Mehmet Ayata Vakfı'ndan Yurt İçin Bina - Son Dakika
Güncel

Mehmet Ayata Vakfı'ndan Yurt İçin Bina

Mehmet Ayata Vakfı\'ndan Yurt İçin Bina

Mehmet Ayata Ağaç İşleri Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Mehmet Ayata, yurt olarak kullanılması için 3 katlı bina bağışladı.

04.07.2012 12:35

Mehmet Ayata Ağaç İşleri Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Mehmet Ayata, yurt olarak kullanılması için 3 katlı bina bağışladı. Vali Mevlüt Bilici, " Kayseri'nin en önemli sermayesi insanı" dedi.

Yurt binası hibe edilmesi, onarımı ve tefrişatı nedeniyle Vali Mevlüt Bilici, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan, KESOB Başkanı Mustafa Alan ve Mehmet Ayata Ağaç İşleri Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Mehmet Ayata, protokol imzaladı. Vali Mevlüt Bilici, "Osman Kavuncu Meslek Eğitim Merkezi'nin hemen yanındaki 3 katlı bina, hayırseverimizin bağışıyla onarılıp 200 kişilik erkek öğrenci yurdu olarak hizmete sunulacak. Hayırseverlerimizin eğitim konusundaki hassasiyeti bizleri mutlu ediyor. Kayseri'nin en önemli sermayesi insanıdır. Çünkü Kayserili eğitimin öneminin bilincine varmış. Hangi düşüncede olursa olsun hayırlarında eğitimi ön planda tutuyorlar" diye konuştu.

Mehmet Ayata da, Osman Kavuncu Meslek Eğitim Merkezi'nin mülkiyetinin de Ayata vakfına ait olduğunu, eğitim-öğretim döneminde her gün 50 öğrenciye yemek verdiklerini söyledi. Ayata, "Osman Kavuncu Meslek Eğitim Merkezi'nin yanında bulunan 3 katlı binamız boş duruyordu. Binayı değerlendirmek, uzaktan gelen öğrencilerimizin barınma ihtiyacını gidermek istedik" ifadesini kullandı. Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan da, binanın onarımının tefrişatının, Mehmet Ayata Vakfı, Milli Eğitim ve Esnaf Odası tarafından yaptırılacağını ve tamamlandığında 200 öğrencinin burada kalabileceğini kaydetti. Konuşmaların ardından Vali Mevlüt Bilici Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan, hayırsever Mehmet Ayata ve KESOB Başkanı Mustafa Alan arasında protokol imzalandı. - Kayseri

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mehmet Ayata Vakfı'ndan Yurt İçin Bina - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement