Son dakika Gaziosmanpaşa Belediyesi haberleri, Gaziosmanpaşa Belediyesi son dakika, son dakika Gaziosmanpaşa Belediyesi

Son Dakika Gaziosmanpaşa Belediyesi Haberleri

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi, Necmettin Erbakan'ı anma programı düzenledi
  15:20 Gaziosmanpaşa Belediyesi, Necmettin Erbakan'ı anma programı düzenledi

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, eski Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının 13. yıl dönümünde anma programı düzenledi. Şehit Servet Asmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin de katıldığı programda Erbakan, kabri başında dualarla anıldı.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Karate-Tekvando Kuşak Terfi Sınavı düzenledi
  19 Şub Gaziosmanpaşa Belediyesi Karate-Tekvando Kuşak Terfi Sınavı düzenledi

  Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin karate ve tekvando kurslarında eğitim gören genç sporcular, düzenlenen sınavla kuşak yükseltti. Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, salonların gençlerle süslenmesinin önemine vurgu yaptı.

 • Murat Kurum: İstanbul'un 39 ilçesinde bitirdikleri konut sayısı bizim Gaziosmanpaşa'daki sayımıza ulaşamadı
  06 Şub Murat Kurum: İstanbul'un 39 ilçesinde bitirdikleri konut sayısı bizim Gaziosmanpaşa'daki sayımıza ulaşamadı

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa'da tamamladıkları konut sayısının 5 bini aştığını ve İstanbul'un 39 ilçesinde bitirdikleri konut sayısının Gaziosmanpaşa'daki sayıya ulaşamadığını belirtti. Kurum, kentsel dönüşüm projeleriyle depreme hazırlık çalışmalarının devam ettiğini ve 1 Nisan itibarıyla 650 bin yeni konutun inşasına başlayacaklarını söyledi.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Badminton Takımı 2024 Süper Lig'e yükseldi
  01 Şub Gaziosmanpaşa Belediyesi Badminton Takımı 2024 Süper Lig'e yükseldi

  Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü, Badminton Süper Lig ve 1. Lig Terfi Müsabakalarında ilk 12 takım arasına girerek 2024 Süper Lig'e yükseldi. Aynı zamanda Gaziosmanpaşa Plevne Anadolu Lisesi Spor Kulübü ise 1. Ligde ilçeyi temsil edecek.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Kar Yağışı İçin Önlemler Aldı
  01 Şub Gaziosmanpaşa Belediyesi Kar Yağışı İçin Önlemler Aldı

  İstanbul'da beklenen kar yağışı uyarıları üzerine Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçede herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için gerekli önlemleri aldı. Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta'nın talimatıyla 52 araç ve 400 personel ile 7/24 kar nöbeti başladı. Kış şartlarının ve kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi adına küreme, yol açma ve tuzlama araçları hazır bekletiliyor. Yolların ulaşıma kapanmaması için 2 bin ton tuz bulunduran belediye, önemli noktalara da tuz takviyesi yapıyor. Ayrıca, hastane, okul, parklar gibi yoğun kullanılan alanlarda kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapılacak. Vatandaşların ihtiyaçları da karşılanacak, hasta nakil aracı, ücretsiz ring seferleri ve sıcak yemek hizmeti gibi kolaylıklar sağlanacak. Gaziosmanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezi ise 7/24 hizmet vererek vatandaşların taleplerini hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacak.

 • Gaziosmanpaşa'daki toprak kaymasının ardından 2 bina vinçle desteklendi
  18 Oca Gaziosmanpaşa'daki toprak kaymasının ardından 2 bina vinçle desteklendi

  Gaziosmanpaşa'da bir inşaatın temelinde yapılan hafriyat çalışmaları sırasında meydana gelen toprak kayması nedeniyle aralarında boşluk oluşan iki bina yıkılma riskine karşın vinç yardımıyla desteklendi. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

 • Gaziosmanpaşa'da İnşaat Temelinde Toprak Kayması
  18 Oca Gaziosmanpaşa'da İnşaat Temelinde Toprak Kayması

  Gaziosmanpaşa'da bir inşaatın temelinde yapılan hafriyat çalışmaları sırasında meydana gelen toprak kayması nedeniyle aralarında boşluk oluşan iki bina, yıkılma riskine karşın vinç yardımıyla desteklendi. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, olay yerinde incelemelerde bulundu.

 • Gaziosmanpaşa'da inşaat temelinde toprak kaydı, 2 bina tahliye edildi
  18 Oca Gaziosmanpaşa'da inşaat temelinde toprak kaydı, 2 bina tahliye edildi

  Gaziosmanpaşa'da bir inşaatın temelinde yapılan hafriyat çalışmaları sırasında toprak kayması meydana geldi. Kayma sonucunda aralarında boşluk oluşan iki bina tahliye edildi. Olayın ardından güvenlik önlemleri alınırken, yapı denetim ekipleri risk durumunu belirlemek için çalışmalara başladı.

 • Gaziosmanpaşa'da inşaat temelinde toprak kayması: İki bina tahliye edildi
  18 Oca Gaziosmanpaşa'da inşaat temelinde toprak kayması: İki bina tahliye edildi

  Gaziosmanpaşa'da bir inşaatın temelinde yapılan hafriyat çalışmaları sırasında meydana gelen toprak kayması sonucu aralarında boşluk oluşan iki bina tahliye edildi. Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri çevrede güvenlik önlemleri alırken, sokağa giriş çıkışlar kapatıldı. Yapı denetim ekiplerinin çalışmalarından sonra binalardaki risk durumu belirlenecek.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Cem Vakfı Birlik ve Beraberlik Programı Düzenledi
  15 Oca Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Cem Vakfı Birlik ve Beraberlik Programı Düzenledi

  Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Cem Vakfı tarafından düzenlenen birlik ve beraberlik programında alevi vatandaşlarla bir araya gelen Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Türkiye'nin güçlü yarınlara birlikte ilerleyeceğini vurguladı. Programda konuşan diğer katılımcılar da birlik ve beraberlik mesajları verdi.

 • Gaziosmanpaşa'da GOPAŞ Merkez Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nde kura çekimi yapıldı
  12 Oca Gaziosmanpaşa'da GOPAŞ Merkez Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nde kura çekimi yapıldı

  Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından yürütülen GOPAŞ Merkez Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahiplerinin daireleri noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimiyle belirlendi. Projede 149 konut, 2 dükkan ve 108 araçlık otopark inşa edilerek, hak sahiplerine teslim edilecek.

 • Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, yerel basın mensuplarını ağırladı
  10 Oca Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, yerel basın mensuplarını ağırladı

  Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda yerel basın mensuplarını ağırladı. Programda gazetecilerin sorularını cevaplayan Başkan Usta, ilçedeki çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Programda basın mensuplarına hitap eden Başkan Usta, gazetecilerin topluma yön vermek anlamında önemli bir sorumluluk taşıdığını belirtti.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi, Mesleki Eğitim Alan Kadın Kursiyerlerle Buluştu
  05 Oca Gaziosmanpaşa Belediyesi, Mesleki Eğitim Alan Kadın Kursiyerlerle Buluştu

  Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, belediyenin kurslarında mesleki eğitim alan kadın kursiyerlerle bir araya geldi. Zat-ı Gül Hanım Kültür ve Sanat Merkezi ile kadın koordinasyon merkezlerinde düzenlenen etkinlikte, kadınların yerli ve milli ürünlerin nasıl yapıldığını öğrendikleri ve bu ürünlerden gelir elde ettikleri belirtildi. Belediye Başkanı Usta, kurslarda 4 bin 781 hanımefendiye istihdam sağlandığını ve 13 farklı alanda kursların devam ettiğini ifade etti.

 • Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı, mesleki eğitim alan kadınlarla bir araya geldi
  05 Oca Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı, mesleki eğitim alan kadınlarla bir araya geldi

  Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, belediyenin kurslarında mesleki eğitim alan kadınlar ile kahvaltıda bir araya geldi.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, marketlerde denetimler gerçekleştirdi
  04 Oca Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, marketlerde denetimler gerçekleştirdi

  Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, haksız fiyat artışlarının önüne geçmek için ilçe genelindeki marketlerde denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde, gıda ve temel ihtiyaç ürünlerinin gramaj, fiyat, son kullanma tarihi ve hijyen gibi unsurları incelendi. Fahiş fiyat artışı veya etiket ihlali tespit edilen işletmelere tutanak tutuldu.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Anaokulu açılışına günler kaldı
  27 Ara Gaziosmanpaşa Belediyesi Anaokulu açılışına günler kaldı

  Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta'nın desteklediği Gaziosmanpaşa Belediyesi Anaokulu'nun açılışı yaklaşıyor. Okul öncesi çocuklara yönelik donanımlı bir eğitim modeli uygulanacak olan okulda zengin bir eğitim içeriği sunulacak. Aynı zamanda Engelsiz Yaşam Merkezi de yeni binaya taşınacak ve engellilere çeşitli hizmetler sunulacak.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi, öğrencilere ücretsiz yüzme eğitimi veriyor
  25 Ara Gaziosmanpaşa Belediyesi, öğrencilere ücretsiz yüzme eğitimi veriyor

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' projesi kapsamında öğrencilere ücretsiz yüzme eğitimi vermeye devam ediyor. Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülen projede öğrenciler, belediye servisleriyle alınarak yüzme havuzuna getiriliyor ve uzman eğitmenlerden temel seviye yüzme eğitimi alıyor. Eğitimlerin ardından öğrenciler tekrar okullarına götürülüyor ve yüzme öğrenmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Futbol Şöleninde Fair-Play ve Dostluk Vurgusu Yaptı
  23 Ara Gaziosmanpaşa Belediyesi Futbol Şöleninde Fair-Play ve Dostluk Vurgusu Yaptı

  Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 'Kurumlar Arası Spor Şöleni' futbol branşı final maçında finalist takımların oyuncuları hakem formasıyla sahaya çıktı. Bu şekilde şiddet olaylarına dikkat çekilerek sporun fair-play ruhunun önemi vurgulandı.

 • Kurumlar Arası Spor Şöleni'nde futbolcular hakem formasıyla sahaya çıktı
  22 Ara Kurumlar Arası Spor Şöleni'nde futbolcular hakem formasıyla sahaya çıktı

  Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 'Kurumlar Arası Spor Şöleni' final maçında, takımlar futbolcularını hakem formasıyla sahaya çıkardı. Müsabakada, saldırıya uğrayan hakem Halil Umut Meler'e destek mesajı gönderen oyunculara, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da destek verdi. Müsabakayı Destek Hizmetleri Müdürlüğü takımı 5-3 kazanarak kupanın sahibi oldu.

 • Gaziosmanpaşa'da yeni semt konağı yapımı hızla ilerliyor
  20 Ara Gaziosmanpaşa'da yeni semt konağı yapımı hızla ilerliyor

  Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Hürriyet Mahallesi Semt Konağı'nın yapım çalışmalarını inceledi. 465 metrekare alana sahip olan konağın içerisinde Aile Sağlığı Merkezi, Muhtarlık ve Belediye İletişim Merkezi gibi hizmetler sunulacak. Proje aynı zamanda engelli dostu olarak tasarlanacak ve Hürriyet Parkı ile birlikte mahalleye prestij katacak.

 • Yenimahalle Evleri 9A 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi'nde kura çekimi yapıldı
  14 Ara Yenimahalle Evleri 9A 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi'nde kura çekimi yapıldı

  Türkiye'nin en büyük 'yerinde kentsel dönüşüm' projelerinden biri olan Yenimahalle Evleri 9A 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahipleri için kura çekimi gerçekleştirildi. Gaziosmanpaşa Belediyesi ve TOKİ iş birliğiyle yapılan projede, vatandaşlar depreme dayanıklı ve güvenli konutlara kavuşacak.

 • Gaziosmanpaşa'da İstanbul Vadi Evleri 6. Kısım Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlandı
  08 Ara Gaziosmanpaşa'da İstanbul Vadi Evleri 6. Kısım Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlandı

  Gaziosmanpaşa'da yapılan İstanbul Vadi Evleri 6. Kısım Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahiplerine tapuları teslim edildi. Proje kapsamında 813 konut, 31 dükkan, kapalı otopark, basketbol sahası, çocuk oyun alanları ve yeşil alanlar yer alıyor.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Engelliler Günü Programı
  04 Ara Gaziosmanpaşa Belediyesi Engelliler Günü Programı

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediği programda engelli vatandaşları ve ailelerini ağırladı. Programda Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, engellilerle yakından ilgilendi ve taleplerini dinledi. Ayrıca engelli çocuklar tarafından kitap ayraçları tasarlandı.

 • Başkan Usta'dan vatandaşa balık ikramı
  02 Ara Başkan Usta'dan vatandaşa balık ikramı

  Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından yapılan denetimlerde el konulan 2 ton istavrit, Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta tarafından vatandaşlara dağıtıldı. Gaziosmanpaşa Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine balık dağıtımlarını sürdürüyor.

 • Gaziosmanpaşalı Kadınların El Emeği Ürünleri
  29 Kas Gaziosmanpaşalı Kadınların El Emeği Ürünleri

  Gaziosmanpaşa Belediyesi El Sanatları Satış Ofislerinde, Gaziosmanpaşalı kadınlar tarafından üretilen el emeği ürünler satışa sunuluyor. 4 bin 781 kadın, aile bütçesine katkı sağlıyor.

 • Gaziosmanpaşa'da Yalnız Yaşayanlar İçin Panik Butonu Hizmeti
  29 Kas Gaziosmanpaşa'da Yalnız Yaşayanlar İçin Panik Butonu Hizmeti

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, yalnız yaşayan hasta ve yaşlılar için evlerine kurduğu 'Panik Butonu' ile 7/24 yardım taleplerini karşılıyor. Panik Butonu sayesinde vatandaşlar, tek tuşla belediyeden hastane randevusu, temizlik hizmeti, kuaför ve sıcak yemek talepleri gibi birçok hizmeti alabiliyor. Acil durumlarda ise ambulans ve polis ekipleri yönlendiriliyor. Sistem ayrıca elektrik kesintisi durumunda 48 saate kadar çalışarak yardım taleplerini karşılayabiliyor.

 • Farika Kitaplı Kahveler, 500 Bin Genci Ağırladı
  28 Kas Farika Kitaplı Kahveler, 500 Bin Genci Ağırladı

  Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin gençlere yönelik açtığı Farika Kitaplı Kahveler, 500 bin genci ağırladı. Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, gençleri desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

 • İSTANBUL-İBB MECLİSİ'NDE, GAZZE'YE KIZILAY ÜZERİNDEN YARDIM YAPMA TEKLİFİ GERGİNLİK YARATTI
  27 Kas İSTANBUL-İBB MECLİSİ'NDE, GAZZE'YE KIZILAY ÜZERİNDEN YARDIM YAPMA TEKLİFİ GERGİNLİK YARATTI

  Uğur GÜLBOY / İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinde, Gazze'ye yapılması planlanan yardımın Kızılay üzerinden yapılması teklifi, CHP ve AK Parti meclis üyeleri arasında gerginliğe neden oldu.

 • Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Usta, 24 Kasım'da ilçedeki öğretmenleri ağırladı
  25 Kas Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Usta, 24 Kasım'da ilçedeki öğretmenleri ağırladı

  Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, ilçede görev yapan öğretmenleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen gecede ağırladı.

 • Gaziosmanpaşalı kadınlar Gazze'de yaşanan zulme sessiz kalmadı
  24 Kas Gaziosmanpaşalı kadınlar Gazze'de yaşanan zulme sessiz kalmadı

  Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen programda, yaklaşık 250 kadın Gazze'de yaşanan zulmün son bulmasını istedi. Kadınlar, şiddetle mücadelenin önemine dikkat çekerek, mesajlarını tüm dünyaya iletti. Programda konuşan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Gazze'deki şiddeti kınadı ve insanca yaşanabilir bir dünya inşa edilmesini istediğini belirtti. Gaziosmanpaşa Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şerife Süheyla Tuğcu ise, şiddetin her türlüsünün toplumun değerlerine ve insan haklarına aykırı olduğunu vurguladı.

 • Gaziosmanpaşa'da Kadına Yönelik Şiddete Karşı Program Düzenlendi
  24 Kas Gaziosmanpaşa'da Kadına Yönelik Şiddete Karşı Program Düzenlendi

  Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen programda, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında kadına yönelik şiddete dikkat çekildi ve Gazze'de yaşanan zulmün son bulması istendi. Programa katılan 250 kadın, döviz ve pankartlarla mesajlarını iletti. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, şiddeti kınayarak Gazze'deki şiddetin son bulmasını istedi. Gaziosmanpaşa Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şerife Süheyla Tuğcu ise şiddetin toplumun değerlerine aykırı olduğunu belirterek, kadına yönelik şiddetle mücadelede daha güçlü bir toplum oluşturulması gerektiğini vurguladı.

 • İstanbul'da suya yüzde 15 zam yapıldı
  23 Kas İstanbul'da suya yüzde 15 zam yapıldı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde yapılan toplantıda, İSKİ'nin yüzde 48'lik zam teklifi yüzde 15 olarak revize edildi ve kabul edildi. Ayrıca İSKİ'nin 2024 mali yılı bütçesi de 51 milyar 19 milyon 934 bin lira olarak belirlendi. Yapılan zam ile birlikte su fiyatlarına yüzde 15 oranında zam yapıldı.

 • İSKİ'nin zam teklifi yüzde 15 olarak kabul edildi
  22 Kas İSKİ'nin zam teklifi yüzde 15 olarak kabul edildi

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nde, Kasım ayı İSKİ Genel Kurulu'nda İSKİ'nin yüzde 48'lik zam teklifi revize edilerek yüzde 15 olarak kabul edildi. Ayrıca İSKİ'nin 2024 mali yılı bütçesi 51 milyar 19 milyon 934 bin lira olarak kabul edildi. Yapılan zam ile birlikte su birim fiyatları da arttı.

 • İSKİ'nin zam teklifi yüzde 15 olarak kabul edildi
  22 Kas İSKİ'nin zam teklifi yüzde 15 olarak kabul edildi

  İBB Meclisi'nde yapılan İSKİ Genel Kurulu'nda, İSKİ'nin yüzde 48'lik zam teklifi revize edilerek yüzde 15 olarak kabul edildi. Kabul edilen zam ile konut ve işyerlerinde su birim fiyatları arttı. Ayrıca, İBB Meclisi'nde 8 belediyenin 2024 yılı bütçesi de oy birliğiyle kabul edildi.

 • İBB Meclisi, 8 ilçenin 2024 yılı mali bütçesini onayladı
  22 Kas İBB Meclisi, 8 ilçenin 2024 yılı mali bütçesini onayladı

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy ve Kağıthane belediyelerinin 2024 yılı mali bütçelerini oy birliğiyle kabul etti. Esenyurt Belediyesi, 8 milyar 387 milyon 500 bin lirayla en yüksek bütçeli ilçe belediyesi oldu.

 • 'Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi' törenle açıldı
  20 Kas "Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi" törenle açıldı

  Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya ve AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu'nun katılımlarıyla törenle hizmete açıldı.

 • Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi hizmete açılıyor
  16 Kas Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi hizmete açılıyor

  Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi, AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu ve Eren Bülbül'ün ailesinin katılımlarıyla hizmete açılıyor.

 • 'Yerinde Kentsel Dönüşümün' lideri Gaziosmanpaşa
  01 Kas "Yerinde Kentsel Dönüşümün" lideri Gaziosmanpaşa

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, Türkiye'nin en büyük "yerinde kentsel dönüşüm" çalışmasıyla ilçeyi afetlere hazır hale getirecek güvenli konutlar oluşturmaya devam ediyor.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Cumhuriyet Koşusu düzenledi
  30 Eki Gaziosmanpaşa Belediyesi Cumhuriyet Koşusu düzenledi

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kutlamaları çerçevesinde 'Cumhuriyet Koşusu' düzenledi. Etkinliğe katılan 2 bin sporsever, birincilik için ter döktü. Dereceye giren yarışmacılara ödüllerini Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta verdi.

 • Gaziosmanpaşa'da 'Filistin'e Engel Yok' Sloganıyla Yürüyüş Yapıldı
  25 Eki Gaziosmanpaşa'da 'Filistin'e Engel Yok' Sloganıyla Yürüyüş Yapıldı

  Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Gaziosmanpaşa Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi işbirliğiyle 'Filistin'e Engel Yok' yürüyüşü düzenlendi. Engelli vatandaşların öncülük ettiği yürüyüşte, Gazze'deki şiddetin son bulması talep edildi. Yüzlerce kişi Türk ve Filistin bayraklarıyla yürüyerek Gaziosmanpaşa Meydanı'na geldi. Yürüyüşe Gaziosmanpaşa Kaymakamı, Belediye Başkanı ve diğer yetkililer de katıldı. Yapılan açıklamada, İsrail'deki zulme karşı direnişin desteklendiği ve barışın sağlanması çağrısı yapıldı.

 • Gaziosmanpaşa'da Filistin'e Destek Yürüyüşü Gerçekleştirildi
  25 Eki Gaziosmanpaşa'da Filistin'e Destek Yürüyüşü Gerçekleştirildi

  Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Gaziosmanpaşa Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi işbirliğiyle düzenlenen 'Filistin'e Engel Yok' yürüyüşünde engelli vatandaşlar, Gazze'deki şiddetin son bulmasını talep etti. Yüzlerce kişi Türk ve Filistin bayraklarıyla birlikte yürüyüşe katıldı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, İsrail'deki zulme karşı direnişlerini göstermek amacıyla engelli vatandaşların yanında olduklarını belirtti ve İsrail'deki zulme son verilmesini istedi.

 • Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi Açılıyor
  18 Eki Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi Açılıyor

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın katılımıyla düzenlenecek törenle Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi hizmete açılacak. Tesis, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle yapıldı ve her yaştan vatandaşı yüzme sporuyla buluşturmayı hedefliyor. Ayrıca tesisin üst katında fitness salonu da bulunacak.

 • İstanbul'da kayıt dışı avlanan balıklar ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor
  15 Eki İstanbul'da kayıt dışı avlanan balıklar ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor

  İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından Gürpınar Su Ürünleri Hali'nde yapılan denetimlerde, kayıt dışı avlandığı tespit edilip el konulan balıklar, Gaziosmanpaşa'daki ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya devam ediyor. Denetimlerde el konulan 500 kilogram kefal, mezgit ve istavrit, Gaziosmanpaşa Belediyesi Yerel Hizmetler Müdürlüğü koordinesinde vatandaşlara dağıtıldı. Balık ikramları ihtiyaç sahipleri için önümüzdeki haftalarda da devam edecek.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Akademisi Kurslarına Katılan Öğrenciler Üniversiteye Yerleşti
  05 Eki Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Akademisi Kurslarına Katılan Öğrenciler Üniversiteye Yerleşti

  Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Akademisi kurslarına katılan 23 öğrenci, hedefledikleri üniversitelere yerleşmenin mutluluğunu yaşadı. Uzman antrenörler eşliğinde sıkı bir hazırlık dönemi geçiren gençler, fitness ve atletizm yeteneklerini geliştirdi. Gaziosmanpaşa Belediyesi, kursiyerlere fiziksel parkur çalışmalarıyla beraber üniversite sınavlarına yönelik TYT deneme sınavlarına katılma imkanı da sundu. Gençler, aldıkları sonuçlarla üniversitelerin beden eğitimi öğretmenliği, antrenörlük bölümlerini kazandı. Öğrenciler, hocalarına ve Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta'ya teşekkür etti.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Maltepe Huzurevi'ni ziyaret etti
  30 Eyl Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Maltepe Huzurevi'ni ziyaret etti

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla Maltepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Bakan Göktaş, yaşlı vatandaşlarla sohbet etti, taleplerini dinledi ve pasta keserek fotoğraf çektirdi. Konuşmasında, yaşlı bakım hizmetlerine önem verdiklerini ve yaşlıların yaşam kalitesini arttırmak için çalıştıklarını belirtti.

 • Gaziosmanpaşa'da El Sanatları Sergisi
  28 Eyl Gaziosmanpaşa'da El Sanatları Sergisi

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, Gaziosmanpaşa Kadın Koordinasyon Merkezi'nde eğitim alan kursiyerlerin el emekleriyle ürettiği ürünleri El Sanatları Sergisi'nde görücüye çıkardı. Sergide yer alan ürünler büyük ilgi gördü.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Farika 2 Kitaplı Kahve Prof.Dr. Aziz Sancar Yerleşkesi'nin açılış törenine katıldı
  23 Eyl TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Farika 2 Kitaplı Kahve Prof.Dr. Aziz Sancar Yerleşkesi'nin açılış törenine katıldı

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Gaziosmanpaşa'da Farika 2 Kitaplı Kahve Prof.Dr. Aziz Sancar Yerleşkesi'nin açılış törenine katıldı. Kurtulmuş, konuşmasında Türkiye'nin daha güçlü bir ülke olması için donanımlı bir gençlik yetiştirmenin önemine vurgu yaptı. Ayrıca, yapıya Aziz Sancar'ın isminin verilmesinin önemli olduğunu belirtti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Farika Kitaplı Kahve-2'nin açılış töreninde gençliğin önemini vurguladı
  23 Eyl TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Farika Kitaplı Kahve-2'nin açılış töreninde gençliğin önemini vurguladı

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin açtığı Farika Kitaplı Kahve-2 Prof. Dr. Aziz Sancar Yerleşkesi Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'yi yarınlara taşıyacak, daha güçlü bir ülke olarak ileriye götürecek, hedefi, birikimi, bilgisi, donanımı olan bir gençliği yetiştirmenin milletin en önemli vazifelerinden biri olduğunu belirtti. Kurtulmuş, kütüphanelerin gençlerle geleceği buluşturan mekanlar olduğunu ve Farika Kitaplı Kahve-2'nin de Türkiye'ye değerli gençler yetiştireceğine inandığını ifade etti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: 'Gelecek dönemlerde evlatlarımızın arasından Aziz Sancar'lar çıkacaktır'
  23 Eyl TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: "Gelecek dönemlerde evlatlarımızın arasından Aziz Sancar'lar çıkacaktır"

  Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan 'Farika Kitaplı Kahve 2 Prof. Dr. Aziz Sancar Yerleşkesi', TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un katılımıyla hizmete açıldı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye Yüzyılı yolculuğunun en önemli gücü gençlerimizdir
  23 Eyl TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye Yüzyılı yolculuğunun en önemli gücü gençlerimizdir

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin daha güçlü bir ülke olarak ileriye doğru gitmesinin en önemli vazifelerinden birinin, birikimi, bilgisi ve donanımı olan bir gençliği yetiştirmek olduğunu belirtti. Kurtulmuş, kütüphanelerin gençlerle geleceği buluşturan mekanlar olduğunu vurgulayarak, kütüphanelerin kitapları sahiplenilen yerler olduğunu ve kitapların arasında duran insanların da şenlendiğini ifade etti. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise ilçedeki tüm kütüphanelerde hafta sonları 10 binden fazla öğrencinin istifade ettiğini belirtti.

 • Gaziosmanpaşa'da Farika Kitaplı Kahve 2 açılıyor
  18 Eyl Gaziosmanpaşa'da Farika Kitaplı Kahve 2 açılıyor

  Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Farika Kitaplı Kahve 2 Prof. Dr. Aziz Sancar Yerleşkesi, TBMM Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un katılımıyla 23 Eylül Cumartesi günü hizmete açılacak. 20 bin eserlik kütüphane, kafeterya, sosyal etkinlik alanları ve mescit gibi imkanların bulunduğu tesis, öğrencilere sosyal ve kültürel imkanlar sunacak. Ayrıca, uzman psikologlar tarafından rehberlik ve danışmanlık hizmeti de verilecek.

 • Sultangazi'de Çöp Kamyonunda Yangın Çıktı
  17 Eyl Sultangazi'de Çöp Kamyonunda Yangın Çıktı

  Sultangazi'de seyir halindeki çöp kamyonunda çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle büyümeden söndürüldü. Olay, Uğur Mumcu Mahallesi'nde meydana geldi.

 • Arabuluculuk Yoluyla Çözülen Davalar Artıyor
  15 Eyl Arabuluculuk Yoluyla Çözülen Davalar Artıyor

  Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 'Ombudsman Gaziosmanpaşalılarla Buluşuyor' toplantısında konuşan Türkiye Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Adalet Bakanı'nın açıklamasına göre, arabulucuya intikal eden 4 milyon 600 bin müracaattan 3 milyonunun arabulucu ile çözüldüğünü belirtti. Malkoç, arabuluculuğun Türk toplumunun örf, adet, geleneğinde ve dininde yer alan bir gelenek olduğunu vurguladı ve yargı dışı çözüm yollarının arttığını söyledi. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise Kamu Denetçiliği Kurumu'nun kamu ile vatandaş arasındaki sorunları çözmeyi şiar edinen önemli bir kurum olduğunu ifade etti.

 • İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi, Kahramanmaraş'taki depremzedelere bisiklet dağıttı
  15 Eyl İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi, Kahramanmaraş'taki depremzedelere bisiklet dağıttı

  İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından temin edilen 116 bisiklet, 6 Şubat'taki depremlerin merkezi Kahramanmaraş'ta çocuklara dağıtıldı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, bisikletlerin depremlerden etkilenen çocukların motivasyonuna katkı sunmak amacıyla dağıtıldığını belirtti. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Şahin de dağıtıma katılarak desteklerini gösterdi.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Okul Çevrelerinde Denetimlerini Sürdürüyor
  14 Eyl Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Okul Çevrelerinde Denetimlerini Sürdürüyor

  Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okulların açılmasıyla birlikte ilçe genelindeki okul çevrelerini ve kantinleri sıkı denetim altına aldı. Öğrencilerin güvenli şekilde okullarına gidip gelmesini sağlamak için trafik düzenlemeleri yapılırken, kantinlerdeki gıda ürünleri de kontrol ediliyor. Denetimler periyodik olarak devam edecek.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi, Meydan Düzenlemesi Hakkında Açıklama Yaptı
  07 Eyl Gaziosmanpaşa Belediyesi, Meydan Düzenlemesi Hakkında Açıklama Yaptı

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, belediye binası önündeki meydan düzenlemesiyle ilgili yapılan haberlere ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, düzenlemelerin İBB ile yapılan protokol çerçevesinde gerçekleştirildiği ve İBB'nin sorumluluğundaki eksik kalan kısımların tamamlanması olduğu belirtildi. Ayrıca, İBB'nin Gaziosmanpaşa payı olarak toplamda 159 milyon 258 bin 981 TL ödenek aldığı da vurgulandı.

 • Gaziosmanpaşa'nın eski Belediye Başkanı Mustafa Yeşil mezarı başında dualarla anıldı
  07 Eyl Gaziosmanpaşa'nın eski Belediye Başkanı Mustafa Yeşil mezarı başında dualarla anıldı

  2002 yılında görev başındayken belediye binası önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu vefat eden eski Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Mustafa Yeşil vefatının 21. yıl dönümünde mezarı başında tören düzenlendi.

 • Gaziosmanpaşa eski Belediye Başkanı Mustafa Yeşil kabri başında anıldı
  07 Eyl Gaziosmanpaşa eski Belediye Başkanı Mustafa Yeşil kabri başında anıldı

  Görevi başındayken 2002'de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eski Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Mustafa Yeşil için vefatının 21'inci yılında kabri başında anma töreni düzenlendi.

 • İstanbul Valisi Gaziosmanpaşa'da çalışma ziyaretinde bulundu
  06 Eyl İstanbul Valisi Gaziosmanpaşa'da çalışma ziyaretinde bulundu

  İstanbul Valisi Davut Gül, Gaziosmanpaşa'ya çalışma ziyaretinde bulundu. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Vali Gül'ü Belediye binasında ağırlayarak ilçede gerçekleştirdikleri Türkiye'nin yerinde en büyük kentsel dönüşüm çalışmalarından bahsetti.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin Geleneksel Sünnet Şöleni'nde Bin 500 Çocuk Eğlendi
  02 Eyl Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin Geleneksel Sünnet Şöleni'nde Bin 500 Çocuk Eğlendi

  Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Sünnet Şöleni'nde bin 500 çocuk, eğlenceli etkinliklerle doyasıya eğlendi. Şölene katılan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, çocuklarla birlikte fotoğraf çektirdi ve konuşmasında çocukların önemine vurgu yaptı.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni
  02 Eyl Gaziosmanpaşa Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni

  Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Sünnet Şöleni'nde 1500'ün üzerinde çocuk sünnet edildi. Şölene aileleriyle katılan çocuklar için çeşitli yarışmalar ve gösteriler düzenlendi. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da şölene katılarak çocukların ve ailelerinin mutluluğuna ortak oldu.

 • Gaziosmanpaşa'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu
  30 Ağu Gaziosmanpaşa'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

  Gaziosmanpaşa'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101'inci yılı, fener alayı ve Sanat Akademisi Korosu'nun konseriyle coşkuyla kutlandı.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Yaz Okulu Öğrencileri Spor Şenliğinde Yeteneklerini Sergiledi
  30 Ağu Gaziosmanpaşa Belediyesi Yaz Okulu Öğrencileri Spor Şenliğinde Yeteneklerini Sergiledi

  Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin düzenlediği yaz okulunu tamamlayan öğrenciler, spor şenliklerinde yeteneklerini sergiledi. Jimnastik ve yüzme branşlarında gerçekleştirilen etkinliklerde öğrencilerin gelişimi ve aileleriyle keyifli vakit geçirme amaçlandı.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi, iptal edilen minibüs hatlarına ring seferleri koydu
  24 Ağu Gaziosmanpaşa Belediyesi, iptal edilen minibüs hatlarına ring seferleri koydu

  Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edilen minibüs hatlarının yerine vatandaşların taleplerine göre ring seferleri düzenlediklerini açıkladı. Usta, okulların açılmasıyla birlikte taleplerin daha da artacağını belirtti ve büyükşehir belediyesinin bu konuda düzenleme yapmasını umduklarını söyledi. Ayrıca, hastaneler, metro istasyonları ve otobüs durakları gibi belirli noktalardan ücretsiz ring seferleri düzenlediklerini ve bu çözümün geçici olduğunu ifade etti.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Gençleri Doğayla Buluşturdu
  24 Ağu Gaziosmanpaşa Belediyesi Gençleri Doğayla Buluşturdu

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, gençleri doğayla iç içe bir ortamda spor ve kültür etkinlikleriyle buluşturmak adına 2 ayrı kamp programı düzenledi. Kayseri Erciyes Gençlik Kampı ve Samsun Ladik Gençlik Kampı'na katılan gençler, düzenlenen tarihi gezilerle unutulmaz bir kamp dönemi geçirdi. Kamplarda futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi gibi spor etkinliklerinin yanı sıra tarihi yerleri gezme imkanı da sunuldu. Gençler, bu deneyimlerden dolayı Gaziosmanpaşa Belediyesi'ne teşekkür etti.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Bisiklet Yolu Farkındalık Etkinliği Düzenledi
  24 Ağu Gaziosmanpaşa Belediyesi Bisiklet Yolu Farkındalık Etkinliği Düzenledi

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, trafikte araç sürücülerinin, bisikletlere karşı olan farkındalığını artırmak amacıyla 'Bisiklet Yolu Farkındalık Etkinliği' düzenledi. Etkinlikte bisiklet sürücüleri araçların yolu işgal etmemesi adına farkındalık oluşturdu. Gaziosmanpaşa Belediyesi, bisiklet yollarının denetimini sürdürerek, bisiklet sürücülerine güvenli sürüş imkanı sağlamaya devam ediyor. Bisiklet yolunu ihlal edenlere cezai işlem uygulanıyor. Etkinliğe katılan bisiklet kulübü başkanı, bisiklet yollarının çoğaltılmasını ve bisiklet kullanıcılarına eğitim verilmesini istedi.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi, Sıfır Atık Uygulamasıyla Bisiklet Hediye Ediyor
  15 Ağu Gaziosmanpaşa Belediyesi, Sıfır Atık Uygulamasıyla Bisiklet Hediye Ediyor

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, sıfır atık seferberliği kapsamında hayata geçirdiği 'GOP Sıfır Atık' mobil uygulaması üzerinden belediyeye ambalaj atığı teslim eden 5 vatandaşa çekilişle bisiklet hediye ediyor. Bisikletler, belediye ekipleri tarafından kazanan vatandaşların evlerine teslim ediliyor. Vatandaşlar, bu uygulama sayesinde ambalaj atıklarını daha iyi değerlendirme imkanı buluyor ve çevre dostu bir davranış sergiliyor.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü Uluslararası Gemlik Karate Turnuvası'nda Zirveye Ulaştı
  15 Ağu Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü Uluslararası Gemlik Karate Turnuvası'nda Zirveye Ulaştı

  Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü, Uluslararası Gemlik Karate Turnuvası'nda 3 altın, 8 gümüş ve 7 bronz madalya kazanarak genel klasmanda birinci oldu. Toplamda 18 madalya elde eden kulüp, büyük bir başarı elde etti.

 • Gaziosmanpaşa'da 5 Ton Çöp Temizlendi
  13 Ağu Gaziosmanpaşa'da 5 Ton Çöp Temizlendi

  Gaziosmanpaşa'da bir ailenin yaşadığı evden çıkan kötü kokular üzerine belediye ekipleri harekete geçti. Yaklaşık 5 ton çöpün bulunduğu ev, apartman sakinlerinin ihbarıyla ortaya çıktı. Belediye görevlileri tarafından temizlik yapıldı. Evde yaşayan aile ise otelde konaklamaya başladı.

 • Gaziosmanpaşa'da Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
  11 Ağu Gaziosmanpaşa'da Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, Merkez Mahallesi'nde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında vatandaşları bilgilendirmek amacıyla bir toplantı düzenledi. Toplantıda Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve yetkililer, projenin detayları hakkında bilgi verdi ve soruları yanıtladı. Gaziosmanpaşa'da 2024 yılı sonuna kadar 15 bin konutun tamamlanması hedefleniyor.

 • Gaziosmanpaşa'da 3 bin kişiye aşure dağıtıldı
  06 Ağu Gaziosmanpaşa'da 3 bin kişiye aşure dağıtıldı

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, Muharrem ayı etkinlikleri kapsamında 3 bin kişiye aşure dağıttı. Gaziosmanpaşa Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinliğe Kaymakam İskender Yönden, Belediye Başkanvekili Hidayet Erdöl ve AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir de katıldı. Pişirilen aşure, dua edilmesinin ardından 3 bin kişiye ikram edildi.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Muharrem Ayı Etkinliğinde 3 Bin Kişiye Aşure Dağıttı
  06 Ağu Gaziosmanpaşa Belediyesi Muharrem Ayı Etkinliğinde 3 Bin Kişiye Aşure Dağıttı

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, Muharrem ayı etkinlikleri kapsamında Gaziosmanpaşa Meydanı'nda aşure günü etkinliği düzenledi. Programa katılan Gaziosmanpaşa Kaymakamı, Belediye Başkanvekili ve AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı ile birlikte dua edildikten sonra pişirilen aşure, 3 bin kişiye ikram edildi.

 • Gaziosmanpaşa'da Muharrem Ayı Etkinliğinde 3 Bin Aşure ve Pilav Dağıtıldı
  06 Ağu Gaziosmanpaşa'da Muharrem Ayı Etkinliğinde 3 Bin Aşure ve Pilav Dağıtıldı

  Gaziosmanpaşa'da düzenlenen muharrem ayı etkinliğinde, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Ahmet Yesevi Cemevi tarafından 3 bin aşure ve pilav dağıtıldı. Kaymakam İskender Yöndem, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir, Ahmet Yesevi Cemevi Başkanı Şahin Çolak ve bazı vatandaşların katıldığı etkinlikte, Yöndem birlik ve beraberlik mesajı verdi. Konuşmaların ardından vatandaşlara aşure ve pilav ikram edildi.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi El Sanatları Satış Ofisleri Kadınlara Destek Oluyor
  01 Ağu Gaziosmanpaşa Belediyesi El Sanatları Satış Ofisleri Kadınlara Destek Oluyor

  Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin El Sanatları Satış Ofisleri'nde ürünlerini satan 4 bin 781 kadın, ev ekonomilerine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyor. Belediye tarafından düzenlenen kurslarda el becerilerini geliştiren kadınlar, ürettikleri ürünleri El Sanatları Satış Ofisleri'nde satarak gelir elde ediyor. Ofislerde çeyiz ürünlerinden yöresel el nakışlarına, dekoratif ev aksesuarlarından takı ve çantalara kadar birçok ürün bulunuyor. Kadınlar, el sanatlarıyla uğraşmanın hem maddi hem de manevi anlamda kendilerine katkı sağladığını belirtiyor.

 • Gaziosmanpaşa'da el sanatları satış ofisleri kadınlara gelir kaynağı oldu
  01 Ağu Gaziosmanpaşa'da el sanatları satış ofisleri kadınlara gelir kaynağı oldu

  Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin El Sanatları Satış Ofisleri, Gaziosmanpaşalı kadınların ürettikleri el emeği ürünleri satarak aile bütçesine katkı sağlamasını sağlıyor. Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen kurslarda el becerilerini geliştiren kadınlar, kendi belirledikleri fiyattan ürettikleri ürünleri satışa çıkartıyor. El Sanatları Satış Ofisleri, çeyiz hazırlığındaki gençlerden de büyük ilgi görüyor. 15 bin parça ürünün yer aldığı ofislerde şu anda 4 bin 781 kadın gelir elde ediyor.

 • Gaziosmanpaşalı Kadınlar El Sanatlarıyla Aile Bütçesine Katkı Sağlıyor
  01 Ağu Gaziosmanpaşalı Kadınlar El Sanatlarıyla Aile Bütçesine Katkı Sağlıyor

  Gaziosmanpaşa Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen kurslarda el becerilerini geliştiren Gaziosmanpaşalı kadınlar, ürettikleri el emeği ürünleri Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin El Sanatları Satış Ofisleri'nde satarak aile bütçesine katkı sağlıyor. El Sanatları Satış Ofisleri, çeyiz hazırlığındaki gençlerden de büyük ilgi görüyor. 15 bin parça ürünün yer aldığı ofislerde, 4 bin 781 kadın gelir elde ediyor ve ev ekonomilerine katkı sağlıyor. Kadınlar, el sanatlarıyla kazandıkları gelirin mutluluğunu yaşıyor ve belediye başkanına teşekkür ediyor.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi İkinci Ring Hattını Hizmete Sunuyor
  27 Tem Gaziosmanpaşa Belediyesi İkinci Ring Hattını Hizmete Sunuyor

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, minibüs seferlerinin olmadığı veya azaltıldığı noktalara yeni ring seferler düzenleyerek vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta'nın talimatlarıyla oluşturulan ikinci ring hattı da Gaziosmanpaşalıların hizmetine sunuldu. Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçedeki kentsel dönüşüm konutlarından spor salonlarına, metro duraklarından hastanelere varıncaya kadar ilçedeki birçok noktaya ücretsiz ring seferlerini hizmete sunmuş, ulaşımı kolaylaştıran bu hizmete Gaziosmanpaşalılar yoğun ilgi göstermişti. Ring seferlerle ulaşım ağını daha da genişletmeyi amaçlayan belediye, ikinci ring hattını da hizmete sundu. Vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda güzergahı belirlenen yeni hat, seferlerine başladı. Karadeniz Metro İstasyonu'ndan hareket eden ikinci ring hattı; Dr. Kadir Topbaş Gençlik ve Spor Merkezi, Küçükköy Yüzme Havuzu ve Fitness Merkezi, Küçükköy Meydanı, Gaziosmanpaşa Belediyesi Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, Yıldıztabya Mahallesi İstanbul Vadi Evleri 1. Etap gibi birçok lokasyona ulaşım kolaylığı sağlıyor. - İSTANBUL

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Üniversite Tercih Sürecinde Gençlere Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti Sunuyor
  23 Tem Gaziosmanpaşa Belediyesi Üniversite Tercih Sürecinde Gençlere Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti Sunuyor

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, üniversite tercih sürecinde gençlere, uzman rehber öğretmenler eşliğinde ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor. Tercih danışma noktalarında rehber öğretmenler, gençlere YKS puanı, başarı sıralaması, üniversite kontenjanı ve ilgi alanları gibi kriterler doğrultusunda tercih danışmanlık hizmeti sunuyor. Tercih danışma noktaları, 4 Ağustos tarihine kadar 10.00-18.00 saatleri arasında öğrencilere hizmet vermeye devam edecek.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Üniversite Tercih Sürecinde Gençlere Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti Sunuyor
  23 Tem Gaziosmanpaşa Belediyesi Üniversite Tercih Sürecinde Gençlere Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti Sunuyor

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, üniversite tercih sürecinde gençlere, uzman rehber öğretmenler eşliğinde ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor. Belediye, tercih danışma noktalarında rehber öğretmenler aracılığıyla YKS puanı, başarı sıralaması, üniversite kontenjanı ve ilgi alanları gibi kriterler doğrultusunda gençlere yardımcı oluyor. Tercih danışma noktaları, 4 Ağustos'a kadar 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek.

 • Gaziosmanpaşa Belediyesi Üniversite Tercih Sürecinde Gençlere Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti Sunuyor
  22 Tem Gaziosmanpaşa Belediyesi Üniversite Tercih Sürecinde Gençlere Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti Sunuyor

  Gaziosmanpaşa Belediyesi, üniversite tercih sürecinde gençlere ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir. Üniversite adayları, Gaziosmanpaşa Meydanı ve Küçükköy Saat Kulesi yanında kurulan YKS Tercih Danışma Noktaları'nda rehber öğretmenlerden tercih danışmanlığı alabilmektedir. Rehber öğretmenler, öğrencilere YKS puanı, başarı sıralaması, üniversite kontenjanı ve ilgi alanları gibi kriterler doğrultusunda yardımcı olmaktadır. Tercih Danışma Noktaları, 4 Ağustos tarihine kadar öğrencilere hizmet vermeye devam edecektir.

Advertisement