Ölen Madenciler İçin 10 Bin Kişilik Hayır Yemeği - Son Dakika
Güncel

Ölen Madenciler İçin 10 Bin Kişilik Hayır Yemeği

Ölen Madenciler İçin 10 Bin Kişilik Hayır Yemeği

İzmir'in Kınık İlçesi'nde, Soma faciasında en çok madencinin yaşamını yitirdiği yerlerden Elmadere Mahallesi'nde, 10 bin kişilik hayır yemeği verildi.

24.06.2014 18:22

İzmir'in Kınık İlçesi'nde, Soma faciasında en çok madencinin yaşamını yitirdiği yerlerden Elmadere Mahallesi'nde, 10 bin kişilik hayır yemeği verildi. Eller ölümlerinin üzerinden geçen 40 günün ardından madenciler için gökyüzüne açıldı. Hayır yemeğine Kınık Belediye Başkanı AK Partili Sadık Doğruer, CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Başkan yardımcıları Ülkümen Rodoplu, Züheyla Bingöl, CHP Kınık İlçe Başkanı Ramazan Pamukçu, Manisa Müftüsü Sinan Çetin, Kınık Müftüsü Mahmut Mintaş, Alevi Dedesi Naci Yüksel, CHP İstanbul Sancaktepe İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye Maden İşçileri Sendikası (Maden-İş) Ege Bölgesi 3 Nolu Şube Başkanı Cafer Bülbül, Petrol-İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Doğaner, Petrol-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Yunus Murat Marangoz, Askeri Darbelerin Asker Muhalifleri Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, İzmir, Manisa, Balıkesir'den Alevi dernekleri üyelerinin de bulunduğu binlerce kişinin katıldı.

Konuklara 800 kilo et, 200 kilo patlıcan, 100 kilo kıyma, 150 kilo nohut, 150 kilo pirinç, 250 kilo yoğurt 250 kilo höşmerim tatlısından hazırlanan Güveç, Pilav, Nohut, Cacık, Musakka ve höşmerim tatlısından oluşan 10 bin kişilik hayır yemeği dağıtıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi de 2 bin kişilik İrmik Helvası ve 2 bin şişe su ile hayra destek verdi. Alevi Dedesi Naci Yüksel, ölen madenciler için dua etti.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ölen Madenciler İçin 10 Bin Kişilik Hayır Yemeği - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement