15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN VATAN KOŞUSU - Son Dakika

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN VATAN KOŞUSU

03.07.2022 10:42

15 Temmuz Derneği'nin öncülüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen 'Vatan Koşusu', çok sayıda sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

15 Temmuz Derneği'nin öncülüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen 'Vatan Koşusu', çok sayıda sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Çengelköy Şehitler Çeşmesi önünden, 15 Temmuz Şehitler Makamına kadar yaklaşık 3 kilometre koşan sporcular, ellerinde taşıdıkları Türk bayraklarını şehit çocuklarına teslim etti. Törende 251 şehit için Kuran-ı Kerim okundu.

15 Temmuz Derneği'nin öncülüğünde İstanbul Valiliği, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Öncü Spor Kulübü'nün birlikte düzenlediği Vatan Koşusu'nun bu yıl ikincisi gerçekleştirildi. Koşuya katılacak sporcular, sabah saatlerinde Çengelköy Şehitler Çeşmesi önünde toplandı. Etkinliğe Vali Yardımcısı Abdullah İnan, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Erdem Demir, TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu, Fenerbahçe antrenörü İsmail Kartal ve 15 Temmuz gazileri katıldı. Saat 08.00 sıralarında ellerindeki Türk bayraklarıyla Çengelköy Şehitler Çeşmesi önünden, 15 Temmuz Şehitler Makamına kadar yaklaşık 3 kilometre koştu. Burada yapılan konuşmaların ardından koşucular, ellerindeki Türk Bayraklarını 15 Temmuz şehitlerinin çocuklarına teslim etti. Koşu yapan profesyonel sporculara madalyaları takıldı. Daha sonra Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen 251 şehit için Kuran-ı Kerim okudu.

"ŞEHİTLER MAKAMINA EV SAHİPLİĞİ YAPMAK AYRI BİR GURUR"

Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, "Çengelköy'den başladığımız koşu yine çok özel bir noktada hemen köprünün girişinde bulunan 15 Temmuz Hafıza ve Şehitler Makamı'nda sona erdi. Üsküdar'ın 15 Temmuz'daki yerinin altının çizilmesi gerekir. Üsküdar; Çengelköy, Köprü ve diğer mekanlarıyla, o gece canıyla, kanıyla bu işe dur diyen yerlerden. O yüzden bu şehitler makamına ev sahipliği yapmanın da bizim için bu belde için, bu kutlu belde için ayrı bir gurur olduğunu, ayrı bir onur olduğunu düşünüyorum. Rabbim, bu mübarek bayrağın gölgesini üzerimizden eksik eylemesin. Bu vatanın, bu kutsal toprakların üzerinden eksik eylemesin. Bu uğurda can veren şehadete koşan aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle analım. Kıymetli gazilerimiz, bugün aramızda olan gazilerimiz de var. Onları da minnetle analım. Rabbim başlangıçta da söylemiştim, burada da söyleyeyim. Bu millete, bu devlete, bu topraklara böyle bir münafıklığı, böyle bir ihaneti bir daha yaşatmasın" dedi.

"BU ETKİNLİK TOPRAKLARI BİZE VATAN KILAN TÜM ŞEHİTLERİMİZ İÇİN"

15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç ise, "Öncelikle bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi hayırla yad ediyorum. 15 Temmuz'da da aynı ruhla hayatlarını ortaya koyan tüm şehitlerimizi rahmetle anarken aramızda olan gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum. Bu etkinlik, tüm şehitlerimizi hatırladığımız yalnız 15 Temmuz değil, ifade ettiğim gibi bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi anmak adına yapılan bir etkinlik" diye konuştu.

YORUMLAR
500
Fener Rum Patriği'ne hediye edilen formada yazan 'ekümeniklik' yazısıyla ilgili açıklama: Hukuki gerçeklerle bağdaşmıyor Fener Rum Patriği'ne hediye edilen formada yazan 'ekümeniklik' yazısıyla ilgili açıklama: Hukuki gerçeklerle bağdaşmıyor Futbolcu Totti'nin 20 yıllık evliliği bitiyor! İhanet iddiaları gündemde Futbolcu Totti'nin 20 yıllık evliliği bitiyor! İhanet iddiaları gündemde Batman'da kavunun içinden çıkan böcek, görüntüsüyle hayrete düşürdü Batman'da kavunun içinden çıkan böcek, görüntüsüyle hayrete düşürdü
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN VATAN KOŞUSU - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement