Kastamonu Bakan Arslan: Ilgaz Tüneli'nin Adı '15 Temmuz İstiklal Tüneli' Olacak - Son Dakika
Güncel

Kastamonu Bakan Arslan: Ilgaz Tüneli'nin Adı '15 Temmuz İstiklal Tüneli' Olacak

Kastamonu Bakan Arslan: Ilgaz Tüneli\'nin Adı \'15 Temmuz İstiklal Tüneli\' Olacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ilgaz Tüneli'nin adının '15 Temmuz İstiklal Tüneli' olarak değiştireceklerini belirterek, "15 Temmuz'da sayın başbakanımızın darbe girişimine karşı süreci yönetmesinde, başarılı bir sonuç alınmasında bu tünel ilave bir fonksiyon üstlendi" dedi.

09.10.2016 19:24

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ilgaz Tüneli'nin adının '15 Temmuz İstiklal Tüneli' olarak değiştireceklerini belirterek, "15 Temmuz'da sayın başbakanımızın darbe girişimine karşı süreci yönetmesinde, başarılı bir sonuç alınmasında bu tünel ilave bir fonksiyon üstlendi" dedi. Partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi'ne katılmak üzere Kastamonu'ya gelen Bakan Arslan, Vali Mesut Yıldırım'ı ziyaret etti. AK Parti Milletvekilleri Murat Demir ve Metin Çelik ile Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve diğer protokol üyeleri tarafından tarafından Valilik binası önünde karşılanan Bakan Arslan, Vali Yıldırım ile makamında bir süre sohbet etti. Bakan Arslan, 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece Başbakan Binali Yıldırım'ın bir süre kaldığı Kastamonu- Çankırı Karayolu üzerinde yapılan 5.5 km'lik Ilgaz Tüneli'nin adını değiştireceklerini açıklayarak, "15 Temmuz'da sayın başbakanımızın darbe girişimine karşı süreci yönetmesinde, başarılı bir sonuç alınmasında bu tünel ilave bir fonksiyon üstlendi. Dolayısıyla tünelin ismini de 'Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli' olarak değiştiriyoruz ki hem Kastamonu'nun, hem Çankırı'nın geçmişte ve bugün üstlendiği misyona uygun olarak bir başka anlam ifade etsin. Kastamonu'da da, Çankırı'da da çok şehitimiz var. Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Onları da hep anmış olalım. Bu vesile ile şunu belirteyim, onların destekleri ile Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın güçlü duruşuyla biz ülkemize hizmet ettiğimiz gibi dünyanın mazlumlarına da hizmet ediyoruz, hizmet etmeye de devam edeceğiz"diye konuştu.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi'nde yaşanan terör saldırısına da tepki gösteren Bakan Arslan, "Hiçbir terör örgütünün başarılı olma şansı yok. Onlar kendi kanlarında boğulacaklar" dedi.

Bakan Arslan, daha sonra AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi programına katıldı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kastamonu Bakan Arslan: Ilgaz Tüneli'nin Adı '15 Temmuz İstiklal Tüneli' Olacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement