Türkiye'de Bir İlk: "SON" Dizisi Amerika'da - Son Dakika
Güncel

Türkiye'de Bir İlk: "SON" Dizisi Amerika'da

Türkiye\'de Bir İlk: "SON" Dizisi Amerika\'da

Türk dizilerinin dünya çapındaki başarılarına bir yenisi eklendi.

05.03.2015 14:34  Güncelleme: 14:35
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ay Yapım yapımcılığında gerçekleşen Son dizisinin Amerikan uyarlaması Runner'ın çekimleri 27 Mart'ta Chicago'da başlıyor.

Senaryosunu Berkun Oya'nın yazdığı ve Amerika'da uyarlaması yapılan ilk Türk dizisi olan Son'un Amerikan versiyonu; Desperate Housewives, Grey's Anatomy, Lost gibi ünlü dizilerin kanalı ABC'de Runner adıyla ekrana gelecek.

2012 yılında atv'de ekrana gelen Son disizinin Amerikan uyarlaması Runner'ın çekimleri Mart sonunda Chicago'da başlayacak. Runner'ın başrollerinde Görevimiz Tehlike- Hayalet Protokol filmiyle tanınan Paula Patton; CSI Miami'nin yıldızı Adam Rodriguez ve The Killing dizisindeki performansıyla dikkat çeken Brent Sexton yer alacak. 2003 yapımı Identity filminin de senaryo yazarı olan Michael Cooney'nin senaryolaştırdığı Runner'ın yönetmenliğini ise Michael Offer üstleniyor.

20th Century Fox ve ABC Studios'un ortak projesi olan Runner, uçak kazasında öldüğünü zannettiği kocasının yaşadığını öğrenen Lauren Marks (Paula Patton)'ın bu gerçeği öğrendikten sonra değişen hayatını konu alıyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Türkiye'de Bir İlk: 'SON' Dizisi Amerika'da - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çin, Nepal'e Yeni Enerjili Araç İhracatını Altı Kat Artırdı
  13:38 Çin, Nepal'e Yeni Enerjili Araç İhracatını Altı Kat Artırdı

  Çin'in güneybatısındaki Xizang Özerk Bölgesi'nden Nepal'e ihraç edilen yerli yapım yeni enerjili araçların sayısı, 2024'ün ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre altı kattan fazla artarak 1.623'e ulaştı. İhraç edilen araçların tamamı Nepal'e satıldı ve yüzde 90'ından fazlası sedan ve küçük binek otomobillerden oluştu. Çin yapımı ürünlerin kaliteli ve uygun fiyatlı olması sayesinde, Nepal'e yeni enerjili araç ihracat hacmi son yıllarda önemli ölçüde artıyor.

 • Çorlu Avcılar Derneği Başkanlığına Mert Yılmaz yeniden seçildi
  13:38 Çorlu Avcılar Derneği Başkanlığına Mert Yılmaz yeniden seçildi

  Çorlu Avcılar Derneği'nin genel kurulunda Mert Yılmaz, tek liste ile yapılan seçimde yeniden başkan seçildi. Yılmaz, seçimin ardından yaptığı konuşmada destek verenlere teşekkür etti.

 • Büyük Menderes Nehri'nde Kuraklık: Sular Çekildi, Çöp ve Atıklar Birikti
  13:36 Büyük Menderes Nehri'nde Kuraklık: Sular Çekildi, Çöp ve Atıklar Birikti

  Aydın Ovası'nın sulamada can damarı olan Büyük Menderes Nehri'nin bazı bölümlerinde sular çekildi. Sarıkemer mevkisinde kuraklığın etkisiyle tarihi taş köprünün olduğu noktada çöp, çalı ve atıklar yoğun birikinti oluşturdu. Nehrin çiftçiler için önemli olduğunu belirten mahalle muhtarı, suyun durumunun içler acısı olduğunu ve bunun insan kaynaklı olduğunu ifade etti.

 • Edirne'de Mahalle Ligi Projesiyle Öğrencilerin Okul Başarısı Artıyor
  13:35 Edirne'de Mahalle Ligi Projesiyle Öğrencilerin Okul Başarısı Artıyor

  Edirne Valisi Yunus Sezer, 'mahalle ligi' projesiyle öğrencilerin okul başarısının arttığını, devamsızlıklarının azaldığını belirtti. İl genelinde daha önce spor yapmamış 3 bin 150 öğrenciyi futbol, basketbol ve voleybol branşlarıyla buluşturan 'mahalle ligi' projesi kapsamındaki il merkezi ortaokullar futbol final müsabakası yapıldı.

 • Manisa'da Üreticilere Yüzde 75 Hibe Desteğiyle 800 Bin Fide Dağıtıldı
  13:34 Manisa'da Üreticilere Yüzde 75 Hibe Desteğiyle 800 Bin Fide Dağıtıldı

  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Manisa'daki üreticilere yüzde 75 hibe desteğiyle 800 bin fide dağıtıldı. Domates, biber ve patlıcan üretimini geliştirme projesi kapsamında temin edilen fideler, çiftçilere teslim edildi. Proje ile ilin sebze üretimi yaygınlaştırılarak üreticinin maliyeti azaltılmayı, tarıma uygun olmayan arazilerin kullanılması ve kaliteli sebze üretiminin arttırılması hedefleniyor. Dağıtılan fidelerle küçük ölçekli bitkisel üretim işletmelerinin gelirlerinin arttırılması ve çeşitlendirilmesi planlanıyor.

 • Sarıkamış Kaymakamlığı SYDV tarafından yürütülen 'VEFA Yaşlı Evde Bakım Projesi' ile yaşlı ve engellilere yardım
  13:34 Sarıkamış Kaymakamlığı SYDV tarafından yürütülen 'VEFA Yaşlı Evde Bakım Projesi' ile yaşlı ve engellilere yardım

  Sarıkamış Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen 'VEFA Yaşlı Evde Bakım Projesi' kapsamında, yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşların evleri temizleniyor. Proje kapsamında görevlendirilen 9 personel, ilçe merkezi ve köylerde yaşayan 160 ihtiyaç sahibi vatandaşa yardım etti. Yaşlı, engelli ve ağır kronik hastalığı olan vatandaşların ev ve kişisel temizlikleri düzenli olarak yapılıyor. Vatandaşlar, yapılan hizmetlerden memnuniyetlerini dile getirerek yetkililere teşekkür etti.

 • Fethiye Kaymakamı, 23 Nisan'da makamını öğrenciye bıraktı
  13:34 Fethiye Kaymakamı, 23 Nisan'da makamını öğrenciye bıraktı

  Fethiye Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Atatürk İlkokulu 3-B sınıfı öğrencisi Reyyan Duru Şenal'a makamını devretti. Şenal, kaymakamlık mesleğini hedeflediğini ve Fethiye'de gerçekleştirmek istediği projeleri anlattı.

 • Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreş'te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları
  13:33 Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreş'te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları

  Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreş'te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Minikler koreografilerini sergileyip bayram şiirleri okudu. Belediye Başkanı Menderes Dal da velilerle birlikte öğrencilerin mutluluğuna ortak oldu.


Advertisement