Rektör İmanov ve Ayyb Heyetinden Başkan Ak'a Ziyaret - Son Dakika
Güncel

Rektör İmanov ve Ayyb Heyetinden Başkan Ak'a Ziyaret

Rektör İmanov ve Ayyb Heyetinden Başkan Ak\'a Ziyaret

Rusya Smolny Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Haydar İmanov, Avrasya Yerel Yönetimler Birliği(AYYB) Genel Başkanı Hasan Cengiz ve beraberindeki heyet, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a nezaket ziyaretinde bulundu.

15.02.2017 14:57

Rusya Smolny Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Haydar İmanov, Avrasya Yerel Yönetimler Birliği(AYYB) Genel Başkanı Hasan Cengiz ve beraberindeki heyet, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Başkan Ak'ın makamında gerçekleşen görüşmede Rektör İmanov, Türkiye-Rusya dostluğuna çok müdahale edildiğini belirterek, "Putin Türkiye-Rusya arasındaki dostluğa ve kültürel işbirliğine büyük önem veriyor" dedi. Keçiören'i çok beğendiğini de dile getiren İmanov, "Başarılı hizmetlerinizin devamını diliyorum. Sizinle eğitim alanında karşılıklı işbirliği yapmak istiyoruz" diye konuştu. Hasan Cengiz ise, Rusya ve Türkiye arasında uçak krizi ile kesintiye uğrayan ilişkilerin Keçiören'de yeniden başladığını söyledi.

Konuklarına Keçiören ile ilgili tanıtıcı bilgiler veren Başkan Mustafa Ak, Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkilerinin iyi olması halinde hem iki ülkenin hem de bölgenin rahat edeceğine işaret ederek, "İki ülke ilişkileri farklı alanlardaki işbirliği imkanlarının artmasıyla daha da güçlenecektir" dedi. Başkan Ak konuklarına " Çanakkale Zaferi'nin Yüzüncü Yılı" adlı kitabı hediye ederken, ziyaret toplu hatıra fotoğrafının çekimiyle sona erdi. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Rektör İmanov ve Ayyb Heyetinden Başkan Ak'a Ziyaret - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement