112 İstasyon Merkezi ve Sağlık Ocağının Temeli Törenle Atıldı - Son Dakika

112 İstasyon Merkezi ve Sağlık Ocağının Temeli Törenle Atıldı

16.10.2017 16:02
112 İstasyon Merkezi ve Sağlık Ocağının Temeli Törenle Atıldı, System.String[]

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Karadeniz Mahallesinde Sağlık Ocağı ve 112 İstasyon Merkezinin temel atma töreni düzenlendi.

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesi Karadeniz Mahallesinde Sağlık Ocağı ve 112 İstasyon Merkezinin temel atma töreni düzenlendi.

Temel atma törenine Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Dönmez, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Müftüsü İsmail İpek, siyasi parti temsilcileri, davetlilerve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Dönmez, "Karadeniz Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi ve 112 İstasyon Tesisi ile bu bölge birinci basamak sağlık hizmetlerine daha çabuk ulaşacaktır. İlimizde bakanlığımız tüm ilçelerde yatırımlarına hız kesmeden devam etmektedir. Son bir yıl içerisinde Saray ve Malkara devlet hastaneleri ile Çorlu ağız ve Diş sağlığı Merkezi tamamlandı. Muratlı ve Hayrabolu devlet hastaneleri ile yapımı devam eden Şarköy devlet hastanesi ve hafriyat aşamasında olan şehir hastanesi bu yıl içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. Bakanlığımız tüm bu yatırımlarla sağlık çalışanlarının konforlu ve modern fiziki imkanlarda çalışmasını vatandaşlarımızın da modern tıpa modern tesislerde ulaşmasını amaçlamaktadır. Ben bu projenin hayata geçmesinde emeği geçem herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Modern, konforlu sağlık hizmeti

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan ise konuşmasında, "Bölgemizde Karadeniz mahallemizde buradaki vatandaşlarımıza sağlık hizmeti bizzat kendi mahallelerinde en kısa zamanda ve en modern konforlu şekilde sağlık hizmetini ulaşma imkanı sağlayacak gerçekten önemli ve güzel bir proje bu projenin buraya özellikle bu mahalleye kazandırılmasında ben özellikle milletvekilimize ve AK Parti il başkanımıza teşekkür ediyorum. Kendisi de gerçekten bu konularda ciddi şekilde bu mahalledeki bu yatırımın buraya gelmesinde büyük emekleri oldu" dedi

En kısa zamanda bitirilip hizmete sunulacak

Temeli atılan 112 İstasyon Merkezinin en kısa zamanda bitirileceğini belirten Vali Ceylan, "Yine sağlık teşkilatımız sağlık bakanlığımızın katkıları malum inşallah müteahhit firmamızda bu eseri en kısa zamanda 240 gün gibi bir süre verilmiş ama inşallah daha kısa bir süre içerisinde tamamlayarak vatandaşımızın hizmetine sunmayı amaçlıyoruz. Biliyorsunuz sağlık hizmeti hem hızlı verilmesi gereken hem de gerçekten sağlık hizmetinin verileceği mekanın çok hijyenik şartlarda olması gerekiyor. Vatandaş, zamanında sağlık hizmetine ulaşmak istiyor. Bu açıdan bu tür sağlık ocakları diğer ilçelerimizde inşallah mahallelerimizde de teşekkürü ile birlikte daha iyi şartlarda daha modern şartlarda ve daha hızlı bir şekilde ve yerinde vatandaşımıza ulaştırmak bizim içinde birer mekan oluyor. Ben bu açıdan tekrar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Tekirdağ'ın bütün ilçelerine yeni hastaneler kazandırılıyor

"Biliyorsunuz ilimizde sağlık hizmetleri konusunda hemen hemen bütün ilçelerimizdeki devlet hastanelerimizin büyük bir kısmı tamamlandı" diyen Vali Ceylan, "Saray'ı açtık, Malkara Devlet Hastanemiz tamamlandı. Çerkezköy Devlet Hastanemiz modern bir şekilde ve yine aynı şekilde Çorlu Devlet Hastanemiz modern 400 yataklı bir hastane ile hizmet veriyor. Şarköy'deki Devlet Hastanemizin inşaatı başladı. Hayrabolu Devlet Hastanemizin inşaatı bitmiş durumda. Geçenlerde kendim gezdim gerçekten modern çok güzel bir hastane olmuş, inşallah en kısa zamanda orayı da devreye alıp oradaki vatandaşlarımızda modern şartlarda sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Ben yine bu sağlık ocağı merkezinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek'in dua etmesinin ardından butona basılarak, tesisin temeli dualar eşliğinde atıldı. - TEKİRDAĞ

112 İstasyon Merkezi ve Sağlık Ocağının Temeli Törenle Atıldı
112 İstasyon Merkezi ve Sağlık Ocağının Temeli Törenle Atıldı
112 İstasyon Merkezi ve Sağlık Ocağının Temeli Törenle Atıldı
112 İstasyon Merkezi ve Sağlık Ocağının Temeli Törenle Atıldı
112 İstasyon Merkezi ve Sağlık Ocağının Temeli Törenle Atıldı
112 İstasyon Merkezi ve Sağlık Ocağının Temeli Törenle Atıldı
112 İstasyon Merkezi ve Sağlık Ocağının Temeli Törenle Atıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 112 İstasyon Merkezi ve Sağlık Ocağının Temeli Törenle Atıldı - Son Dakika


Son Dakika

Meteoroloji tek tek uyardı! İstanbul dahil 43 ilde kar yağışı etkili olacak Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz mesajı: Beni dinlerler, dinlemezler ama ben yüksek faize karşıyım Son Dakika! Hollanda hükümeti ülkede tartışma yaratan çocuk yardımı skandalı nedeniyle istifa etti Selçuk Özdağ'a yapılan saldırı sonrası Davutoğlu'ndan ilk açıklama: Erdoğan'dan açıklama bekliyoruz Suudi Arabistan Veliaht Prensi bin Selman bir ilke imza atarak Dünya Ekonomik Forumu'na çölden katıldı Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek final kura çekimi gerçekleşti Can Yaman'ın giydiği kabanın fiyatı dudak uçuklattı Tabancayla kalbine ateş edip ağır yaralanan gencin sosyal medyadan paylaştığı not ortaya çıktı