Yasin'den 35 Aydır Haber Yok - Son Dakika
Güncel

Yasin'den 35 Aydır Haber Yok

Yasin\'den 35 Aydır Haber Yok

KONYA'nın Akören ilçesinde, 6 yaşındayken, evlerinin önünde oynadığı sırada kaybolan Yasin Şahin'den 35 aydır haber alınamadı.

04.03.2019 10:12
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

KONYA'nın Akören ilçesinde, 6 yaşındayken, evlerinin önünde oynadığı sırada kaybolan Yasin Şahin'den 35 aydır haber alınamadı. Baba Yavuz Şahin (39), "Oğlumu o kadar aradılar; ama kimse bulamadı. Dile kolay, tam 35 ay oldu, Yasin'im gideli. Bazen böyle bir oğlum olduğunu bile unutuyorum" dedi.

Akören'e bağlı, daha önce köy statüsünde olan Belkuyu Mahallesi'nde yaşayan Ümmü- Yavuz Şahin çiftinin 5 çocuğundan Yasin, 4 Nisan 2016'da, Belkuyu Anaokulu'ndan döndükten sonra evlerinin önünde oynarken kayboldu. Yasin'in bulunması için aynı gün jandarma, AFAD ve köylüler tarafından arama çalışması başlatıldı. Evin çevresi, su kuyuları, foseptikler, sarnıçlar ve mağaralar aranırken, ağaç ve çalılık dipleri de kontrol edildi. Çalışmalarda askeri helikopter ve AFAD'ın insansız hava aracı da kullanıldı. Mahalle yakınındaki Çarşamba Çayı ve aktığı Apa Gölü girişinde, Mersin'den gelen dalgıç polislerce sonar cihazlarıyla arama yapıldı. 80 kilometrelik alanda yapılan arama çalışmalarından sonuç alınamadı. Çalışmalar, kaymakamlık tarafından 24 günün ardından sonlandırıldı.

İçişleri Bakanlığı'nca kayıp çocukların bulunması için Ankara'dan görevlendirilen polis ve askerlerden oluşan özel ekip, geçen yılın Temmuz ayında Konya'ya gelerek, çalışmaya başladı. Dosyayı yeniden açan özel ekip, emniyet ve jandarma yetkilileriyle görüşerek, daha önce yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Ekip, aile ve mahalleli ile de görüştü. Özel ekip de kayıp Yasin'in izine rastlayamadı.

Oğlunun 35 aydır kayıp olduğunu ve hiçbir haber alamadığını dile getiren Yavuz Şahin, "Oğlumu o kadar aradılar; ama kimse bulamadı. Dile kolay, tam 35 ay oldu, Yasin'im gideli. Bazen böyle bir oğlum olduğunu bile unutuyorum. Hayatımız devam ediyor, yaşamaya devam ediyoruz; ama bir de gelip, bize sorsunlar" dedi.

- Konya

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yasin'den 35 Aydır Haber Yok - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gambiya'dan gelen futbolcu Mersin'de 'en iyi kanat oyuncusu' seçildi
  10:22 Gambiya'dan gelen futbolcu Mersin'de 'en iyi kanat oyuncusu' seçildi

  Mersin Olimpik Yetenekler Spor Kulübü'nün Gambiyalı futbolcusu Bubacarr Camara, Türkiye Ampute Futbol 1. Ligi'nde 'en iyi kanat oyuncusu' ödülünü kazandı. Camara, gelecek sezon da Mersin ekibiyle Süper Lig'de mücadele etmek istediğini belirtti. Ampute olan ve futbola ilgi duyanlara da hayallerinden vazgeçmemeleri ve çabalamaları tavsiyesinde bulundu.

 • Şanlıurfa'da Hırsızlar Elektrik Trafosu Kablolarını Çaldı
  10:20 Şanlıurfa'da Hırsızlar Elektrik Trafosu Kablolarını Çaldı

  Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bulunan bir elektrik trafosunun bakır kablolarını çalan hırsızlar, güvenlik kameralarına yakalandı. Hırsızların kabloyu kesme anları ise çevrede bulunan bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

 • Türkiye'nin En Zeki İlleri Açıklandı: Erzincan 71. Sırada
  10:20 Türkiye'nin En Zeki İlleri Açıklandı: Erzincan 71. Sırada

  Türkiye'nin Zeka Testleri Merkezi tarafından yapılan çalışmaya göre, toplam 1.214.505 kişinin IQ puanı esas alınarak gerçekleştirilen çalışmada, Erzincan 71. sırada yer aldı. En zeki şehir ise Eskişehir olarak belirlendi.

 • Çinli Koşucunun Yarı Maratonda Kazanmasına İzin Verildiği İddiaları Soruşturuluyor
  10:20 Çinli Koşucunun Yarı Maratonda Kazanmasına İzin Verildiği İddiaları Soruşturuluyor

  Çin'in başkenti Pekin'de düzenlenen yarı maraton yarışında, Çinli bir koşucunun kazanmasına izin verildiği suçlamaları üzerine soruşturma başlatıldı. Yarışın son anlarına ilişkin görüntülerde, üç Afrikalı koşucunun ev sahibi sporcunun öne geçmesine izin verdiği izlenimi oluşuyor. Çinli koşucu, bir saniye farkla yarışı kazanmıştı. Bu olay, Çin'deki uzun mesafe koşularında hile ve kötü organizasyon örneklerinin arttığı bir dönemde gerçekleşti.

 • Kırşehir'de köylüler yağmur duasına çıktı
  10:20 Kırşehir'de köylüler yağmur duasına çıktı

  Kırşehir'de köylüler yağmur duasına çıktı Kırşehir'de mevsimin yağışsız geçmesi nedeniyle iki farklı köyde yaşayan vatandaşlar yağmur duasına çıktı.

 • Çinli Koşucunun Yarı Maratonda Kazanmasına İzin Verildiği İddiaları Soruşturuluyor
  10:19 Çinli Koşucunun Yarı Maratonda Kazanmasına İzin Verildiği İddiaları Soruşturuluyor

  Çin'in başkenti Pekin'de düzenlenen yarı maraton yarışında, Çinli bir koşucunun kazanmasına izin verildiği suçlamaları üzerine soruşturma başlatıldı. Yarışın son anlarına ilişkin görüntülerde, üç Afrikalı koşucunun ev sahibi sporcunun öne geçmesine izin verdiği izlenimi oluşuyor. Çinli koşucu, bir saniye farkla yarışı kazanmıştı. Bu olay, Çin'deki uzun mesafe koşularında hile ve kötü organizasyon örneklerinin arttığı bir dönemde gerçekleşti.

 • Antalya'daki teleferik kazasında tutuklanan CHP'li belediye başkanı suçlamaları reddetti
  10:18 Antalya'daki teleferik kazasında tutuklanan CHP'li belediye başkanı suçlamaları reddetti

  Antalya'daki teleferik kazasına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan CHP'li Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, suçlamaları reddederek ön bilirkişi raporunun hatalı olduğunu söyledi. Kazada hayatını kaybeden avukat Memiş Gümüş'ün ailesi ise adaletin yerini bulmasını istedi.


Advertisement