Kuveyt'ten Trabzon'a Charter Seferleri - Son Dakika
Güncel

Kuveyt'ten Trabzon'a Charter Seferleri

Kuveyt\'ten Trabzon\'a Charter Seferleri

Kuveyt’ten Türkiye’ye turist getiren bir seyahat acentesi sahibi Turabi Aydın ve beraberinde Kuveyt’ten gelen seyahat acente temsilcileri ile gazeteciler ve televizyoncular Trabzon Valisi Abdil Celil Öz tarafından kabul edildi.

06.03.2014 14:26

Kuveyt'ten Türkiye'ye turist getiren bir seyahat acentesi sahibi Turabi Aydın ve beraberinde Kuveyt'ten gelen seyahat acente temsilcileri ile gazeteciler ve televizyoncular Trabzon Valisi Abdil Celil Öz tarafından kabul edildi.

Son yıllarda Arap turistlerin bölgeye olan ilgisinin giderek arttığını belirten Vali Öz. "Bugüne kadar en çok Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan'dan gelen turistlere bu yılda Kuveyt ve Katar katılıyor" dedi

Kabulde Trabzon'un her geçen gün turizmde önemli mesafeler kat ettiğini ifade eden Vali Öz, "Trabzon'un turizm potansiyeli bütün dünyada tanınıyor. Daha önce yapılan çalışmalarla özellikle körfez ülkelerinde önemli bir turizm potansiyeli oluştu. Geçtiğimiz yıllarda Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan'dan ilimize önemli sayıda ziyaretçi geldi. Arap gazeteciler bölgemize gelerek bir doğa harikası olan ilimizin ve bölgemizin güzelliklerine tanıklık ettiler. Ülkelerine dönerek orada da bu güzellikleri anlattılar. Bu iyi bir tanıtım oldu. Dolayısıyla ortaya iyi bir potansiyel çıktı. Biz de oluşan bu potansiyeli Kuveyt ve Katar'dan da benzer turlar yaparak geliştirmek istiyoruz. Seyahat acentemiz ile birlikte gelen ekip bu yıl Kuveyt'ten dönem boyunca 7-8 uçak turist getirmeyi planlıyorlar. Daha sonra bu kapasiteyi daha da arttırmayı hedefliyorlar. İlimize yapılan bu ziyareti Trabzon için yeni bir açılım olarak değerlendiriyoruz. Kuveyt'ten gelecek turistler ilimize ve bölgemize zenginlik katacaktır" dedi.

Trabzon'u yılda 2 milyon 700 bin turistin ziyaret ettiğini söyleyen Vali Öz, bu sayının artması için ilgili kuruluşlarla yoğun bir çalışmanın içersinde olduklarını sözlerine ekledi. - TRABZON

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kuveyt'ten Trabzon'a Charter Seferleri - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement