Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Suriyeliler Arasında Halı Saha Turnuvası - Son Dakika

Suriyeliler Arasında Halı Saha Turnuvası

Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki barınma merkezinde yaşayan Suriyeliler arasında oynanan futbol turnuvası sona erdi.

Suriyeliler Arasında Halı Saha Turnuvası
31.03.2016 - 18:07,

Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki barınma merkezinde yaşayan Suriyeliler arasında oynanan futbol turnuvası sona erdi.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve İslahiye'deki 1 numaralı Konaklama Merkezi'nde kalan Suriyelilerden oluşan 6 takım arasında oynanan futbol turnuvası finali yapıldı.

Kampın Eğitim ve Spor Birimi Sorumlusu Abdurrahman Yıldırım, turnuva sonrası yaptığı konuşmada, Suriyeli misafirleri sosyal aktivitelerle hayata daha fazla bağlamayı amaçladıklarını belirterek, bu kapsamda düzenledikleri sportif faaliyetlere kamp sakinlerinin büyük ilgi gösterdiğini kaydetti.

Suriyeli gençleri kampta çeşitli sosyal faaliyetlerle sürekli meşgul ederek yaşadıkları travmayı atlatmalarına katkı yapmak istediklerini dile getiren Yıldırım, "Suriyeli misafirlerimize yönelik böyle bir turnuvayı hem onları spora teşvik etmek hem de onların yaşamlarında bir değişiklik sağlamak düşüncesiyle tertipledikleri halı saha turnuvasının centilmenlik içerisinde geçmesi sevindirdiğini turnuvaya katılan ve şampiyon takımı kutluyorum." dedi.

Rakibi El İttihat'ı 6-4 yenerek şampiyonluk kupasını kazanan El Fetih takımı kupasını Belediye Başkanı Kemal Vural'dan aldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Özdemir, Ticaret Odası Başkanı Selahattin Türkmen ve çok sayıda Suriyeli de final maçını izledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Suriyeliler Arasında Halı Saha Turnuvası - Son Dakika


Advertisement