Zabıta Tarafından Pankartları Sökülen Saadet Partililer Gaziosmanpaşa Belediyesi'ni Protesto Etti - Son Dakika
Güncel

Zabıta Tarafından Pankartları Sökülen Saadet Partililer Gaziosmanpaşa Belediyesi'ni Protesto Etti

Zabıta Tarafından Pankartları Sökülen Saadet Partililer Gaziosmanpaşa Belediyesi\'ni Protesto Etti

Gaziosmanpaşa Meydanı'nda bulunan pankart ve bayraklarının zabıta tarafından söküldüğünü ileri süren Saadet Partililer, ellerinde meşalelerle yürüyüşe geçerek Gaziosmanpaşa Belediyesi'ni protesto etti.

22.10.2015 23:56

Gaziosmanpaşa Meydanı'nda bulunan pankart ve bayraklarının zabıta tarafından söküldüğünü ileri süren Saadet Partililer, ellerinde meşalelerle yürüyüşe geçerek Gaziosmanpaşa Belediyesi'ni protesto etti.

Haber-Kamera Mehmet AKTARAN İstanbul DHA

Gaziosmanpaşa Meydanı'nda bulunan pankart ve bayraklarının zabıta tarafından söküldüğünü ileri süren Saadet Partisi üyeleri, ellerinde meşalelerle yürüyüşe geçerek Gaziosmanpaşa Belediyesi'ni protesto etti.

Gaziosmanpaşa Meydanı'nda bulunan Saadet Partisi İlçe Binası önünde saat 20.00 sıralarında toplanan yaklaşık 70 kişilik grup, ellerinde meşalelerle Gaziosmanpaşa Belediyesi önüne kadar yürüdü. Burada parti yöneticileri tarafından basın açıklaması yapılarak, belediyenin uygulaması protesto edildi. Ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

EMRİN KAYMAKAMLIK TARAFINDAN VERİLDİĞİ SÖYLENDİ

DHA'ya konuşan Saadet Partisi Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Recep Polat, 'AK Parti'li belediyenin zabıtaları tarafından, asmış olduğumuz bayraklar ve pankartlar söküldü. AK Parti pankartının altında bulunan pankartlarımız indirildi. AK Parti'ye ait olanlar indirilmedi. Telefonla görüştüğümüz Belediye Başkanı bize, bu emrin Kaymakamlık tarafından verildiğini söyledi. Biz şimdi ona soruyoruz Bu emir sadece Saadet Partisi'nin bayrakları ve pankartlarını indirin emri midir AK Parti'nin pankartları duruyor, neden sadece Saadet Parti'ninkileri indiriyorsunuz Biz Pazar günü burada 'Büyük İstanbul Mitingi'ni yapacağız. 'Bu mitingi duyurmamızı engelliyorsunuz. Buna hakkınız yok, hukuksuz bir işlem yapıyorsunuz' diye kendisini ikaz ettik. Bu saatten sonra bayraklarımızı, pankartlarımızı asacağız. Yasal zeminde gereken işlemler yapılacak. Başvuru işlemlerimiz hazır. Yarın sabah İlçe Seçim Kurulu'na başvurumuzu yapacağız diye konuştu.

Saadet Partisi 2. Bölge Milletvekili Adayı Bilal Ay ise 'Saadet Partisi'nin imkanları belli. Hazine yardımı almayan, teşkilat mensuplarının çoluk çocuklarının rızkından artırdıklarıyla bayraklarını, pankartlarını yaptıran bir hareket olduğunu herkes biliyor. Zabıta arkadaşlar, 'Emir verildi, bizim yapacağımız bir şey yok' diyorlar. Bize getirdikleri yazıya baktığımızda, kural ihlali, kanun ihlali yaptıkları ortada dedi.

Ay, Gerekiyorsa bu pankartların başında nöbet tutarak emeğe saygısızlık yapılmasını önleyeceğiz şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Zabıta Tarafından Pankartları Sökülen Saadet Partililer Gaziosmanpaşa Belediyesi'ni Protesto Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement