KONYA Kayıp Yasin'den 4 yıldır haber yok - Son Dakika
Güncel

KONYA Kayıp Yasin'den 4 yıldır haber yok

Kayıp Yasin'den 4 yıldır haber yokKONYA'nın Akören ilçesinde, oynadığı evinin önünden kaybolan 6 yaşındaki Yasin Şahin'den 4 yıldır haber alınamıyor.

04.04.2020 09:56  Güncelleme: 10:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kayıp Yasin'den 4 yıldır haber yok

KONYA'nın Akören ilçesinde, oynadığı evinin önünden kaybolan 6 yaşındaki Yasin Şahin'den 4 yıldır haber alınamıyor. Baba Yavuz Şahin (40), "Yasin'im kaybolalı tam dört yıl oldu. Dört yıldır ne bir iz var ne de bir haber. Annesi de ben de bittik. Hayatımız devam ediyor ama acımızı anlatacak tek bir kelime bile yok" dedi.

Akören'e bağlı daha önce köy statüsünde olan Belkuyu Mahallesi'nde yaşayan 5 çocuklu Ümmü- Yavuz Şahin çiftinin 6 yaşındaki oğulları Yasin, 4 Nisan 2016 günü evlerinin önünde oynarken kayboldu. Yasin'in bulunması için aynı gün jandarma ve AFAD ekipleri arama başlattı.

Köylülerin de katıldığı arama çalışmalarında, evin çevresi ile su kuyuları, foseptikler, sarnıçlar ve mağaralar arandı. Ağaç ve çalılık dipleri kontrol edildi.

Askeri helikopter ve AFAD'ın insansız hava aracı (İHA) da kullanılan arama çalışmaları kapsamında, Çarşamba Çayı ve aktığı Apa Gölü girişinde, Mersin'den gelen dalgıç polisler sonar cihazlarıyla tarama yaptı. 80 kilometrelik alanda yapılan tüm aramalara rağmen çocuğun izine rastlanmayınca, çalışmalar 24'ünci gününde kaymakamlık tarafından sonlandırıldı.

İçişleri Bakanlığı'nca Ankara'dan gönderilen, polis ve askerlerden oluşan özel ekip, geçen yıl Temmuz ayında Yasin için yeniden arama çalışması başlattı. Emniyet ve jandarma yetkilileriyle görüşerek, daha önce yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan özel ekip de kayıp Yasin'i bulamadı.

OĞLUMDAN 4 YILDIR HABER YOK

Oğlu kaybolalı 4 yıl olduğunu söyleyen baba Yavuz Şahin, "Yasin'im kaybolalı dört yıl oldu. Dört yıldır ne bir iz var ne de bir haber. Annesi de ben de bittik. Oğlumu arayıp soran yok. Arada sırada bir haber var mı diye jandarmaya gidiyorum. Ama oğlumdan haber yok. Yasin'in bulunması için özel ekip kuruldu. Köyde çalışma yaptılar ancak onlar da bulamadı. İçimizde özlem, korku ve endişe ile yaşıyoruz. Acaba öldü mü, öldürüldü mü? Yoksa bir yerlerde mi diye düşünüyoruz. Hayatımız bir şekilde devam ediyor. Çocuklarımız için ayakta kalmaya çalışıyoruz. Dile kolay geliyor ama dört yılın nasıl geçtiğini bir de bize sorun? dedi.

KONYA Kayıp Yasin\'den 4 yıldır haber yok
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel KONYA Kayıp Yasin'den 4 yıldır haber yok - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Depremzede kadın, iş yerinde 15 ev hanımına iş imkanı sağlıyor
  10:07 Depremzede kadın, iş yerinde 15 ev hanımına iş imkanı sağlıyor

  Kahramanmaraş'ta depremzede olan bir kadın, işletmesinde 15 ev hanımına iş imkanı sağlayarak hem kendi geçimini sağlıyor hem de memleketine katkıda bulunuyor. Deprem sonrası iş yerini kapatmayı düşünen kadın, işine devam etme kararı alarak el işi ürünler yapmaya başladı. İşini dört elle sarılan kadın, ev hanımlarına iş vererek onların da ailelerine katkıda bulunmalarını sağlıyor.

 • Yayla ve köyler baharla yeşile bürünerek renklendi
  10:02 Yayla ve köyler baharla yeşile bürünerek renklendi

  Mersin'de bahar mevsimiyle birlikte yayla ve köylerde yeşil renk hakim oldu. Bahçeler çeşitli çiçeklerle süslendi. Arılar da polen toplamaya başladı. Yöre sakinleri baharın güzelliğini ve hareketliliği memnuniyetle karşıladı.

 • Antalya'da Vatandaşın Aracına Yılan Girdi, İtfaiye Alarma Geçti
  10:02 Antalya'da Vatandaşın Aracına Yılan Girdi, İtfaiye Alarma Geçti

  Antalya'nın Kepez ilçesinde bir vatandaşın aracına yılan girdiği ihbarı, itfaiyeyi alarma geçirdi. Yapılan kontrolde yılan bulunamayınca vatandaş çaresizce bekledikten sonra aracına binip gitti. Yılanın kayboluşu ise merak konusu oldu.

 • Aydın'ın Köşk ilçesinde klima sisteminden çıkan yangın söndürüldü
  10:02 Aydın'ın Köşk ilçesinde klima sisteminden çıkan yangın söndürüldü

  Aydın'ın Köşk ilçesinde bir evde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesiyle söndürüldü. Evde kimsenin olmaması can kaybı veya yaralanmanın önüne geçti.


Advertisement