18 yıl önce yaptığı Atatürk heykeli, heykeltıraşın evinin bahçesinden çalındı - Son Dakika

18 yıl önce yaptığı Atatürk heykeli, heykeltıraşın evinin bahçesinden çalındı

14.11.2020 15:59
18 yıl önce yaptığı Atatürk heykeli, heykeltıraşın evinin bahçesinden çalındı, System.String[]

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, heykeltıraş Muharrem Yetkin'e onarılması için getirilen, 18 yıl önce yaptığı, 3 metre boyunda ve 100 kilo ağırlığında bakırdan Atatürk heykeli, evinin bahçesinden çalındı.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, dün sabaha karşı, meydana gelen olayda, 77 yaşındaki heykeltıraş Muharrem Yetkin, Ören Belediyesi'nin siparişi üzerine 18 yıl önce, yaklaşık 3 metre boyunda ve 100 kilo ağırlığında bakırdan Atatürk heykeli yaptı. Heykel, şiddetli rüzgarlarda hasar görünce onarım için Yetkin'e getirildi. Heykeltıraş Yetkin'in Ergenekon Mahallesi'ndeki müstakil evine getirilen heykel, farklı günlerde parça parça çalındı.

"SARSILDIK"

Polis, heykeli kim ya da kimlerin çaldığının belirlenmesi için çalışma başlattı. Heykelin parçalanmadan önce bulunmasını isteyen Muharrem Yetkin, "Temennimiz, bu heykelin parçalara ayrılmadan bulunması. Hırsızlık olayıyla sarsıldık. Yaklaşık 3 metre boyundaki ve 100 kilogram ağırlığındaki heykelin evimin bahçesinden nasıl götürüldüğünü hala anlamıyorum. Yetkililerden bir an önce hırsızları bulmalarını talep ediyorum" diye konuştu.

18 yıl önce yaptığı Atatürk heykeli, heykeltıraşın evinin bahçesinden çalındı
18 yıl önce yaptığı Atatürk heykeli, heykeltıraşın evinin bahçesinden çalındı
18 yıl önce yaptığı Atatürk heykeli, heykeltıraşın evinin bahçesinden çalındı

Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa 18 yıl önce yaptığı Atatürk heykeli, heykeltıraşın evinin bahçesinden çalındı - Son Dakika


YORUMLAR (1)

Son Dakika

Yeni Akit Haber Müdürü Murat Alan'dan sağlık çalışanlarına yönelik tepki çeken sözler: 'Rüşvetimi ver susayım' mantığı gibi Erdoğan 'geçmiş olsun' dedi mi? Ahmet Davutoğlu ve Selçuk Özdağ'dan birbiriyle çelişen iki farklı açıklama Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim Son dakika! Anadolu Otoyolu'nda zincirleme trafik kazası! 16 araç birbirine girdi, 8 yaralı var İsrail'de Pfizer/BioNTech aşısı yaptıran 13 kişi yüz felci geçirdi Dini nikahlı çift boğazları kesilmiş halde bulunmuştu! Korkunç cinayette sır perdesi aralandı Minibüs şoförü "Son param üzülerek harcıyorum" yazılı 20 TL'nin sahibini arıyor 2 bin 500 yıllık 'mezar oda' halen gizemini koruyor