13 yaşındaki çocuk, annesini öldürüp o anları sosyal medyadan paylaştı - Son Dakika
Hukuk

13 yaşındaki çocuk, annesini öldürüp o anları sosyal medyadan paylaştı

Amerika'da Derek Rosa isimli 13 yaşındaki çocuk, annesini uyuduğu sırada bıçaklayarak öldürdü. Derek, olayın ardından kanlı bıçağın fotoğrafını bir arkadaşına gönderdi. Annesini öldürdükten sonra sağlık ekiplerini arayan Derek, cinayeti itiraf etti. Savcılık tarafından yayınlanan görüntülerde, Derek'in annesini öldürmeden önce bir süre başında durup bir şeyler fısıldadığı göze çarptı.

05.12.2023 15:16  Güncelleme: 16:21
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Florida'da 13 yaşındaki Derek Rosa, annesi Irina Garcia'yı uyurken bıçaklayarak öldürdü. Cinayetin ardından kanlı bıçağı sosyal medya üzerinden arkadaşına gönderdi. Bebek monitörü görüntülerinde, Derek'in cinayetten önce annesine bir şeyler fısıldadığı görülüyor. Derek, sağlık ekiplerini arayarak annesini öldürdüğünü söyledi. İlk ifadesinde annesini öldürmek istemediğini, kendisini öldürmek istediğini söyleyen Derek, yetişkinler cezaevinden çocuk cezaevine nakledilebilir.

ANNESİNİ UYURKEN KATLETTİ

Florida'da yaşayan 13 yaşındaki öğrenci Derek Rosa, 49 yaşındaki annesi Irina Garcia'yı uyuduğu sırada 14 günlük kız kardeşinin yanında bıçaklayarak öldürdü. Annesini öldürdükten sonra kanlı bıçağı sosyal medya üzerinden bir arkadaşına yolladı.

13 Yaşındaki Derek, Annesini Uyurken Bıçakladı ve Sosyal Medyada Paylaştı

ÖLDÜRMEDEN ÖNCE ANNESİNE BİR ŞEYLER FISILDADI

Miami-Dade Bölge savcılığı tarafından yayınlanan bebek monitörü tarafından kaydedilen görüntülerde, 13 yaşındaki Derek'in annesini uykuda öldürmeden önce bir süre başında durup bir şeyler fısıldadığı görülüyor.

13 Yaşındaki Derek, Annesini Uyurken Bıçakladı ve Sosyal Medyada Paylaştı

KANLI BIÇAĞIN FOTOĞRAFINI ARKADAŞINA YOLLADI

Annesini öldürdükten sonra sağlık ekiplerini arayan ve annesini öldürdüğünü söyleyen Derek, kanlı bıçağın fotoğrafını arkadaşına yolladı. Tutuklanan Derek ilk ifadesinde annesini öldürmek istemediğini, kendisini öldürmek istediğini söyledi.

13 Yaşındaki Derek, Annesini Uyurken Bıçakladı ve Sosyal Medyada Paylaştı

BABASI DURUŞMA SIRASINDA EL SALLADI

Yetişkin olarak yargılanmaya başlanan Derek, yetişkinlerin kaldığı cezaevinden çocuk cezaevine nakli için avukatları çalışmalarını sürdürüyor. Derek mahkemede sakin tavırları ile dikkat çekerken, duruşma sırasında babasının el sallaması dikkatlerden kaçmadı.

13 Yaşındaki Derek, Annesini Uyurken Bıçakladı ve Sosyal Medyada Paylaştı
13 Yaşındaki Derek, Annesini Uyurken Bıçakladı ve Sosyal Medyada Paylaştı
13 yaşındaki çocuk, annesini öldürüp o anları sosyal medyadan paylaştı

Son Dakika Hukuk 13 yaşındaki çocuk, annesini öldürüp o anları sosyal medyadan paylaştı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  19:26 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, "Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak." ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  18:12 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  17:27 Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.

 • Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi
  17:24 Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi

  Almanya, kişisel kullanım amaçlı esrarı kısmen yasallaştırma yolunda ilerliyor. Yeni yasa, ülkeyi Malta ve Lüksemburg'tan sonra esrarı yasallaştıran 3. Avrupa Birliği ülkesi haline getirecek. Tartışmaların ardından Almanya parlamentosunun esrar kullanımını kısmen yasallaştırması bekleniyor. Yasa değişikliği, Almanya'yı Malta ve Lüksemburg'dan sonra esrarı kişisel kullanım için yasallaştıran üçüncü Avrupa Birliği ülkesi yapacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor
  17:11 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen mitingde konuştu. Gündemine yerel seçimleri ve hayat pahalılığını alan Erdoğan, "Dünyanın başının belası olan enflasyon bizim de canımızı yakıyor. Amacımız Türkiye Yüzyılı rotamızı koruyarak bu fırtınalı küresel iklimden ülkemizi sağ selamet çıkarmaktır." ifadelerini kullandı.

 • Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım
  16:59 Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım

  Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi 4 ayrı suçtan tutuklu bulunan Dilan Polat'ın Instagram'daki sosyal medya hesabından aylar sonra bir paylaşım yapıldı. Polat çiftinin yer aldığı paylaşımdaki "Geciken adalet, adalet değildir." cümlesi ise dikkatlerden kaçmadı.

 • İmamoğlu, AKP çadırında esprili bir şekilde karşılık verdi
  16:59 İmamoğlu, AKP çadırında esprili bir şekilde karşılık verdi

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti çadırını ziyareti sırasında görevlilerden AK Parti'ye üye olma teklifi aldı. İmamoğlu, teklife "Ne kadar çok istiyorsunuz beni" yanıtını verdi. İmamoğlu, seçim sürecinin barış içinde tamamlanmasını dileyerek "1 Nisan'da hepimiz komşuyuz, arkadaşız, akrabayız." dedi.

 • Netanyahu'nun Gazze'deki savaş sonrası planı ortaya çıktı
  16:52 Netanyahu'nun Gazze'deki savaş sonrası planı ortaya çıktı

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Gazze'deki savaş sonrası planı ortaya çıktı. Planda İsrail'in, işgal altındaki Batı Şeria'dan gelen tehditleri engellemek amacıyla Ürdün'ün batısındaki tüm alan üzerinde "güvenlik kontrolünü" sürdüreceği belirtildi. Planda ayrıca Gazze'nin yeniden inşasının bölgenin silahsızlandırılmasından sonra başlayacağı ve BM kurumlarının kapatılacağı da yer aldı.

 • Ankara'da kız çocuğu okulda beyin kanaması geçirdi, baba okul yönetimini suçladı
  16:50 Ankara'da kız çocuğu okulda beyin kanaması geçirdi, baba okul yönetimini suçladı

  Ankara'da bir ilkokulda kafasını okul sırasına çarptıktan sonra fenalaşan 10 yaşındaki bir kız çocuğu beyin kanaması geçirdi. Baba, kızının öğretmeni tarafından darp edilmiş olabileceğini ve saatlerce baygın halde okulda tutulduğunu iddia etti. Okul yönetimi ise iddialarla ilgili konuşmazken, adli sürecin takipçisi olacaklarını belirtti.


Advertisement