Yurt Genelinde İkinci Kez Eş Zamanlı 'Türkiye Güvenli Trafik Denetimi' - Son Dakika
Güncel

Yurt Genelinde İkinci Kez Eş Zamanlı 'Türkiye Güvenli Trafik Denetimi'

EMNİYET Genel Müdürlüğü'nce 81 il genelinde, polis ve jandarma birimlerince eş zamanlı olarak trafik denetiminin ikincisi gerçekleştirildi.

24.06.2017 13:16
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

EMNİYET Genel Müdürlüğü'nce 81 il genelinde, polis ve jandarma birimlerince eş zamanlı olarak trafik denetiminin ikincisi gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından eş zamanlı olarak 'Türkiye Güvenli Trafik Denetimi-2' yapıldı.

Ülke çapında ikinci kez gerçekleştirilen denetimlerle trafik kazalarının en aza indirilmesi, sürücülerin trafik kurallarına uyma düzeylerinin daha üst seviyeye çıkarılması ve denetim faaliyetleri yoluyla yol kullanıcıları üzerindeki algılanan yakalanma riski duygusunun arttırılması amaçlandı. Üç aşamalı olarak planlanan denetimlerin ilk aşaması 10.00-12.00, ikinci aşaması 15.00-17.00, üçüncü aşaması da 21.30-23.00 saatleri arasında yapıldı.

DENETİMLER, EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KOORDİNASYON MERKEZİ'NDEN CANLI TAKİP EDİLDİ

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akdeniz ve Jandarma Genel Komutanlığı Trafik Daire Başkan Vekili Yarbay Mete Özcan'ın Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinasyon Merkezi'nden canlı olarak takip ettiği ve 2 bin 285 kontrol noktasında gerçekleşen uygulamaya toplam 9 bin 115 personel ve 4 bin 337 ekip katıldı.

Uygulamada 4 bin 733 polisle 4 bin 382 jandarma görev alırken, 183 bin 515 araç ve sürücü kontrol edildi. Sürücülerden ihlali tespit edilen 18 bin 340'ına 6 milyon 80 bin 101 TL cezai işlem uygulandı. Eksikliği görülen 3 bin 370 araç trafikten men edilirken, aranan 115 kişi yakalandı. Öte yandan 9 çalıntı araç ele geçirildi.

Öne çıkan ihlallerden 505'ini standart dışı plaka kullanmak, 817'sini sürücü belgesiz araç kullanmak, 3 bin 634'ünü geçerli fenni muayenesi olmayan araç kullanmak, 4 bin 344'ünü emniyet kemeri ve kask kullanmamak, 985'ini araç zorunlu mali sorumluluk sigortası yaptırmamak ve 3 bin 851'ini ise hız limitlerine uymamak oluşturdu. - Ankara

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yurt Genelinde İkinci Kez Eş Zamanlı 'Türkiye Güvenli Trafik Denetimi' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası'nda Türk sporcuların yarışacağını açıkladı
  11:21 Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası'nda Türk sporcuların yarışacağını açıkladı

  Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Kayseri'de düzenlenecek Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası'nda Türk sporcuların yer almasının önemli bir adım olduğunu belirtti. Uçar, organizasyonun Türkiye'nin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını ve sporcuların performansını geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Şampiyonaya 30'un üzerinde ülkeden sporcu bekleniyor ve etkinlik kış festivaliyle taçlandırılacak.

 • 2023 Yılında 12 Milyon 159 Bin 664 Araç Muayenesi Gerçekleştirildi
  11:20 2023 Yılında 12 Milyon 159 Bin 664 Araç Muayenesi Gerçekleştirildi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen'in soru önergesine yanıt vererek, 2023 yılında muayene tekrarı hariç toplam 12 milyon 159 bin 664 aracın muayenesinin yapıldığını açıkladı. Bu araçların otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römork olarak dağılımı da verilen bilgiler arasında yer aldı.

 • Pamukkale Belediyesporlu Pehlivanlar 2024'e Madalyalarla Başladı
  11:19 Pamukkale Belediyesporlu Pehlivanlar 2024'e Madalyalarla Başladı

  Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlar, yeni sezonun ilk yağlı güreş müsabakalarında 11 madalya kazandı. Denizli'yi başarıyla temsil eden sporcular, 2024 yılına da madalyalarla giriş yaptı.

 • Yabancıların taşınmaz edinimlerinde değerleme raporlarına ilişkin usul ve esaslarda değişiklik yapıldı
  11:18 Yabancıların taşınmaz edinimlerinde değerleme raporlarına ilişkin usul ve esaslarda değişiklik yapıldı

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 2024/2 sayılı genelgesi kapsamında yabancıların taşınmaz edinimlerinde kullanılacak değerleme raporlarına ilişkin usul ve esaslarda değişikliğe gidildi. Yabancıların taraf olduğu işlemlerde düzenlenecek değerleme raporları, GEDAŞ Gayrimenkul Değerleme A.Ş. tarafından hazırlanacak. Değerleme raporu başvuruları Web Tapu üzerinden yapılacak.

 • Ordu'da Üretilen Kuruyemiş İşleme Makineleri 29 Ülkeye İhraç Ediliyor
  11:17 Ordu'da Üretilen Kuruyemiş İşleme Makineleri 29 Ülkeye İhraç Ediliyor

  Ordu'da üç arkadaşın 13 yıl önce açtığı fabrikada üretilen kuruyemiş kavurma ve işleme makineleri 29 ülkeye ihraç ediliyor. Giresun'da 1993 yılından itibaren gıda ve makine sektöründe çalışan Erol Akbulut, Rıza Bozkurt ve Ömer Yılmaz, daha sonra kendi işletmelerini açmaya karar verdi. Akbulut, Bozkurt ve Yılmaz, 2011'de kuruyemiş kavurma ve işleme makineleri ile entegre tesis imalatı için Ordu Organize Bölgesi'nde (OSB) 1000 metrekare kapalı alanda fabrika kurdu. Yurt dışı pazarına Rusya ile adım atan firma, şu anda Avrupa, Afrika, Asya, Kuzey ve Güney Amerika kıtalarında toplam 29 ülkeye ihracat yapıyor.

 • Diyarbakır'da Kırsal Mahallelerde Yaşayan Genç Kızlar Üniversiteye Hazırlanıyor
  11:15 Diyarbakır'da Kırsal Mahallelerde Yaşayan Genç Kızlar Üniversiteye Hazırlanıyor

  Diyarbakır'da kırsalda mahallelerde yaşayan ve dershaneye gitme imkanı bulamayan lise mezunu genç kızları, hayal ettikleri üniversiteyi kazanabilmeleri için gönüllü öğretmenler Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlıyor.

 • Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz, adaylıktan çekilme iddialarına cevap verdi
  11:13 Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz, adaylıktan çekilme iddialarına cevap verdi

  Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz, adaylıktan çekileceklerine yönelik iddialara yanıt verdi. Altınöz, 'Yeniden Refah Partisi İBB Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz olarak açık ve net bir şekilde ifade ediyorum ki adaylıktan çekilmemiz söz konusu değil. Bu tür iddiaları şiddetle hem kınıyoruz hem de bu iddia sahiplerine ispata davet ediyoruz' dedi.


Advertisement