Zeybekçi Paşa Yine Zeybek Oynadı - Son Dakika
Güncel

Zeybekçi Paşa Yine Zeybek Oynadı

Zeybekçi Paşa Yine Zeybek Oynadı

Anayasa Mahkemesi'nin Balyoz davası ile ilgili kararının ardından İzmir'de serbest kalan muvazzaf askerler Sessiz çığlık eylemine katıldı.

21.06.2014 17:04  Güncelleme: 11:06

Anayasa Mahkemesi'nin Balyoz davası ile ilgili 'hak ihlali yapıldığı' yönündeki kararının ardından İzmir'de serbest kalan muvazzaf askerler, 91 haftadır kendilerine destek için yakınları ve arkadaşlarından oluşan "Vardiya Bizde" Grubunun Konak'ta yaptığı "Sessiz çığlık" eylemine katıldı.

Kamuoyunun "zeybekçi paşa" olarak tanıdığı emekli Tümgeneral Atilla Özer Konak Meydanı'nda arkadaşlarının önünde bir kez daha zeybek oynayıp, cezaevinde kalan arkadaşları için eylemin devam edeceğini söyledi.

İzmir'de Balyoz sanıklarına destek olmak için her hafta yapılan Sessiz Çığlık eylemine bu kez serbest kalan askerler de katıldı. Tahliyelerinin ikinci gününde eyleme gelen askerlerden, kamuoyunda "Zeybekçi paşa" olarak tanınan emekli Tüm General Atilla Özler, Deniz Kurmay Albay Mücahit Erakyol, Deniz Albay Mete Demirgil, Deniz Albay Akın Üredi, Deniz Kurmay Albay Alpay Çakarcan, Astsubay Cafer Uyar'ın da katıldığı 91. Sessiz çığlık eylemi tahliyeler nedeniyle coşkuyla yapıldı.

Andımızın okunmasıyla başlayan etkinlikte istek üzerine emekli Tümgeneral Atilla Özer zeybek oynadı. Özer, daha sonra yaptığı konuşmada yaşamanı yitiren arkadaşları onurları geri gelene kadar özgürlüğün anlamı olmadığını söyledi.

Bu nedenle sessiz çığlık eyleminin devam etmesi gerektiğini belirten Özer "Biz siyasetçi değiliz. Askeriz. Ülkeyi kim yönetirse yönetsin biz ulu önder Atatürk'ün izinde gideceğiz. Cezaevine üniformalarımızla girdik, tertemiz üniformalarımızla geri çıktık" dedi.

CHP'Lİ GENÇ, İHSANOĞLU'NA DESTEK İSTEDİ

Öte yandan Sessiz Çığlık eylemine destek vermek için CHP Tunceli milletvekili Kamer Genç ve CHP İl Başkanı Ali Engin de geldi.

Kamer Genç, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili konuşma yaptı. Kendisinin aday olmasına karşın milletvekillerinden yeterli desteği alamadığını belirten Genç, CHP ve MHP'nin çatı aday gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek olunmasını istedi.

Genç "Ne pahasına olursa olsun Recep Tayyip Erdoğan'ın yenilgiye uğratmalıyız. Ülkeyi bu hale getiren Erdoğan kazanmamalı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, İhsanoğlu'nu aday gösteriyorsa, kendisine göre bir takım araştırmalar yapmıştır. Dört dörtlük aday belirleyemedik. Ama karşımızda ordusunu, yargısını çökertmiş, ülkeyi bölmüş birisi var. Bazıları CHP içinden yeni aday çıkarılmasını istiyor. Yeni adayla yine Erdoğan kazanacak. Oyunlara gelmeyelim. Erdoğan, İhsanoğlu'nun karşısında mağdurum diyemez" dedi.

Eyleme katılanlar arasıdna Genç'e itiraz edenler oldu. Çatı adayı beğenmediklerini, Yılmaz Büyükerşen'in aday gösterilebileceğini söyleyenlerle tartışmaya giren Genç, *Büyükerşen oy almaz. Ben doğru bildiklerimi söylüyorum. Kabul eder veya etmezsiniz. Sizden ricam, en koyu, sadık Atatürkçüyü aday gösterip, Devlet'in başına onu getirmek istemezmiyiz? En büyük arzumuz budur ama onla başarı elde edemiyorsanız, kazanacak aday gösterilmeli. Önemli olan başarıdır. Seçimi kazanmak istemiyorsanız bilemem" dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Zeybekçi Paşa Yine Zeybek Oynadı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement