Tekirdağ'da Ramazan Bayramı tatilinde Rakoczi Müzesi yoğun ilgi gördü - Son Dakika
Güncel

Tekirdağ'da Ramazan Bayramı tatilinde Rakoczi Müzesi yoğun ilgi gördü

Tekirdağ\'da Ramazan Bayramı tatilinde Rakoczi Müzesi yoğun ilgi gördü

Ramazan Bayramı tatilinde Tekirdağ'a gelen yerli ve yabancı turistler, Rakoczi Müzesi'ni doldurdu. İstanbul ve çevre illerden ve yurt dışından gelen ziyaretçiler, kent merkezindeki müzeleri gezdi. Tatilciler, Osmanlı'ya sığınan Macar Prensi 2. Frenc Rakoczi'nin yaşadığı evden dönüştürülen Rakoczi Müzesi'ni gezerek Müze Müdürü Ali Kabul'den bilgi aldı. Müze ziyaretlerinin bilgilendirici olduğunu belirten turistler, Tekirdağ'daki müze ve tarihi camileri herkesin görmesi gerektiğini ifade etti.

13.04.2024 15:59

Ramazan Bayramı tatilinde Tekirdağ'a gelen yerli ve yabancı turistler, Rakoczi Müzesi'ni doldurdu.

Başta İstanbul olmak üzere yakın illerden ve yurt dışından gelen çok sayıda ziyaretçi, kent merkezindeki müzeleri gezdi.

Tatilciler, Osmanlı'ya sığınan Macar Prensi 2. Frenc Rakoczi'nin yaşadığı evden dönüştürülen Rakoczi Müzesi'ni gezerek Müze Müdürü Ali Kabul'den bilgi aldı.

Kabul, AA muhabirine, bayram tatili nedeniyle müzede yoğunluk yaşandığını söyledi.

Turizm sezonunun bayram tatiliyle birlikte açıldığını ifade eden Kabul, "Bayram tatiliyle kente gelen ziyaretçiler arttı. Hem yerli turistleri hem de Macar tatilcileri ilimizde ağırlıyoruz. Ziyaretçilere bilgi verip en iyi şekilde misafir ediyoruz. Genelde tatilciler Rakoczi Müzesi'nin yanı sıra Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ile Namık Kemal Evi'ni ziyaret ediyor." dedi.

Bursa'dan tatil için gelen Bahar Akkaş da Tekirdağ'daki müze ve tarihi camileri herkesin gelip görmesi gerektiğini belirtti.

Müze ziyaretlerinin kendileri için bilgilendirici olduğunu dile getiren Akkaş, verimli bir bayram tatili geçirdiklerini ve müzeleri çok beğendiğini kaydetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tekirdağ'da Ramazan Bayramı tatilinde Rakoczi Müzesi yoğun ilgi gördü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement