Körfez ülkelerini şiddetli yağış vurdu! Umman'da 18 ölü - Son Dakika
Güncel

Körfez ülkelerini şiddetli yağış vurdu! Umman'da 18 ölü

Körfez ülkelerinde etkili olan şiddetli yağış; Umman, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Katar ve Suudi Arabistan'ı olumsuz etkiledi. Umman'da aşırı yağışların yol açtığı selde 18 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerden 10'unun bir araçta sürüklenen öğrenciler olduğu belirlendi.

17.04.2024 00:38

Körfez ülkeleri Umman, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Katar ve Suudi Arabistan'ı şiddetli yağış vurdu. Umman'da pazar gününden bu yana etkili olan şiddetli yağışlar, seli beraberinde getirdi. Maskat, Kuzey El Batina, Güney Al Batina, Eş Şarkiye, Ez Zahire ve Ed Dahiliye başta olmak üzere birçok bölge sular altında kaldı.

ARAÇTA SÜRÜKLENEN ÖĞRENCİLER HAYATINI KAYBETTİ

Umman Ulusal Acil Durum Yönetimi Komitesinden yapılan açıklamada, şiddetli yağışlar nedeniyle en az 18 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Hayatını kaybedenlerden 10'unun bir araçta sürüklenen öğrenciler olduğu aktarıldı.

Umman Kraliyet Polisi ve Umman ordusu, selden etkilenen bölgelerde mahsur kalanların tahliyesi için görevlendirildi. Meteoroloji servisi ise Musandam, Ez Zahire, El Buraymi, El Batina ve Ed Dahiliye bölgelerinde şiddetli yağış uyarısında bulunurken, Muskat ve El Vusta bölgesinde ara ara yağış beklendiğini kaydetti.

ÇEVRE ÜLKELERDE DE ETKİLİ OLDU

Komşu Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Katar ve Suudi Arabistan'ı da şiddetli yağış vurdu. BAE'de otoyollar sular altında kaldı, Dubai Uluslararası Havalimanı'ndaki uçuşlarda aksamalar yaşandı. Devlet okullarında bugün ve yarın uzaktan eğitime geçildi.

Körfez ülkelerini şiddetli yağış vurdu! Umman\'da 18 ölü
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Körfez ülkelerini şiddetli yağış vurdu! Umman'da 18 ölü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (3)

  • Kubilay Turkyilmaz: BUNLAR İYİ GÜNLERİNİZ.İSARSİLE DESTEK VERENLERİ MUSLUMAN KARDESLERİNİN CEKTİGİ ACİYİ GORMEZDEN GELENLER AYNİ ACİ VE SIKINTIYİ CEKMEDEN ÖLMEYECEK SİNİZ 30 3 Yanıtla
  • Gökmen Karaçay: Allah'ın sopası yok 15 2 Yanıtla
  • Kevser Korkmaz: Kesinlikle aynı fikirdeyim Müslüman ülke olmak size yakışmadı... Bunca zenginlikle Gazze için hiç birşey yapmadiniZ Müslüman müslümannin yanında olmaliykrn elinizi eteginizi çektiniz kendi pisliginizde boğulun....Başka Millettler müslümanlikla.alakasi yok hem gösteriler düzenledi hem protesto etti siz kılınızi kıpırdamadan oturdunuz mustehak 2 0 Yanıtla

Advertisement