Isparta'da ABD'nin Kudüs Kararına Tepki - Son Dakika
Güncel

Isparta'da ABD'nin Kudüs Kararına Tepki

Isparta\'da ABD\'nin Kudüs Kararına Tepki

Isparta’nın Eğirdir, Gelendoste ve Yenişarbademli ilçeleri’nde ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı yönündeki açıklaması protesto edildi.

08.12.2017 16:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Isparta'nın Eğirdir, Gelendoste ve Yenişarbademli ilçeleri'nde ABD'nin Kudüsİsrail'in başkenti olarak tanıyacağı yönündeki açıklaması protesto edildi.

Isparta'nın Eğirdir, Gelendoste ve Yenişarbademli ilçeleri'nde AK Parti ve Saadet Partisi tarafından ABD'nin Kudüs kararı protesto edildi.

AK Parti Eğirdir İlçe Teşkilatı tarafından Hızırbey Camii önünde Cuma Namazı sonrası basın açıklaması yapıldı. AK Parti Eğirdir Gençlik Kolları Başkanı Hakkı Özdamar, "Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir. Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızıçizgisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır" dedi.

Gelendost'ta AK Parti ve Saadet Partisi'nden ortak tepki

Gelendost ilçesinde Cuma Namazı sonrasında bir araya gelen AK Parti ve Saadet Partisi ilçe teşkilatları ABD'nin Kudüs kararına tepki gösterdiler. Saadet Partisi Gelendost İlçe Başkanı Ali Demirbağ, "Amerika birleşik devletleri başkanı Donald Trump'un hukuksuz Kudüs açıklamasını, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizde sorunları derinleştirmiştir. Bu bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Asla kabul edilemez bu karardan bir an önce dönülmelidir." AK Parti Gelendost İlçe Başkanı Kazım Şenyurt ise, " Türkiye'nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs'ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye'nin çağrısına kulak vererek Kudüs'e sahip çıkacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Yenişarbademli ilçesinde de AK Parti İlçe Başkanı Ali Nadir Macit tarafından, partililer ve vatandaşlar adına ortak bir basın açıklaması yapıldı. Macit, "Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir" ifadelerini kullandı.

Eğirdir, Gelendost ve Yenişarbademli'deki tepki açıklamaları ile protestolar, olaysız şekilde sona erdi. - ISPARTA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Isparta'da ABD'nin Kudüs Kararına Tepki - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • SYKP Samsun İl Örgütü 1 Mayıs için çağrı yaptı
  10:52 SYKP Samsun İl Örgütü 1 Mayıs için çağrı yaptı

  Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Samsun İl Örgütü, 1 Mayıs için alanlarda olma çağrısı yaptı. Eş Başkan Betül Aksu, işçilerin sömürüldüğünü ve ezildiğini belirterek, birleşme ve mücadele çağrısı yaptı. Ayrıca, işsizlik, emeklilerin durumu ve işçi cinayetleri konularına da değindi.

 • Elazığ'da yaşlı kadın konteynerde ölü bulundu
  10:48 Elazığ'da yaşlı kadın konteynerde ölü bulundu

  Elazığ'ın Aşağı Demirtaş mevkiinde yaşayan 68 yaşındaki Birgül Kılıç'tan haber alamayan komşuları durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Olay yerine gelen ekiplerin yaptığı incelemede Kılıç'ın hayatını kaybettiği belirlendi. Kadının cansız bedeni otopsi için Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

 • Konya'da Tabela Kazası: Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti
  10:48 Konya'da Tabela Kazası: Otomobil Sürücüsü Hayatını Kaybetti

  Konya'nın Hüyük ilçesinde, S.Y. (40) idaresindeki otomobil, yol kenarındaki tabelaya çarptı. Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri tarafından Beyşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılan sürücü, yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

 • Erzurum'da Çocuklara Erken 23 Nisan Kutlaması
  10:47 Erzurum'da Çocuklara Erken 23 Nisan Kutlaması

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte yüzlerce çocuk, 23 Nisan öncesi coşku ve heyecan yaşadı. Bilim Erzurum'da yapılan etkinlikte çocuklar eğlenceli faaliyetlere katıldı.

 • Çin'in Ham Petrol Üretimi İstikrarlı Bir Büyüme Kaydetti
  10:46 Çin'in Ham Petrol Üretimi İstikrarlı Bir Büyüme Kaydetti

  Çin'in ham petrol üretimi, bu yılın ilk üç ayında istikrarlı bir büyüme kaydederek, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,3 artışla 53,48 milyon tona ulaştı. Aynı dönemde Çin, yüzde 0,7 artışla 137,36 milyon ton ham petrol ithal etti.

 • Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Güney Pasifik'te cepheleşmeyi kışkırtmanın acil ihtiyaçlara hizmet etmeyeceğini belirtti
  10:46 Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Güney Pasifik'te cepheleşmeyi kışkırtmanın acil ihtiyaçlara hizmet etmeyeceğini belirtti

  Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, Güney Pasifik bölgesinde cepheleşmeyi kışkırtmaya yönelik herhangi bir girişimin Güney Pasifik ada ülkelerinin acil ihtiyaçlarına hizmet etmeyeceğini belirtti. Wang, Pasifik ada ülkelerinin büyük bir ülkenin arka bahçesi olmadığını ve kendi halklarının anavatanı olduğunu vurguladı. ABD'nin bölgeye nükleer denizaltılar sokma girişimlerinin Güney Pasifik Nükleer Serbest Bölge Anlaşması'nı ihlal ettiğini ve nükleer silahların yayılması konusunda ciddi risk oluşturduğunu ifade etti. Wang, bölgede cepheleşmeye yönelik her türlü kışkırtma eylemine karşı olduklarını ve bu eylemlerin Güney Pasifik ada ülkelerinin acil ihtiyaçlarına hizmet etmediğini belirtti.

 • Safranbolu'da Turizm Haftası Kutlamaları Yapıldı
  10:44 Safranbolu'da Turizm Haftası Kutlamaları Yapıldı

  UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Safranbolu'da Turizm Haftası kutlamaları düzenlendi. Programa birçok önemli isim katıldı.

 • CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Belediye Borçlarına İlişkin Meclis Araştırması İstedi
  10:43 CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Belediye Borçlarına İlişkin Meclis Araştırması İstedi

  CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, belediyelerin borçlarıyla ilgili Meclis araştırması açılmasını talep etti. Tanal, belediyelerde çarçur edilen, yandaşlara aktarılan ve kişisel servete dönüştürülen her kuruşun hesabının sorulması gerektiğini belirtti. Ayrıca, belediyelerin borç bataklığına sürüklenmesi ve kaynakların yanlış kullanılması konusunda TBMM'nin görevini yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.


Advertisement