Kırklareli İhracatı Ocak Ayına Göre Yüzde 26,5 Arttı - Son Dakika
Güncel

Kırklareli İhracatı Ocak Ayına Göre Yüzde 26,5 Arttı

Kırklareli İhracatı Ocak Ayına Göre Yüzde 26,5 Arttı

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Kırklareli merkezli firmaların şubat ayında 19 milyon 352 bin dolar ihracat gerçekleştirdiğini ve ocak ayına göre ihracatın yüzde 26,5 arttığını bildirdi. Hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve tekstil ürünleri en çok ihracat yapılan ürünler arasında yer aldı. Almanya, Bulgaristan, Kenya, Endonezya, Gana, Singapur, Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika ise en çok ihracat yapılan ülkeler arasında yer aldı.

05.03.2024 09:38  Güncelleme: 09:41
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, ihracatın ocak ayına göre yüzde 26,5 arttığını bildirdi.

Ilık, yaptığı yazılı açıklamada Kırklareli merkezli firmaların şubat ayında 19 milyon 352 bin dolar ihracat gerçekleştirdiğini belirtti.

Ocak ve şubat ayında ise 34 milyon 651 bin dolar ihracat gerçekleştirildiğini ifade eden Ilık, ihracatın ocak ayına göre yüzde 26,5 arttığını kaydetti.

İhracat yapılan ürünlerin başında hububat, bakliyat, yağlı tohumlar, tekstil olduğunu belirten Ilık, "İhracat yapılan ülkeler arasında Almanya, Bulgaristan, Kenya, Endonezya, Gana, Singapur, Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika ilk sıralarda yer aldı." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kırklareli İhracatı Ocak Ayına Göre Yüzde 26,5 Arttı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement