2 milyar dolarlık vurgun yapıp yurt dışına kaçan Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer kimdir? - Son Dakika

2 milyar dolarlık vurgun yapıp yurt dışına kaçan Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer kimdir?

22.04.2021 14:06

Türkiye'de 400 bin kullanıcısı olan yerli kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer, bu sabah Türkiye gündeminin bir numaralı konusu oldu. 2 milyar dolarla yurt dışına kaçan Özer'in kim olduğu ise herkes tarafından merak edildi. İşte Faruk Fatih Özer'e dair bilinmeyenler.

Kripto para borsasında faaliyet gösteren Thodex'in kurucusu ve sahibi Faruk Fatih Özer, 400 bine yakın kişiyi dolandırarak 2 milyar dolarlık vurgun yapıp yurt dışına kaçtı. Arnavutluk'a gittiği tespit edilen Özer'in hayatı ise merak konusu oldu. Thodex kullanıcıları bu süreçte neler olacağını merak ederken, herkes Faruk Fatih Özer kimdir sorusunun yanıtını merak ediyor. İşte, ülke gündemine bomba gibi düşen Özer'in hayatına dair bilgiler.

FARUK FATİH ÖZER KİMDİR?

Çalışma hayatına 2007 yılında atılan Faruk Fatih Özer, 2008 yılında kripto para borsasına giriş yaptı. Koineks ile kripto borsasına giren Özer, 2017 yılının eylül ayında ise Thodex'i kurdu ve Koineks'in mevcut kullanıcılarının tamamı Thodex'e taşındı.

Kripto borsasının yanı sıra e-ticaret ve yazılım teknoloji alanlarında da çalışan Faruk Fatih Özer'in şirketi Thodex, Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Myanmar, İngiltere gibi ülkelerde de faaliyet gösteriyordu. Özer'in 27-28 yaşında olduğu tahmin ediliyor.

Yurt dışına çıkan Özer, adres olarak Ticaret Sicil Gazetesi'ne Darıca'da bir apartman dairesini gösterdi. 2017'de kurulan Thodex'in şirket unvanının izini sürüldüğünde ise Koineks Teknoloji Anonim Şirketi'ne ulaşılıyor.

Koineks Teknoloji ilk başta Şişli'de faaliyet gösteriyor. Sonrasında 2019 yılında Kadıköy'de sokak arasındaki 10 katlı bir apartman dairesine taşınıyor. Buradan da yine 2019 yılında Nida Kule'ye şirket adresinin taşınması gerçekleştiriliyor.

2 milyar dolarlık vurgun yapıp yurt dışına kaçan Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer kimdir?

Son Dakika Ekonomi 2 milyar dolarlık vurgun yapıp yurt dışına kaçan Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer kimdir? - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (62)
  • Tosuno: Kankamla takılıyoruz yeni iş yatırım hakkında istişare yapıyoruz ramazanı geçirsin dönecek geri Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • İlhan tunçer: Çiftlik banktan ders cıkarmayanlar yine tuzağa düşüyor..Yapılacak ilk seçimden sonra bu ülkeden çok tanıdık mahir insanlar da kaçtıklarını göreçeğiz.. Cevap Yaz 4 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

İsrail Gazze'ye yeni saldırı düzenledi, Hamas Tel Aviv'e 130 roket attı: 1 ölü, 6 yaralı İsrail Gazze'ye yeni saldırı düzenledi, Hamas Tel Aviv'e 130 roket attı: 1 ölü, 6 yaralı Son Dakika: Liselerde, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine ilişkin her dersten tek sınav yapılacak Son Dakika: Liselerde, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine ilişkin her dersten tek sınav yapılacak Şampiyonlar Ligi finali Türkiye'den alınıp Portekiz'e verildi Şampiyonlar Ligi finali Türkiye'den alınıp Portekiz'e verildi Son Dakika: Türkiye'de 11 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 278 kişi vefat etti, 14 bin 497 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 11 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 278 kişi vefat etti, 14 bin 497 yeni vaka tespit edildi Kadıköy'de kabus gibi gece! Fenerbahçe, sahasında Sivasspor'a 2-1 mağlup oldu Kadıköy'de kabus gibi gece! Fenerbahçe, sahasında Sivasspor'a 2-1 mağlup oldu İsrail saldırılarının gölgesinde ABD Başkanı Biden ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasında ilk temas İsrail saldırılarının gölgesinde ABD Başkanı Biden ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasında ilk temas Hindistan'ın Ganj Nehri kıyısına 71 cansız beden vurdu Hindistan'ın Ganj Nehri kıyısına 71 cansız beden vurdu Görenleri şaşkına çevirdi: Babasının kimlik bilgileriyle kurulan 3 şirketten 14 milyonluk borç kaldı! Görenleri şaşkına çevirdi: Babasının kimlik bilgileriyle kurulan 3 şirketten 14 milyonluk borç kaldı!
Advertisement