İzleme Komisyonu Cilo-Sat Dağları'na Çıktı - Son Dakika
Güncel

İzleme Komisyonu Cilo-Sat Dağları'na Çıktı

İzleme Komisyonu Cilo-Sat Dağları\'na Çıktı

PKK'nın geri çekilme sürecini izlemek üzere BDP öncülüğünde kurulan İzleme Komisyonu, Cilo-Sat Buzul Dağları'nda incelemelerde bulundu.

21.05.2013 11:55  Güncelleme: 12:05

PKK'nın geri çekilme sürecini izlemek üzere Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) öncülüğünde kurulan İzleme Komisyonu, Cilo-Sat Buzul Dağları'nda incelemelerde bulundu.

Sümbül Mahallesi'nde kadınların kurduğu nöbet çadırında bir araya gelen ve aralarında BDP Hakkari İl eş başkanları Rahmi Kurt ve Esmer Tekin, BDP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Zübeyde Zümrüt, Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Ergani Belediye Başkanı Fesih Yalçın, Eğil Belediye Başkanı Petek Çapanoğlu, Lice Belediye Başkanı Fikriye Aytin, Kocaköy Belediye Başkanı Remzi Çalı, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hafize İpek, Hakkari Belediye Başkan yardımcıları Hatice Demir ve Metin Kazandıoğlu, BDP PM üyeleri Meliha Varışlı, M. Sıddık Akış, BDP Kadın Meclisi üyesi Takibe Turgan, Van, Yüksekova ve Hakkari Barış Anneleri İnisiyatifi üyeleri, Meya-Der, Tuyad-Der ve İHD yöneticileri ile yüzlerce vatandaş İzleme Komisyonu ile birlikte şehirden 45 kilometre uzaklıkta bulunan Kırıkdağ köyü Deze bölgesindeki Cilo-Sat Buzul Dağları ile Cennet ve Cehnem vadilerine araçla giderek incelemelerde bulundular.

Karlı dağların eteklerinde Berivanlarla bir süre sohbet eden kalabalık, daha sonra dağların yamaçlarında halay çekerek Kürtçe şarkılar seslendirdiler. Yöresel kıyafetlerle dağlara çıkan vatandaşlar, bu dağlara artık barışın gelmesinin huzuru ve mutluluğunu yaşadıklarını söylediler. - HAKKARİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İzleme Komisyonu Cilo-Sat Dağları'na Çıktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement