Spor Sayesinde Suça Karışmadılar - Son Dakika
Güncel

Spor Sayesinde Suça Karışmadılar

Spor Sayesinde Suça Karışmadılar

Kırklareli Emniyet Müdürlüğünce yürütülen ve aile bütünlüğü bozulmuş, aidiyet duygusunu yakalayamamış 13 17 yaş grubundaki çocuklara sportif eğitim verilmesini kapsayan "Sokaktan Spora" projesi kapsamında, çocuk suçlarında azalma görüldü Emniyet Müdürü Aktaş: "Proje ile çocuk suçlarında 5 ayda yüzde.

03.02.2014 11:25

UFUK ERTOP - Kırklareli Emniyet Müdürlüğünün yürüttüğü "Sokaktan Spora" projesi kapsamında, çocuk suçlarında azalma oldu.

Aile bütünlüğü bozulmuş, aidiyet duygusunu yakalayamamış 13-17 yaş grubundaki çocuklara, "Sokaktan Spora" projesi kapsamında, hafta içi her gün Ali Nazmi Üstündağ Spor Tesisleri'nde, spor eğitimi veriliyor.

Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projenin, çocuk suçlarının azalması, kötü alışkanlıklardan uzaklaşması ve toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi sağlamak amacıyla hayata geçirildiğini söyledi.

Eğitimler sonucunda, 22 çocuktan oluşan futbol takımı kurulduğunu ve projeyle çocukların suça karışma oranlarında düşüş olduğunu belirten Aktaş, şöyle konuştu:

"Bu tür projeleri önemsiyoruz. Çocukların bu projeye dahil olduktan sonra hayata bakış açıları değişti. Bu çocuklar günlük yaşamlarında etrafında sürekli kötü alışkanlıklara sahip kişileri gördüğü için onları örnek alarak büyüyordu. Küçük ya da büyük çeşitli suçlara karışanları oluyordu. Proje ile çocuk suçlarında 5 ayda yüzde 42 azalma oldu."

"Hedefine ulaştı"

Aktaş, çocukların, amatör liglerde mücadele eden futbol takımlarının altyapılarıyla karşılaşma imkanı sunulduğunu ifade etti.

Projenin hedeflerine kısa sürede ulaştığını dile getiren Aktaş, şunları kaydetti:

"Amacımız çocukların suç işlemelerini önlemek ve onlara doğru yolu göstermektir. Bu amacımıza kısa sürede ulaştığımıza inanıyorum. 5 ayda meydana gelen olayları karşılaştırdığımızda, çocuk suçları 77'den 44'e düştü. Ümit ediyorum ki küçük yaşta çocuklarca hiç suç işlenmesin.

Çocukların bir yandan suçtan uzak durmasını sağlarken diğer yandan sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunuyoruz. Sportif aktivitelerle bedensel, ruhsal, duygusal ve sosyal gelişimleri ile gizli kalmış yetenek ve becerilerini fark etmelerini sağlıyoruz. Sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunuyoruz." - Kırklareli

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Spor Sayesinde Suça Karışmadılar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement