Sinematek'te Bu Ay "Ressamlar ve Filmler" Teması Var - Son Dakika
Güncel

Sinematek'te Bu Ay "Ressamlar ve Filmler" Teması Var

Sinematek\'te Bu Ay "Ressamlar ve Filmler" Teması Var

İzmir Büyükşehir Belediyesi, büyük ilgi gören "Sinematek" gösterimlerine 2014 yılında da devam ediyor.

06.01.2014 12:01

Buyurun sinema şölenine!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, büyük ilgi gören "Sinematek" gösterimlerine 2014 yılında da devam ediyor. "Ressamlar ve Filmler" temalı gösterimlerde, dünya sinemasına damga vuran kült filmler yine ücretsiz olarak İzmirlilerle buluşacak.

Ocak ayı boyunca her Cuma akşamı, saat 20.00'de İzmir Sanat'ta gösterilecek filmler kapsamında ilk olarak 10 Ocak Cuma günü, "Cenneti Beklerken" perdeye yansıyacak. "Kavganın ve aşkın imparatorluğunda gerçeğin büyülü masalı" sloganıyla yayımlanan filmde, Serhat Tutumluer, Melisa Sözen, Mesut Akusta, Altan Erkekli gibi isimler rol alıyor.

17 Ocak Cuma akşamı, "Rüya Gibi Geçti (The River)" gösterilecek. Jean Renoir tarafından yönetilen ve Venedik Film Festivali'nde ödül kazanan 1951 yapımı filmde Patricia Walters, Nora Seinburne ve Esmond Knight gibi önemli isimler oynuyor.

24 Ocak Cuma akşamı, "Ölmeyen İnsanlar (Lust For Life)" İzmirlilerle buluşacak. 1956 yapımı filmde Kirk Douglas ve Anthony Quinn başrollerde. Filmin yönetmeni Vincente Minnelli.
Sinematek gösterimlerinin sonuncusu 31 Ocak Cuma akşamı gösterilecek olan "Cennet Günleri (Days of Heaven)" filmi. 1978 yapımı Terrence Malick tarafından yönetilen filmde başrolleri Richard Gere, Brooke Adams ve Sam Shepard paylaşıyor.

AASSM 5 yaşında

27 Aralık 2013'te 5 yaşına giren Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), Ocak ayının ilk haftasında önemli konserlere ev sahipliği yapacak. 10 Ocak Cuma akşamı, "Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'nın (İZDSO) konseri saat 20.00'de gerçekleştirilecek. Konserde Albrecht Mayer (Obua) ve Murat Özgülgen (Obua) solist olarak sahne alacak.

Aynı gün AASSM'de özel bir resim sergisi de açılacak. Ressam-Heykeltraş Rıfat Koçak'ın "Bir Sabırlık Öyküsü", 28 Ocak gününe kadar açık kalacak. Sergi, pazar günleri hariç 09.00 - 18.00 saatleri arasında gezilebilecek.

11 ve 13 Ocak tarihlerinde ise İzmir Devlet Opera ve Balesi, Verdi'nin ünlü eseri Aida'yı sahneleyecek. Saat 20.00'de başlayacak operanın orkestra şefliğini Tulio Gagliardo yapıyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Sinematek'te Bu Ay 'Ressamlar ve Filmler' Teması Var - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement