Titanic'in Yıldızı 20 Yıl Sonra Canlandırdığı Karakteri Eleştirdi! - Son Dakika
Güncel

Titanic'in Yıldızı 20 Yıl Sonra Canlandırdığı Karakteri Eleştirdi!

Titanic filmiyle uluslararası şöhret yakalayan Kate Winslet, filmde canlandırdığı Rose karakterini 20 yıl sonra eleştirdi: Sevgilisini ölüme terk etmesini affetmiyorum.

05.02.2016 10:11  Güncelleme: 11:28

1997 yılında gösterime giren ve unutulmaz filmler arasında yer alan Titanic'in başrol oyuncusu Kate Winslet, katıldığı programda bir itirafta bulundu. Kanadalı yönetmen James Cameron'ın Titanic filmiyle uluslararası şöhret yakalayan İngiliz oyuncu Kate Winslet, filmde canlandırdığı Rose karakterini 20 yıl sonra eleştirdi.

"ROSE DA JAKE DE O ENKAZDAN KURTULABİLİRLERDİ"

Önceki gün ABD'li sohbet programı Jimmy Kimmel Şov'a katılan Winslet, filmin fanlarının "Rose da Jake de o enkaz parçasında kurtulabilirdi" yorumlarının hatırlatılması üzerine, "Biliyorum, evet her ikisi de kurtulabilirdi. Rose'un sevgilisini ölüme terk etmesini ben de affetmiyorum." dedi.

Bu sözler, salonda gülüşmelere ve alkışa yol açtı.

100 YILA DAMGA VURAN KAZA

Titanic, 1912'de yapımı tamamlandığında dünyanın en büyük buharlı yolcu gemisiydi.
15 Nisan 1912 gecesi daha ilk seferinde bir buz dağına çarpmış ve yaklaşık 2 saat 40 dakika içinde Kuzey Atlantik'in buzlu sularına gömülmüştü.

Batışı 1.514 kişinin ölümüyle sonuçlandı ve dünya savaşları dışındaki en büyük deniz felaketlerinden biri olarak tarihe geçti.


NEDEN BATTI


Titanic`in batışının yol açtığı büyük can kaybı oranı birçok nedene bağlanmaktaydı ama zamanla öne çıkan gerçek, geminin herkese yetecek kadar filika taşımıyor olmasıydı. Titanic`in tam kapasitesi 3,547 kişi olmasına rağmen gemideki filikaların toplam kapasitesi 1,178 kişiydi. Ayrıca kaza sırasında kadınlara ve çocuklara öncelik tanındığı için toplamda ölen erkek sayısı da çok orantısızdı.

BATMAZ DENİLİYORDU

Titanic`te zamanında mevcut olan en ileri teknolojiler kullanılmıştı. Birçok insan tarafından "batmaz gemi" olduğuna inanılıyordu ve bu inanış batmadan önce bu şekilde tanımlanmış ve lanse edilmişti. Bu derece ileri teknoloji ve eğitimli mürettebata rağmen batması birçok insanı şoke etti. Medya Titanic'in ünlü kurbanları ve batışı ile ilgili efsaneleri sürekli gündeme getirmeye devam etti. Bu tartışmaların sonucu denizcilik kanunun değişmesi oldu.

Amerikan donanmasından emekli Robert Ballard'ın geminin enkazını 1985'de bulması Titanic'e olan ilgiyi artırdı ve bu ilgi günümüze kadar devam etti.Titanic\'in Yıldızı 20 Yıl Sonra Canlandırdığı Karakteri Eleştirdi!

Son Dakika Güncel Titanic'in Yıldızı 20 Yıl Sonra Canlandırdığı Karakteri Eleştirdi! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (8)

  • putin: akpeyide o buz suya atmak lazim 14 24 Yanıtla
    Ahum : Hdp yi derin dondurucu da yıllarca bekletmeli aptal roj 6 3 Gemici Bilal : MİLLİ İRADE SENİN BU BAŞARINI ZAM HABERLERİ ÇIKINCA DA GÖRMEK İSTERİZ. İŞİNE GELMEYEN HABER OLUNCA SAKLANMA YANİ. 0 2
  • zıpcık: ADAMLARDAKI AKILA BAK TITANIC YILLAR EVEL BATTI DUNYANIN PARASINI KAYBETTI BIR FILIMLE DUNYANIN TITAGINI ALACAK SERVET YAPTILAR.d 16 1 Yanıtla
  • Çelik: Kadın değil maalesef insanoğlu nankördür 14 2 Yanıtla
  • Duplo: Bu haber túrkiye icin cok önemli bi haber 6 3 Yanıtla
  • All: Vikipediden kopyala yapistir yapmislar harika habercilik!!! 8 0 Yanıtla
  • Xd: Film 3d izledim güzel ve ötesi 4 1 Yanıtla

Advertisement