Toroslar'da Belediye Personeline 'Uyuşturucu' Semineri - Son Dakika
Güncel

Toroslar'da Belediye Personeline 'Uyuşturucu' Semineri

Toroslar\'da Belediye Personeline \'Uyuşturucu\' Semineri

Toroslar Belediyesi’nde belediye personeline yönelik ’uyuşturucu ile mücadele’ konusunda eğitim semineri verildi.

17.01.2018 14:34

Toroslar Belediyesi'nde belediye personeline yönelik 'uyuşturucu ile mücadele' konusunda eğitim semineri verildi.

Toroslar Belediyesi'nin İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü proje kapsamında belediye personeline, 'Yerel Yönetimlerin Uyuşturucu ile Mücadelede Etkin Katılımının Sağlanması' çalışması ile ilgili eğitim semineri verildi.

Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen eğitime zabıta, temizlik, fen işleri, park ve bahçeler ile idari binadaki personeller katıldı.

Personelin uyuşturucu ile mücadele konusunda bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve bu gibi durumlarla karşılaşıldığında nasıl bir yol izlenmesi gerektiğinin anlatıldığı seminerin açılışında konuşan Toroslar Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ali Kaplan, bu konuda sahada çalışan personele daha fazla görev düştüğünü belirtti. Kaplan, "Bu seminer, emniyetin sadece bir suç işlendiğinde olaya müdahale etme yönünün yanı sıra bir de önleme görevinin olduğunu göstermektedir. Eğer bizler de bir kişiye bir dokunuş yapabilirsek ve onu o illetten kurtarabilirsek çok büyük iş yapmış olacağız. Müdahale anlamında sahada çalışan arkadaşlarımıza da daha büyük görevler düşmektedir" dedi.

Mersin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli uzman narkorehber Soner Kabaoğlu, şubenin çalışma faaliyetleri hakkında bilgiler vererek hedeflerinin geleceğimiz olan çocukları ve gençleri her türlü kötü alışkanlıklardan korumak olduğuna dikkat çekti. Kabaoğlu, "Unutmayalım ki, çocuklarımızı ve gençlerimizi korumak sadece biz polislerin değil ailelerin ve toplumun da görevidir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak bu seminerlerle, uyuşturucu ile mücadelede kolluk kuvvetlerine destek olunmasının sağlanmasını ve ihbar mekanizmasını geliştirmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.

Uzman narkorehber Fikret Özlü de yaptığı sunumda, madde bağımlılığı nedir, bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlı olan kişinin özellikleri nelerdir, sokak satıcıları nasıl tanınır, narkotik maddelerin sokak adları ile ticaret ve tüketiminde kullanılan dil nelerdir, şüpheli mekanlar nerelerdir, uyuşturucu ile mücadelede etkin verim nasıl alınabilir konularında personeli bilgilendirdi.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, hizmet içi eğitim seminerlerine büyük önem verdiklerini belirterek, uyuşturucu ile mücadelenin uluslararası bir sorun haline geldiğini, Toroslar Belediyesi olarak çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla spora ve sosyal faaliyetlere

yönlendirdiklerini söyledi.

Tuna, "İlçemiz sınırlarındaki insanlarımız ekonomik yönden orta seviyede yaşayan insanlar. Ailesinin geçimini sağlamak amacıyla maalesef çocuklarına da fazla zaman ayıramıyorlar. İşte bizde bu noktada belediye olarak özellikle okulların kapanmasıyla 3 aylık tatil sürecinde bu çocuklarımızı sporun her branşında eğitmeye çalışıyoruz. Futbol, basketbol, yüzme, güreş, bocce, atletizm, jimnastik, tiyatro ve folklor gibi tüm spor branşlarının yer aldığı spor kulübü bünyemizde çocuklarımızı ve gençlerimizi ilgi duydukları spor branşlarıyla tanıştırıyoruz. Fiziki olarak sporcu kimlikleriyle öne çıkan, beyni bilgi ile dolu, bilgi çağının bütün teknolojik gelişmişliklerini bilen, uygulayan ve aynı zamanda bizi millet yapan değerleriyle bütünleşmiş bir gençlik yetiştirmeye çalışıyoruz. Çalışma yol haritamızda da her zaman bunu işaret ediyoruz. Biz tesisleri yapıp, imkan sağlıyoruz ama anne ve babalarımızdan da çocuklarımızı spora yönlendirmelerini istiyoruz" ifadelerini kullandı. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Toroslar'da Belediye Personeline 'Uyuşturucu' Semineri - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement