11 Yaşındaki Alma Deutscher İlk Operasıyla Aralık'ta Viyana'da - Son Dakika

11 Yaşındaki Alma Deutscher İlk Operasıyla Aralık'ta Viyana'da

25.11.2016 16:49

Piyano virtüozu, bestekar ve viyolonsel Alma Deutscher ilk sonatını beş sene önce yazmış bir yetenek... Sadece 11 yaşında olan Alma'nın ilk operası 'Cinderella' ise dünya gösterimini gelecek ay Viyana'da yapacak.

Piyano virtüozu, bestekar ve viyolonsel Alma Deutscher ilk sonatını beş sene önce yazmış bir yetenek… Sadece 11 yaşında olan Alma'nın ilk operası 'Cinderella' ise dünya gösterimini gelecek ay Viyana'da yapacak.

Alma Deutcher yaşıtları gibi bisiklete binip yüzmeye gitmemesinden yakınmıyor:

"Benim için tüm bunlar olağan… Çünkü hayata dair başka bir şey bilmiyorum. Müzik bestelemeseydim ne yapabilirdim, bir fikrim yok."

Alma'yı bu kariyere çeken ise bir opera yönetmeni olan üvey annesi… İki üvey ablasının da müzik dünyasında olması onu Cindrella operetini bestelemeye itmiş.

Bestekar Alma Deutscher, işini nasıl yaptığından şu sözlerle bahsediyor:

"Yerimde oturur ve ilham perimi bekliyorum dersem, hiç bir şey yazamam. Ama bu konuya yoğunlaşmadığımda tüm melodiler aklıma düşüveriyor. Sadece rahatlarken bahçede dinlenirken ya da uyanmak üzereyken, hatta bazen uykumda tüm güzel melodilerin esin kaynağı beliriveriyor."

Alma, 29 Aralık'ta Viyana'da sahne alacağı için çok heyecanlı olduğunun altını çizdi:

"Viyana müziğin başkenti… Bir operanın dünya gösterimi için harika bir yer. Bir zamanlar Mozart ve Hayden'de buradaymış..."

Alma'nın gelecek planları arasında bir piyano konçertosu ve senfoni bestelemek var.

Auteur:

Tags:Gepost: 25 november 2016

11 Yaşındaki Alma Deutscher İlk Operasıyla Aralık'ta Viyana'da

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya 11 Yaşındaki Alma Deutscher İlk Operasıyla Aralık'ta Viyana'da - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı Ermenistan, Dağlık Karabağ'a getirdiği PKK'lı teröristlere Azerbaycan askeri üniforması giydirdi Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı