Ünlü Sanatçı Berna Laçin, Çarşamba'da - Son Dakika
Güncel

Ünlü Sanatçı Berna Laçin, Çarşamba'da

Ünlü Sanatçı Berna Laçin, Çarşamba\'da

Türkiye’de atletizm alanında çocuklara yönelik olarak düzenlenen en geniş kapsamlı spor etkinliği “Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı” yarışmasının bölge finalleri heyecanı Samsun Çarşamba Stadyumu’nda gerçekleşti.

25.05.2015 16:33

Türkiye'de atletizm alanında çocuklara yönelik olarak düzenlenen en geniş kapsamlı spor etkinliği "Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı" yarışmasının bölge finalleri heyecanı Samsun Çarşamba Stadyumu'nda gerçekleşti.

Türkiye'nin en hızlı çocuğunun belirleneceği organizasyonun marka elçisi Berna Laçin'in de Samsunlu ve bölge çocuklarının heyecanına ortak olduğu yarışta dereceye giren minikler 11 Haziran'da İstanbul'da gerçekleşecek büyük finalde yarışmaya hak kazandılar.

İlköğretim çağındaki çocukların sporla tanışmasını ve ülkemizi uluslararası düzeyde temsil edecek sporcuların yetişmesini amaçlayan Türkiye'nin en kapsamlı spor organizasyonu "Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı" Samsun Finali'nde yarışan çocuklar yarışmadan önce ünlü Triatlon Milli Sporcusu Bahar Saygılı'nın ısınma hareketleriyle yarışamaya hazırlandılar. Türkiye'nin En Hızlısı Samsun Bölge Finali'ne Samsun ve çevre illerden ilköğretim çağındaki 250 çocuk katıldı.

Samsun bölge finaline, çocuklara destek olmak için gelen Berna Laçin de yarış öncesi yaptığı konuşmada böyle bir organizasyonun parçası olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Berna Laçin konuşmasında ayrıca "Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı etkinliğinin içinde 'çocuk', 'spor', 'sağlıklı yaşam', 'enerji', heyecan' bolca yer alıyor. Bir anne olarak, çocuklarımıza her şeyden önce spor ve sağlıklı yaşam kültürü aşılamamız gerektiğine inanıyorum" dedi.

Samsun Çarşamba Stadyumu'nda büyük bir heyecana sahne olan yarışlar sonucunda kızlarda; Melis Yeşilbağ (2005 doğumlu), Gonca Sevinç (2004), Pelinsu Şahin (2003), İrem Gökçe Atasayar (2002), Sedanur Bolat (2001 doğumlu), erkeklerde ise; Abdülkadir Ateş (2005), Enes Mert (2004), A. Eren Memiş (2003), Sercan Saruhan Şener (2002), Seyfican Ünyeli (2001 doğumlu) dereceye girerek İstanbul'daki büyük finalde yarışmaya hak kazandı.

Türkiye çapında düzenlenen bölge finallerinde elemeleri geçen bin 200 sporcunun katılımıyla 11 Haziran'da İstanbul'da gerçekleşecek Büyük Türkiye Finali'nde ise kendi yaş kategorilerinde birinci gelecek çocuklar 'Türkiye'nin En Hızlısı' unvanını kazanarak spor hayatlarına önemli etkileri olacak ödüllerden yararlanma fırsatına kavuştular.

Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı Büyük Finali'nde ilk üçe giren sporculara, yarışmaya katıldıkları yıldan sonraki eğitim öğretim süresi dahilinde spor yaşantılarına devam etmeleri şartıyla aylık burs verilecek. Ayrıca kendi yaş kategorilerinde Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı Finali sonucunda birinci olacak sporcular da İsveç'teki Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası'nı seyretmeye hak kazanacaklar. Bölge Finalleri ve Türkiye Finali'nde dereceye giren sporculara ise çeşitli hediyeler verilecek. - SAMSUN

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ünlü Sanatçı Berna Laçin, Çarşamba'da - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement