Son dakika Körfez Ülkeleri haberleri, Körfez Ülkeleri son dakika, son dakika Körfez Ülkeleri

Son Dakika Körfez Ülkeleri Haberleri

 • Irak Dışişleri Bakanı: Türkiye ile PKK ve güvenlik sorunları konuşuldu
  01 Mar Irak Dışişleri Bakanı: Türkiye ile PKK ve güvenlik sorunları konuşuldu

  Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin, Türkiye ile Irak arasında aralık ayında PKK ve güvenlik sorunlarının konuşulduğu toplantıda bir sonraki toplantıya sunulmak üzere iki bildiri hazırlamaya karar verildiğini söyledi. Hüseyin, Irak tarafının güvenlik, sınır güvenliği ve iki ülke arasındaki ilişkilerin güvenliğiyle ilgili belgeyi şimdiden hazırladığını ve gelecek ay Bağdat'ta buluşmayı ve bu belgeleri tartışarak bir plan geliştirmeyi umut ettiklerini belirtti. Ayrıca, Hüseyin petrol ihracatının yeniden başlaması ve Kalkınma Yolu Koridoru projesi hakkında da açıklamalarda bulundu.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş, Azerbaycan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı: (2)
  25 Şub TBMM Başkanı Kurtulmuş, Azerbaycan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı: (2)

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Refah Sınır Kapısı'na sığınanlara yönelik tehdidinin İsrail Başbakanı Netanyahu'yu sonu belli olmayan bir yola soktuğunu belirterek, "Uluslararası savaş suçları mahkemesinde Karadzic gibi, Ratko Mladic gibi hesap vermesi ve ceza alması mukadderdir.

 • Eski Mossad yetkilisi, Netanyahu'ya Hamas'ın finansal varlıklarını hedef almayı önerdi
  21 Şub Eski Mossad yetkilisi, Netanyahu'ya Hamas'ın finansal varlıklarını hedef almayı önerdi

  Eski bir üst düzey Mossad yetkilisi, yıllar önce İsrail Başbakanı Netanyahu'ya Hamas'ın finansal varlıklarını hedef almayı önerdiğini açıkladı. Bahsedilen finansal ağlardan biri de Hamas tarafından kontrol edilen ve Türkiye'den yönetilen milyonlarca dolarlık bir yatırım portföyüydü. Levy, Netanyahu'nun bu bilgiler üzerine harekete geçmediğini ifade ediyor.

 • Otomotiv Sektörü 2023 İhracat Hedefini 39 Milyar Dolar Olarak Belirledi
  19 Şub Otomotiv Sektörü 2023 İhracat Hedefini 39 Milyar Dolar Olarak Belirledi

  Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, otomotiv sektörünün 2022'de rekor kırarak 35 milyar dolarlık ihracata ulaştığını ve 2023 için hedeflerini 39 milyar dolar olarak belirlediklerini açıkladı. Çelik, Avrupa Birliği'nin hala en büyük pazarlarından biri olduğunu ve Kuzey Afrika ve Körfez ülkelerinde de önemli ihracat talepleri olduğunu belirtti.

 • ABD, Irak ve Suriye'deki hedeflere saldırı düzenledi
  03 Şub ABD, Irak ve Suriye'deki hedeflere saldırı düzenledi

  ABD, Ürdün'deki üssüne yapılan saldırının ardından Irak ve Suriye'deki en az 85 hedefe saldırı düzenledi. Saldırılarda B-1 bombardıman uçakları kullanıldı ve 125'den fazla güdümlü bomba atıldı. ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, bölgedeki çatışma ortamının yayılmasını engellemek için çalışacaklarını ve kendilerini korumak için tüm önlemleri alacaklarını belirtti. Saldırılar İran destekli bir milis grubunu hedef aldı ve İran'ın Ürdün'deki saldırıyla ilgisi olduğu iddiasını reddetti. Misilleme gecikmesi, doğrudan bir çatışma riskini azalttığı için dış politika uzmanları tarafından olumlu karşılandı. Ancak bazı Cumhuriyetçi siyasetçiler, misillemenin caydırıcı olmadığını ve Biden'ın verdiği yanıtın Ayetullahları cesaretlendirdiğini savundu.

 • Trendyol Ukrayna pazarına girmeye hazırlanıyor
  02 Şub Trendyol Ukrayna pazarına girmeye hazırlanıyor

  Trendyol, Ukrayna'yı yurt dışı açılım stratejisine dahil ederek hızla gelişen e-ticaret pazarını ve Ukraynalı tüketicilerin Türk ürünlerine olan ilgisini değerlendirmeyi hedefliyor. Şirket, dijital ve lojistik altyapıya yatırımlar yaparak bölgedeki faaliyetlerinde avantaj sağlamayı planlıyor. Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı, Türk şirketlerin Ukrayna'da yatırım yapmaya hazırlanmasını önemli bulduklarını belirtti.

 • Abdi İbrahim Uluslararası Pazarlar Ekibinde 2 Üst Düzey Atama
  23 Oca Abdi İbrahim Uluslararası Pazarlar Ekibinde 2 Üst Düzey Atama

  Abdi İbrahim, yurt dışı pazarlarda büyüme vizyonu doğrultusunda 2 üst düzey yönetici ataması gerçekleştirdi. Barış Güven Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Körfez Ülkeleri Bölge Direktörü olarak atanırken, Cemal Battal ise Balkan ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Direktörü görevine getirildi. Haberde, atanan yöneticilerin kariyerleri ve deneyimleri hakkında bilgiler de yer alıyor.

 • Cumhur İttifakı'nın İstanbul ilçe belediye başkan adayları belli oldu
  20 Oca Cumhur İttifakı'nın İstanbul ilçe belediye başkan adayları belli oldu

  İstanbul'da Mahalli İdareler Seçimi için AK Parti'nin 37 ve MHP'nin 2 olmak üzere Cumhur İttifakı'nın 39 ilçe belediye başkan adayı belli oldu.

 • Ürdün'deki Gazze'ye destek gösterilerinde puşi kullanımı artıyor
  19 Oca Ürdün'deki Gazze'ye destek gösterilerinde puşi kullanımı artıyor

  Ürdün'deki Gazze'ye destek gösterilerinde Filistin direnişinin sembolü haline gelen puşinin kullanımı giderek artıyor. Puşi, İsrail kuşatması altındaki Filistinlilerle dayanışmanın ötesine geçerek, iki halk arasındaki bağlılığın derinliğini kanıtlamayı amaçlayan siyasi mesajlar içeriyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Hadis Araştırma Takdim ve İcazet Merasimi'ne Katıldı
  19 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Hadis Araştırma Takdim ve İcazet Merasimi'ne Katıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İbn Haldun Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Hadis Araştırma Takdim ve İcazet Merasimi'ne katıldı. Erdoğan, konuşmasında Filistin ve Gazze halkı başta olmak üzere zulme uğrayan tüm kardeşlerimizin Allah yardımcısı olsun diye dua etti. Ayrıca, Sünen-i Tirmizi'nin yeni nüshasının hadis ilmiyle iştigal edenler için başucu kaynaklarından biri olacağına inandığını belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Hadis Araştırma Takdim ve İcazet Merasimi'nde konuştu
  19 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Hadis Araştırma Takdim ve İcazet Merasimi'nde konuştu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İbn Haldun Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Hadis Araştırma Takdim ve İcazet Merasimi'ne katıldı. Erdoğan, konuşmasında Sünen-i Tirmizi'nin yeni nüshasının hadis ilmiyle iştigal edenler için başucu kaynaklarından biri olacağına inandığını belirtti.

 • Uluslararası doğrudan yatırımlar çift haneli rakamlarda devam ediyor
  17 Oca Uluslararası doğrudan yatırımlar çift haneli rakamlarda devam ediyor

  Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, uluslararası doğrudan yatırımların psikolojik eşik olan çift haneli rakamlarda devam ettiğini belirtti. Geçen yılı 10 milyar doların biraz üzerinde uluslararası doğrudan yatırım tutarıyla tamamlayacaklarını tahmin ettiklerini söyledi.

 • Türkiye'nin ihracatında en fazla artış Birleşik Arap Emirlikleri'nde
  16 Oca Türkiye'nin ihracatında en fazla artış Birleşik Arap Emirlikleri'nde

  Türkiye'nin geçen yıl ihracatının değer bazında en fazla arttığı ülke 2 milyar 269 milyon dolarlık yükselişle Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) oldu. Türkiye ve BAE arasında başlatılan yoğun diplomasi trafiği ticari ilişkileri de olumlu etkiledi. BAE'ye en fazla ihracatı mücevher sektörü gerçekleştirdi. İstanbul'dan BAE'ye ihracat 4 milyar dolara ulaştı.

 • Sudan'da İç Savaşın Sürmesi Bölünme Endişelerini Artırıyor
  16 Oca Sudan'da İç Savaşın Sürmesi Bölünme Endişelerini Artırıyor

  Sudan'da geçen yıl nisan ortasından bu yana devam eden iç savaş, ülkenin bölünmesi ve iki otoritenin ortaya çıkması endişelerini artırdı. Sudanlı uzmanlar, HDK lideri Muhammed Hamdan Dagalu'nun Afrika temaslarını ve bölünme senaryolarını değerlendirdi. Sudan'ın bölünmesi ve terörizmin artması ihtimali üzerinde duruldu.

 • İsrail, Hamas'la savaş sonrası Gazze'nin yönetimine ilişkin planlarını açıkladı
  06 Oca İsrail, Hamas'la savaş sonrası Gazze'nin yönetimine ilişkin planlarını açıkladı

  İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Hamas'la savaş sona erdikten sonra Gazze’nin yönetimine ilişkin ülkesinin planlarını açıkladı.

 • Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay: Vergide Acilen Bir Adalete İhtiyacımız Var
  01 Oca Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay: Vergide Acilen Bir Adalete İhtiyacımız Var

  Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Sakarya'da işçilerle birlikte yeni yıla girerken vergide adalete ihtiyaç olduğunu belirtti. Atalay, ayrıca İsrail ve Filistin arasındaki savaşa da değinerek, dünyanın bu durumu görmezden geldiğini ifade etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, 2023'te Gazze için yoğun diplomasi
  29 Ara Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, 2023'te Gazze için yoğun diplomasi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl 15 ülkeye 21 ziyaret gerçekleştirdi ve 7 zirveye katıldı.

 • Türkiye'de 2023 böyle geçti: Temmuz
  26 Ara Türkiye'de 2023 böyle geçti: Temmuz

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta yapılan NATO Liderler Zirvesi'ndeki rolü, temmuz ayına damgasını vurdu.

 • Türk Müteahhitler için Kalkınma Yolu Projesi Önemli
  21 Ara Türk Müteahhitler için Kalkınma Yolu Projesi Önemli

  Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, Basra Körfezi'nden Türkiye'ye kara ve demir yolu ağıyla ulaşacak Kalkınma Yolu Projesi'nin Türk müteahhitler için büyük önem taşıdığını belirtti. Eren, sektörün faaliyetleri ve gelecek yıl hedeflerine ilişkin değerlendirmede bulundu ve Körfez ülkeleri ile işbirliğini artırmaya odaklandıklarını söyledi.

 • Türkiye, Körfez ülkeleri tarafından hem yumuşak hem de sert güç olarak görülüyor
  17 Ara Türkiye, Körfez ülkeleri tarafından hem yumuşak hem de sert güç olarak görülüyor

  ABD merkezli Gulf International Forum İcra direktörü Dania Thafer, Türkiye'nin Körfez ülkeleri ile ilişkilerine dikkati çekerek, bölge ülkelerinin Türkiye'yi hem yumuşak hem de sert güç olarak gördüklerini söyledi. Thafer, Türkiye'nin bölgeyle güçlü yatırım ilişkilerine sahip olduğunu ve Türkiye'nin Katar ile güçlü bir ilişkisi olduğunu belirtti. Ayrıca, Körfez ülkelerinin Türkiye'yi bölgedeki güvenlik için potansiyel bir ortak olarak gördüğünü ifade etti.

 • İsrail-Gazze savaşı: Barışın bedeli ne?
  15 Ara İsrail-Gazze savaşı: Barışın bedeli ne?

  Gazze'deki savaş İsraillileri ve Filistinlileri Akdeniz ile Ürdün nehri arasındaki topraklar üzerinde yüz yıllardır süren çatışmalarına son vermelerine itebilir mi? Bundan sonra barış süreci mümkün mü?

 • Hz. Mevlana'nın 750. Vuslat Yıldönümü Törenleri Konya'yı Doldurdu
  14 Ara Hz. Mevlana'nın 750. Vuslat Yıldönümü Törenleri Konya'yı Doldurdu

  Hz. Mevlana'nın 750. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri nedeniyle Konya'da yerli ve yabancı turist yoğunluğu yaşanıyor. Ziyaretçiler, Mevlana Müzesi'ni gezip tarihi mekanları geziyor ve akşamları Mevlana Kültür Merkezi'nde Sema Ayin-i Şerifi'ni izliyor. Törenlere İran, Pakistan, Hindistan, Orta Doğu, Körfez ülkeleri ve Avrupa'dan gelen ziyaretçiler de katılıyor.

 • Almanya Başbakanı Scholz, Avrupa'nın Gazze'de aktif rol oynamasını istiyor
  13 Ara Almanya Başbakanı Scholz, Avrupa'nın Gazze'de aktif rol oynamasını istiyor

  Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Gazze'deki çatışmalar sona erdiğinde Avrupa'nın bölgede aktif rol oynamasını gerektiğini söyledi. Scholz, Gazze'de silahların sustuğu zamanın ilerisine bakılması gerektiğini ve Avrupa'nın sadece yeniden yapılanma ya da insani yardım için değil, sürdürülebilir güvenlik düzeninin oluşturulması için de tartışmalara dahil olması gerektiğini belirtti.

 • Arap ülkeleri Filistin'e duyarsız mı kaldı?
  11 Ara Arap ülkeleri Filistin'e duyarsız mı kaldı?

  Dr. Necmettin Acar, Orta Doğu'nun güvenliğindeki köklü dönüşümü ve Arap ülkelerinde Filistin konusundaki önceliğin neden değiştiğini AA Analiz için kaleme aldı.

 • Hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri sektörü Körfez pazarına yöneldi
  10 Ara Hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri sektörü Körfez pazarına yöneldi

  Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu, Irak ekonomisindeki sorunların sektörü Körfez pazarına yönelttiğini belirterek, ihracat pazarlarında ortaya çıkan ekonomik zorlukları, pazar çeşitlenmesine giderek ve özellikle...

 • Altın Görünümlü Ürünler Ortadoğu ve Afrika Ülkelerinde Tercih Edildi
  06 Ara Altın Görünümlü Ürünler Ortadoğu ve Afrika Ülkelerinde Tercih Edildi

  Antalya'da düzenlenen Ev ve Mutfak Ekipmanları Fuarı'nda altın görünümlü ürünler, Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden gelen alıcılar tarafından tercih edildi. Üretici ve satıcılar, yüzlerce sipariş alıp anlaşmalar yaparak başarılı bir fuar geçirdi. Sektör temsilcileri, 2024 yılı için 5 milyar dolar ihracat hedefi koydu.

 • GÖRÜŞ-Gazze diplomasisi ve Türkiye-Körfez ilişkilerinin geleceği
  06 Ara GÖRÜŞ-Gazze diplomasisi ve Türkiye-Körfez ilişkilerinin geleceği

  ORSAM Körfez Koordinatörü Gökhan Ereli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Kasım Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve 4-5 Aralık Katar ziyaretlerini, Körfez-Türkiye ilişkilerinin temmuzdan beri seyrini ve İsrail meselesinde Türkiye ve Arap ülkelerinin birlikte yürüttükleri diplomasiyi AA...

 • Katar Emiri: 'Bu, İsrail tarafından işlenen bir soykırımdır'
  06 Ara Katar Emiri: "Bu, İsrail tarafından işlenen bir soykırımdır"

  - Katar Emiri: "Bu, İsrail tarafından işlenen bir soykırımdır" Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani, 44. Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi'nde gerçekleştirdiği açılış konuşmasında Gazze'de yaşananlara değinerek, "Bu, İsrail tarafından işlenen bir soykırımdır" dedi.

 • Katar Emiri: 'İsrail tarafından işlenen bir soykırımdır'
  05 Ara Katar Emiri: "İsrail tarafından işlenen bir soykırımdır"

  Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani, 44. Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi'nde gerçekleştirdiği açılış konuşmasında Gazze'de yaşananlara değinerek, "Bu İsrail tarafından işlenen bir soykırımdır" dedi.

 • Katar Emiri, Körfez ülkelerinin bölgedeki sorunların çözümünde rol oynayabileceğini belirtti
  05 Ara Katar Emiri, Körfez ülkelerinin bölgedeki sorunların çözümünde rol oynayabileceğini belirtti

  Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Körfez ülkelerinin bölgenin ve dünyanın karşı karşıya olduğu sorunların çözümünde rol oynayabileceğini ifade etti.

 • Borrel raporu: Ayrımcılık kıskacında ihtiyatlı iyimserlik
  05 Ara Borrel raporu: Ayrımcılık kıskacında ihtiyatlı iyimserlik

  Kocaeli Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Prof. Dr. İrfan Kaya Ülger, 29 Kasım 2023'te AB Yüksek Temsilcisi Josep Borrel tarafından hazırlanan Türkiye raporunun detaylarını AA Analiz için kaleme aldı.

 • Trendyol Grubu CEO'su Erdem İnan, şirketin hedeflerini Bakü'de açıkladı Açıklaması
  05 Ara Trendyol Grubu CEO'su Erdem İnan, şirketin hedeflerini Bakü'de açıkladı Açıklaması

  Trendyol Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Erdem İnan, gelecek yıl Doğu Avrupa pazarına açılacaklarını belirterek, Romanya, Yunanistan, Macaristan ve Çekya ile başlayacağımız pazarda önümüzdeki dönemde ülke sayısını da artıracağız.

 • Geçici hükümet Başbakanı Anvarul Hak Kakar, Körfez ülkelerine yenilenebilir enerjiye yatırım çağrısı yaptı
  02 Ara Geçici hükümet Başbakanı Anvarul Hak Kakar, Körfez ülkelerine yenilenebilir enerjiye yatırım çağrısı yaptı

  Başbakan Kakar, iklim değişikliği etkilerini azaltmak için Pakistan'ın kömüre dayalı enerji santrallerinden yenilenebilir enerji projelerine dönüşümün odak noktası olduğunu belirtti ve Körfez ülkelerine bu alanda yatırım yapmalarını istedi.

 • TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan: 'Türk Lirasına geçiş başlamıştır'
  29 Kas TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan: "Türk Lirasına geçiş başlamıştır"

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, "Türk Lirasına geçiş başladı.

 • GÖRÜŞ- Gazze'ye 6 günlük nefes: ya sonrası?
  29 Kas GÖRÜŞ- Gazze'ye 6 günlük nefes: ya sonrası?

  Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi ve SETA Kıdemli Araştırmacısı Doç. Dr. Murat Aslan, Gazze'de verilen "insani ara"nın Hamas ve İsrail taraflarınca nasıl okunduğunu ve sonrasında neler yaşanabileceğini AA Analiz için kaleme aldı.

 • Türkiye'nin Orta Doğu ve Körfez Ülkelerine İhracatı 26,7 Milyar Dolara Ulaştı
  27 Kas Türkiye'nin Orta Doğu ve Körfez Ülkelerine İhracatı 26,7 Milyar Dolara Ulaştı

  Türkiye'nin Ocak-Ekim döneminde Orta Doğu ve Körfez ülkelerine ihracatı 26,7 milyar dolara ulaştı. Bu dönemde en fazla ihracat 7,8 milyar dolarla Irak'a gerçekleşti. İstanbul, bu ihracatın yüzde 44,2'sini gerçekleştirerek başı çekti. Hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve kimyevi maddeler sektörleri en fazla ihracatı gerçekleştiren sektörler oldu.

 • Trendyol'dan üç yılda 10 milyar dolar ihracat hedefi
  21 Kas Trendyol'dan üç yılda 10 milyar dolar ihracat hedefi

  Dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol, satıcılarını uluslararası operasyonlarına dahil ederek on binlerce KOBİ ve esnafa ihracat kabiliyeti kazandırıyor.

 • Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
  20 Kas Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Gerek ülkemize gerek bölgemize yönelik en ciddi tehditlerden birini oluşturmaya devam eden PKK/YPG terör örgütüyle mücadelemizde üçüncü taraflara uyarılarımızı yapıyor ve gereken adımları atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz.

 • Bakan Uraloğlu: 'Zengezur Koridoru'nu ulusal ağımıza bağlamak için yeni bir demiryolu inşa edeceğiz'
  16 Kas Bakan Uraloğlu: "Zengezur Koridoru'nu ulusal ağımıza bağlamak için yeni bir demiryolu inşa edeceğiz"

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Zengilan'da düzenlenen panelde yaptığı konuşmada, "Ülkemizin doğusunda yeni bir bağlantı olarak, Zengezur Koridoru'nu ulusal ağımıza bağlamak için yeni bir demiryolu inşa edeceğiz.

 • Türkiye, ikinci demir yolunu kurmak için Bulgaristan ile mutabakat zaptı imzaladı
  16 Kas Türkiye, ikinci demir yolunu kurmak için Bulgaristan ile mutabakat zaptı imzaladı

  Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, Türk Devletleri Teşkilatı Ulaştırma Bakanları 7'nci Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Asya, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu arasındaki ticareti artırmak amacıyla ikinci bir demir yolu bağlantısı kurmak için Bulgaristan ile mutabakat zaptı imzalandığını açıkladı. Ayrıca, Türkiye'nin Irak ile birlikte inşa edeceği kara ve demir yolu ulaşım koridoruyla ülkeyi transit merkez haline getireceği belirtildi.

 • İsrail-Hamas savaşı neden diğer savaşlara benzemiyor?
  15 Kas İsrail-Hamas savaşı neden diğer savaşlara benzemiyor?

  Gazze’deki savaş, diğer savaşlar gibi olsaydı, şimdiye kadar muhtemelen ateşkes olurdu.

 • TFF Başkanı: Suudi Arabistan ile Süper Kupa maçlarını dörtlü bir turnuva olarak düzenleme formatı için görüşüyoruz
  13 Kas TFF Başkanı: Suudi Arabistan ile Süper Kupa maçlarını dörtlü bir turnuva olarak düzenleme formatı için görüşüyoruz

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Suudi Arabistan ile 5 yıllık Süper Kupa maçlarını dörtlü bir turnuva olarak düzenleme formatı için görüşmelerin sürdüğünü açıkladı. Büyükekşi, Suudi Arabistan'ın futbola yaptığı yatırımları ve dünya kupası başvurusunu desteklediklerini belirtti. Ayrıca, Süper Lig'in dünya sıralamasında 6. sıraya yerleşmesini hedeflediklerini ve Türkiye'nin Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamalarını tüm dünyaya tanıtmak istediklerini ifade etti.

 • TFF, Süper Kupa'yı Suudi Arabistan'a temelli taşıyor! Bambaşka bir formatta oynanacak
  13 Kas TFF, Süper Kupa'yı Suudi Arabistan'a temelli taşıyor! Bambaşka bir formatta oynanacak

  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Suudi Arabistan ile Süper Kupa maçlarını 5 yıl boyunca dörtlü bir turnuva olarak düzenleme formatı için görüşmelerini sürdürdüklerini açıkladı.

 • TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Suudi Arabistan ile Süper Kupa maçlarını dörtlü bir turnuva olarak düzenlemeyi planlıyor
  13 Kas TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Suudi Arabistan ile Süper Kupa maçlarını dörtlü bir turnuva olarak düzenlemeyi planlıyor

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Suudi Arabistan ile Süper Kupa maçlarını 5 yıl boyunca dörtlü bir turnuva olarak düzenleme formatı için görüşmelerini sürdürdüklerini açıkladı. Büyükekşi ayrıca, Türkiye'nin 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı İtalya ile ortaklaşa düzenleyeceğini ve kulüplerin şirketleşmesine önem verdiklerini belirtti.

 • Roketsan, Dubai Airshow 2023'e katılıyor
  13 Kas Roketsan, Dubai Airshow 2023'e katılıyor

  Roketsan, Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen Dubai Airshow 2023'e katılarak Körfez pazarındaki iş birliklerini artırmayı hedefliyor. Fuarda son teknoloji ürünlerini sergileyen Roketsan, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki ilişkilerin savunma ve havacılık sanayisinde olumlu şekilde ilerlediğini belirtti. Dubai Airshow'da gerçekleştirilecek görüşmelerle ülke ekonomisine katkı sağlamayı ve bayrağımızı her coğrafyada dalgalandırmayı hedefliyor.

 • KİK-Türkiye Ekonomik Forumu 2023
  12 Kas KİK-Türkiye Ekonomik Forumu 2023

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Müslüman ülkelerin Türkiye'nin ihracatındaki payının yüzde 26'ya yükseldiğini belirterek, "Bu rakam 2002'de sadece yüzde 11'di.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Sorunun çözümü için en uygulanabilir önerileri sunan ülke Türkiye. Bölgedeki krizlerin, sorunların çözümü için kilit ülke...
  12 Kas Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sorunun çözümü için en uygulanabilir önerileri sunan ülke Türkiye. Bölgedeki krizlerin, sorunların çözümü için kilit ülke...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sorunun çözümü için en uygulanabilir önerileri sunan ülke Türkiye. Bölgedeki krizlerin, sorunların çözümü için kilit ülke Türkiye."

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Eğer Gazze Filistin halkının değil, bu işgalci yerleşimcilerin, İsrail'in toprağıdır' diye bir yaklaşım Biden'da varsa,...
  12 Kas Cumhurbaşkanı Erdoğan: "'Eğer Gazze Filistin halkının değil, bu işgalci yerleşimcilerin, İsrail'in toprağıdır' diye bir yaklaşım Biden'da varsa,...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "'Eğer Gazze Filistin halkının değil, bu işgalci yerleşimcilerin, İsrail'in toprağıdır' diye bir yaklaşım Biden'da varsa, zaten anlaşmamız mümkün değil."

 • KİK-Türkiye Ekonomik Forumu 2023
  12 Kas KİK-Türkiye Ekonomik Forumu 2023

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Türkiye'ye yatırımcı güveni geri geldi.

 • TİM Başkanı Gültepe: 2028 yılında 375 milyar dolar mal ihracatı hedefliyoruz
  10 Kas TİM Başkanı Gültepe: 2028 yılında 375 milyar dolar mal ihracatı hedefliyoruz

  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, Cumhurbaşkanı ve bakanlarla yapılan toplantılarda 2028 yılına kadar 375 milyar dolar mal ihracatı ve 200 milyar dolar hizmet ihracatı hedefiyle çalışmalara başlandığını belirtti. Gültepe, Türkiye'nin ihracatının 2022'de 254,3 milyar dolara çıktığını ve 2023'te 255 milyar doların üzerine çıkmasını beklediklerini ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin ihracat potansiyelini artırmak için stratejilerin belirlendiğini ve hedef pazarların genişletilmesi için çalışmaların yapıldığını vurguladı.

 • Monarşilerden yeni ulus devletlere giden yol: Birinci Dünya Savaşı
  10 Kas Monarşilerden yeni ulus devletlere giden yol: Birinci Dünya Savaşı

  Bazı monarşilerin yıkılıp yerlerine yeni ulus devletlerin tarih sahnesinde ortaya çıkmasına neden olan Birinci Dünya Savaşı, 11 Kasım 1918'de İtilaf Devletleri'nin galibiyetiyle sonuçlandı.

 • GÖRÜŞ- 7 Ekim sonrası Arap devletlerinin Filistin senaryoları
  10 Kas GÖRÜŞ- 7 Ekim sonrası Arap devletlerinin Filistin senaryoları

  Dr. Mehmet Rakipoğlu, 7 Ekim sonrası Arap devletlerinin Filistin ve İsrail'e karşı politikalarını ve insani yardım, yeniden inşa, arabuluculuk konusunda attıkları adımları AA Analiz için kaleme aldı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Anayasa Mahkemesi bu noktada maalesef birçok yanlışları arka arkaya yapar hale geldi. Bu da bizi ciddi manada üzmektedir.'
  10 Kas Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Anayasa Mahkemesi bu noktada maalesef birçok yanlışları arka arkaya yapar hale geldi. Bu da bizi ciddi manada üzmektedir."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Anayasa Mahkemesi bu noktada maalesef birçok yanlışları arka arkaya yapar hale geldi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: AYM arka arkaya yanlışlar yapıyor, Yargıtay'ın kararı asla bir kenara atılamaz
  10 Kas Cumhurbaşkanı Erdoğan: AYM arka arkaya yanlışlar yapıyor, Yargıtay'ın kararı asla bir kenara atılamaz

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan ziyaretinin ardından uçakta açıklamalarda bulundu. Yargıtay-AYM krizi hakkında konuşan Erdoğan, "Anayasa Mahkemesi arka arkaya yanlışlar yapıyor, Yargıtay'ın kararı asla bir kenara atılamaz." dedi.

 • AB, Gazze'ye denizden yardım koridoru üzerinde çalışıyor
  08 Kas AB, Gazze'ye denizden yardım koridoru üzerinde çalışıyor

  Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Gazze'ye denizden yardım koridoru üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Von der Leyen, İsrail'in uluslararası insancıl hukuk kapsamında kendini savunma hakkının bulunduğunu belirtirken, Gazze'deki sivillere yardım etmek ve onları korumak da önemli olduğunu vurguladı. AB'nin Gazze'ye ayırdığı yardımları artıran von der Leyen, yardımların Gazze'ye ulaştırılmasının önemine dikkat çekti. Bu nedenle AB, Kıbrıs'tan Gazze'ye bir deniz koridoru üzerinde çalışıyor.

 • Destici: İslam ülkeleri, İsrail'le olan tüm ilişkilerini kesmelidir
  08 Kas Destici: İslam ülkeleri, İsrail'le olan tüm ilişkilerini kesmelidir

  BÜYÜK Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "Tüm Arap ve İslam ülkeleri bu katliamlara karşı net bir tavır ortaya koymalıdır.

 • 14'üncü Türk-Arap Ekonomi Forumu gerçekleşti
  08 Kas 14'üncü Türk-Arap Ekonomi Forumu gerçekleşti

  İstanbul Çırağan Sarayı'nda gerçekleşen 14'üncü Türk-Arap Ekonomi Forumu'nda (TAF) konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Türkiye Arap Forum'una ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

 • Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, 'Türkiye'ye 750 bin Gazzelinin alınması karşılığında döviz sağlanacak' iddiasını yalanladı
  08 Kas Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Türkiye'ye 750 bin Gazzelinin alınması karşılığında döviz sağlanacak" iddiasını yalanladı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Türkiye'ye 750 bin Gazzelinin alınması karşılığında ihtiyacı olan döviz sağlanacak" iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

 • SES Partisi Genel Başkanı Ayhan Bilgen, CHP'yi eleştirerek Orta Doğu'daki durumu tartışmalarına dahil etmeleri gerektiğini söyledi
  06 Kas SES Partisi Genel Başkanı Ayhan Bilgen, CHP'yi eleştirerek Orta Doğu'daki durumu tartışmalarına dahil etmeleri gerektiğini söyledi

  SES Partisi Genel Başkanı Ayhan Bilgen, Kars'a yaptığı ziyarette basın toplantısı düzenleyerek CHP'yi eleştirdi ve Orta Doğu'daki gelişmelerin siyasetin gündeminde olması gerektiğini belirtti. Ayrıca, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını kınayan Bilgen, bu savaşın bölgeye yayılması durumunda Türkiye'nin iç siyasetinin de etkileneceğini vurguladı. Bilgen, ayrıca savaşın sona ermesi için Körfez ülkelerinin ticari ilişkilerini değiştirmeleri gerektiğini ifade etti ve Türkiye'nin barışı tesis etme konusunda daha aktif bir tutum alması gerektiğini söyledi.

 • Humanis, Dünyanın En Büyük İlaç Fuarında Yoğun İlgi Gördü
  06 Kas Humanis, Dünyanın En Büyük İlaç Fuarında Yoğun İlgi Gördü

  Humanis, dünyanın en büyük ilaç fuarı olan 2023 CPHI Barselona'da yoğun ilgi gördü. Humanis CEO'su Yunus Sancak, fuarın önemini vurgulayarak, ülkelerine katkı sağladıkları için gurur duyduklarını belirtti. Humanis, Türkiye'den Çin'e ilaç ihracatı yapan ilk firma olmanın yanı sıra Avrupa'nın birçok ülkesine ilaç üretimi yapmaktadır. CEO Sancak, gelecek vizyonları hakkında da bilgi vererek, 2030 yılına kadar ürün portföylerini genişleteceklerini ve yıllık 70 milyon dolarlık ihracat hedeflediklerini söyledi.

 • Libya'da, İsrail'i destekleyen ülkelere yönelik talepler tartışılıyor
  04 Kas Libya'da, İsrail'i destekleyen ülkelere yönelik talepler tartışılıyor

  Libya, siyaset sahnesinde yaşanan bölünmüşlüğe ve 10 Eylül'deki selin yaraları henüz sarılmamış olmasına rağmen, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını destekleyen ülkelerin büyükelçilerinden Trablus'u terk etmelerini isteyerek ve saldırılar durmazsa bu ülkelere petrol ihracatını...

 • HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI BÜTÇESİ, TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA KABUL EDİLDİ
  01 Kas HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI BÜTÇESİ, TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU'NDA KABUL EDİLDİ

  Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildiHAZİNE ve Maliye Bakanlığı'nın, 2024 Mali Yılı Bütçe Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.

 • Mehmet Şimşek: 'Tüm Bu Sorunların Merkezinde Yüksek Enflasyon Var. Biz Enflasyonu Tekrar Tek Haneye Düşürmek İçin Bu Programı Güçlü Bir Şekilde...
  31 Eki Mehmet Şimşek: "Tüm Bu Sorunların Merkezinde Yüksek Enflasyon Var. Biz Enflasyonu Tekrar Tek Haneye Düşürmek İçin Bu Programı Güçlü Bir Şekilde...

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, "Tüm bu sorunların merkezinde yüksek enflasyon var. Biz enflasyonu tekrar tek haneye düşürmek için bu programı güçlü bir şekilde uygulamaya koyduk. Bu program çözüm olacak. Çünkü para politikasında ciddi bir sıkılaşma var. Bu ekonomiyi yeniden dengeleyecek. Tabii ki tasarrufa da imkan sağlayacak ama özellikle enflasyonun kontrol altına alınmasında para politikasındaki sıkılaşma etkin olacak. Ama şunu da takdir etmeniz lazım para politikası gecikmeli olarak çalışıyor. Bugün aldığınız tedbirler aktarım mekanizmasının güçlü olmasına bağlı 18 aylık bir sürece bağlı. Bütün dünya uygulamaları böyle" dedi. Şimşek, Kur Korumalı Mevduat (KKM) için ise, "KKM’den çıkış başladı. Merkez Bankamız bir takım düzenlemelerle KKM'den çıkış sürecini başlattı. KKM'deki mevduatta ciddi bir şekilde son bir iki ayda azaldı" açıklamasını yaptı.

 • Körfez Ülkeleriyle İlişkiler Türkiye'deki İslami Finans Yatırımlarını Destekliyor
  27 Eki Körfez Ülkeleriyle İlişkiler Türkiye'deki İslami Finans Yatırımlarını Destekliyor

  Fitch Ratings Küresel İslami Bankacılık Grubu Başkanı Bashar Al-Natoor, Körfez ülkeleriyle güçlenen ilişkilerin Türkiye'deki İslami finans alanındaki yatırımları desteklemesinin beklendiğini belirtti. Al-Natoor, Türkiye'nin sukuk piyasasına girmeyi başardığını ve Körfez ülkeleriyle ilişkilerin yatırım ortamına olumlu katkı sağlayacağını ifade etti. Ayrıca, Körfez bankalarının Türkiye pazarına giriş yaptığını ve Türkiye'nin katılım bankacılığının büyüme potansiyeline sahip olduğunu vurguladı.

 • Erdoğan'ın Hamas çıkışı dünya basınında nasıl yankı buldu?
  26 Eki Erdoğan'ın Hamas çıkışı dünya basınında nasıl yankı buldu?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çarşamba günü AKP Meclis Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada İsrail'i sert bir dille eleştirdi, "Hamas terör örgütü değil, kurtuluş ve mücahitler grubudur" dedi.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Körfez ülkelerine yatırım fırsatlarını anlattı
  24 Eki Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Körfez ülkelerine yatırım fırsatlarını anlattı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Katar ve Suudi Arabistan'a yönelik Körfez ülkeleri programı kapsamındaki temaslarına ilişkin, 'Türkiye: Your Resilient Partner programında 200'ün üzerinde yatırımcı ve finans dünyası temsilcisine ülkemizdeki yatırım fırsatlarını anlattık.' ifadesini kullandı. Şimşek, sosyal medya hesabından, Körfez ülkelerine yönelik ziyaretine ilişkin paylaşım yaptı.

 • Bakan Şimşek'ten Arap Yarımadası'na çıkarma: Yatırımcılara ülkemizdeki fırsatları anlattık
  24 Eki Bakan Şimşek'ten Arap Yarımadası'na çıkarma: Yatırımcılara ülkemizdeki fırsatları anlattık

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Fransa'nın ardından Arap Yarımadasına çıkarma yaptı. BAE, Katar ve Suudi Arabistan'ı kapsayan ziyaretleriyle ilgili bir açıklama yapan Bakan Şimşek, temaslarını tek tek anlattı. Bakan Şimşek, ''200'ün üzerinde yatırımcı ve finans dünyası temsilcisine ülkemizdeki yatırım fırsatlarını anlattık.'' dedi.

 • Ticaret Bakanı Ömer Bolat, 'ASKON 14. Ekonomi Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
  21 Eki Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "ASKON 14. Ekonomi Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu Açıklaması

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, piyasanın adil, istikrarlı, rekabetçi bir şekilde işlemesini sağlamaya çalışan düzenlemeler yapmakla görevli olduklarını belirterek "Bunu yaparken de denetleme yapmakla görevliyiz.

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret etti
  20 Eki BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret etti

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partinin kurucu genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Taceddin Dergahı'ndaki kabrine ziyarette bulundu. Destici, ziyaretin ardından ABD Başkanı Joe Biden'ın İsrail'e tam destek verileceğine yönelik açıklamalarını eleştirerek, İslam ülkelerinin İsrail ile ilişkilerini durdurması gerektiğini belirtti. Ayrıca, BBP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı'nın Gazze'deki olaylar nedeniyle zorunlu olarak ertelendiğini ve tüm partilileri davet ettiğini söyledi.

 • Bakan Şimşek Fransa ziyaretinin detaylarını anlattı: Amacımız kalıcı yatırımcı çekmek
  20 Eki Bakan Şimşek Fransa ziyaretinin detaylarını anlattı: Amacımız kalıcı yatırımcı çekmek

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Körfez ülkeleri, ABD ve İngiltere'deki temaslarının ardından dün de Fransa'ya gitti. Fransa ziyaretinde gerçekleştirdiği temasları tek tek anlatan Bakan Şimşek, ''Ziyaretlerimizin amacı ülkemizin yeni programını anlatmak ve istihdam ve yüksek katma değer sağlayacak kalıcı yatırım çekmektir.'' dedi.

 • Mehmet Şimşek, Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı ile görüştü
  20 Eki Mehmet Şimşek, Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı ile görüştü

  HAZİNE ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire ile bir araya geldi. Şimşek, Fransa'da gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında BNP Paribas, Societe Generale ve Uluslararası Enerji Ajansı gibi önemli kurumlarla görüşmeler gerçekleştirdi. Ayrıca Fransa-Almanya Forumu'nda Türkiye'deki yatırım fırsatlarını anlattı ve ülkenin yeni programını tanıtmak ve kalıcı yatırımlar çekmek amacıyla Körfez ülkelerine yapılacak ziyaretlerin planlandığını belirtti.

 • GÖRÜŞ- İsrail'in Gazze şiddeti: Artık uluslararası eylem gerekiyor
  19 Eki GÖRÜŞ- İsrail'in Gazze şiddeti: Artık uluslararası eylem gerekiyor

  Araştırmacı gazeteci Jonathan Fenton-Harvey, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını ve uluslararası eylemin gerekliliğini AA Analiz için kaleme aldı.

 • Bakan Şimşek, Fransa'da yatırımcılarla buluşacak
  19 Eki Bakan Şimşek, Fransa'da yatırımcılarla buluşacak

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yabancı yatırımcılara Türkiye'nin ekonomi politikalarını anlatmak amacıyla Fransa'nın başkenti Paris'te günübirlik temaslarda bulunacak.

 • Meral Akşener: Netanyahu, 21. yüzyılın yeni Hitler'idir
  18 Eki Meral Akşener: Netanyahu, 21. yüzyılın yeni Hitler'idir

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İsrail'in Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesini bombalaması sonucu 500 kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin, İsrail Başbakanı Netanyahu'yu eleştirerek, 'O, 21. yüzyılın yeni Hitler'idir. Holokostu yaşamış bir halkın yüz karasıdır. Zaman farklı, zihniyet aynı zihniyettir ve derhal yargılanmalıdır' dedi.

 • Yunanistan ve Filistin arasında İsrail-Filistin çatışmasıyla ilgili görüşme
  16 Eki Yunanistan ve Filistin arasında İsrail-Filistin çatışmasıyla ilgili görüşme

  Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Yerapetritis, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki ile telefonda görüşerek, Yunanistan'ın İsrail-Filistin çatışmasından kaynaklanan kriz için önerdiği 5 maddelik planı değerlendirdi. Maliki, insani koridor açılması ve sivillerin korunması gerekliliğine vurgu yaparak, bölgesel gerginliğin tırmanmasını engellemek için diyalog kanallarının açık tutulmasında hemfikir olduklarını belirtti.

 • Bakan Kacır: TSE nükleer enerji alanında yeni pazarlara giriş yapacak
  14 Eki Bakan Kacır: TSE nükleer enerji alanında yeni pazarlara giriş yapacak

  KOCAELİ'deki Bilişim Vadisi'nde TSE'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 'Uluslararası Genç Profesyoneller Çalıştayı'nda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Önümüzdeki dönemde TSE, nükleer enerji alanında yeni pazarlara giriş yapacak ve daha etkin rol üstlenecek.

 • Bakan Kacır, 'Dünya Standartlar Günü' çalıştayında konuştu Açıklaması
  14 Eki Bakan Kacır, "Dünya Standartlar Günü" çalıştayında konuştu Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türk Standardları Enstitüsünün (TSE), ülkenin en büyük test ve kalite hizmet ağına sahip olduğunu belirterek, "Önümüzdeki dönemde hizmete açacağımız TSE Kalite Kampüsü'müzle TSE'nin gücüne güç katacağız.

 • Türk Çelik Sektörü, Pazar Çeşitliliğini Artırmak İçin Temaslarını Hızlandırıyor
  14 Eki Türk Çelik Sektörü, Pazar Çeşitliliğini Artırmak İçin Temaslarını Hızlandırıyor

  Türk çelik sektörü, Amerika'da çelik üreticilerinin yüzde 25 kar marjıyla çalıştığı bir dönemde, hurdanın tozundan bile faydalanarak çalışıyor. Sektör temsilcileri, pazar çeşitliliğini ve ihracatı artırmak adına Polonyalı alıcılarla görüşmeler gerçekleştirdi. Türk çelik sektörü, hurda ithalatı ve yüksek girdi maliyetleriyle mücadele ederken, Körfez ülkelerinin yeni yatırımlarıyla rekabetin arttığını belirtti. Çin'in dünya çelik piyasasında büyük bir avantaja sahip olduğu vurgulandı.

 • Yunanistan, İsrail-Filistin çatışmasının sona ermesi için 5 maddelik bir plan önerdi
  10 Eki Yunanistan, İsrail-Filistin çatışmasının sona ermesi için 5 maddelik bir plan önerdi

  Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Yerapetritis, İsrail-Filistin çatışmasının sona ermesi için Atina'nın 5 maddelik bir plan önerdiğini açıkladı. Plan, düşmanca tavırların sona erdirilmesi, rehinelerin serbest bırakılması, insani koridor açılması, saldırıların kınanması ve uluslararası bir forum oluşturulması gibi adımları içeriyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(İsrail-Filistin çatışması) Bölgede gerilimi tırmandıracak, daha fazla kan akmasına yol açacak, sorunları daha...
  10 Eki Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(İsrail-Filistin çatışması) Bölgede gerilimi tırmandıracak, daha fazla kan akmasına yol açacak, sorunları daha...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(İsrail-Filistin çatışması) Bölgede gerilimi tırmandıracak, daha fazla kan akmasına yol açacak, sorunları daha derinleştirecek adımdan imtina edilmesi şart"

Advertisement