Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş: "Döner Sermaye ile İlgili Yeni Sistem Önerimizi Bakanlığa Sunduk" - Son Dakika
Güncel

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş: "Döner Sermaye ile İlgili Yeni Sistem Önerimizi Bakanlığa Sunduk"

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş: "Döner Sermaye ile İlgili Yeni Sistem Önerimizi Bakanlığa Sunduk"

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, döner sermaye havuzunun hekim ve sağlık çalışanı olarak ikiye ayrılmak kaydıyla herkesin emeğinin karşılığını alacağı yeni sistem önerilerini bakanlığa sunduklarını söyledi.

22.02.2018 11:06

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, döner sermaye havuzunun hekim ve sağlık çalışanı olarak ikiye ayrılmak kaydıyla herkesin emeğinin karşılığını alacağı yeni sistem önerilerini bakanlığa sunduklarını söyledi.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere Elazığ'a geldi. Ziyaretlerde Memiş'e Sağlık-Sen Elazığ Temsilcisi Mehmet Karadaş eşlik etti.

Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "Ülkemiz 911 kilometre sınırımız olan Suriye sınır güvenliğimizi sağlamak, Suriyeli mazlumların umudu olmak adına ve terörün temizlenmesi için Afrin'de bir mücadele içerisindedir. Bir devin yeniden uyandığını görüyoruz. Mazlumların umudu olan ülkemiz 7 düvele karşı oyun kuran bir anlayıştadır. Ülkemizin Suriye politikasında, Suriye'nin toprağında gözü olan değil, Suriye'deki terör artıklarının temizlenmesi ve sınır güvenliğimizi sağlanması noktasında verilen mücadeleyi destekliyoruz" dedi.

"Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların sonu gelmeyecek"

Zeytin Dalı Operasyonunu savaş olarak nitelendiren Türk Tabipler Birliği (TTB) hakkında açıklama yapan Memiş, "TTB yapmış olduğu açıklamayla beraber terörle mücadele sürecini bir savaş gibi göstererek ülkemizi hem uluslar arası anlamda değersiz göstermek hem de terörle mücadele sürecinde terör sevici yaklaşımla beraber teröre destek verdiğini bir kez daha gösterdi. Sağlık- Sen teşkilatı olarak anlık bir refleksle yapılan bu açıklamayı kınadığımızı, sağlık çalışanlarını TTB'nin temsil etmediğini ve sağlık çalışanlarını ordumuzun, devletimizin yanında olduğu açıklamalar yaptık. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların sonu gelmeyecek. Ülkemiz üzerinde oyun oynayanların oyunlarını bozmak adına devletimizin duruşunu göstererek yapmış olduğu her türlü adımın arkasındayız. İnşallah ordumuz, askerimiz ÖSO ile birlikte terör artıklarını temizleyecek ve ülkemizin sınır güvenliğinin sağlanması noktasında adımlar atılmış olacak" ifadelerinin kullandı.

"Yeni sistem önerimizi bakanlığa sunduk"

Mevcut döner sermaye sisteminin adil bir hale gelmesi için sil baştan tekrar yenilenmesi gerektiğini aktaran Memiş, "Döner sermaye havuzunun hekim ve sağlık çalışanı olarak 2'ye ayrılmak kaydıyla herkesin emeğinin karşılığını alacağı yeni sistem önerimizi bakanlığımıza sunduk. Ayrıca taşeronların kadroya geçtiği dönemde sağlıkta görev yapan vekil ebe hemşireleri, kamu dışı aile sağlığı çalışanları, 4B'li kalanlar, aile sosyal politikalar bakanlığında ek ders karşılığı görev yapan arkadaşlarımızın kadroya geçmeleri talebimizi yineliyoruz. İnşallah 2019 seçimleri öncesinde bu arkadaşlarımızın kadroya alınması konusunda üzerimize düşeni yapacağız" şeklinde konuştu. - ELAZIĞ

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş: 'Döner Sermaye ile İlgili Yeni Sistem Önerimizi Bakanlığa Sunduk' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement