2021 UIPM Pentatlon Dünya Şampiyonası - Son Dakika

2021 UIPM Pentatlon Dünya Şampiyonası

11.06.2021 23:29
2021 UIPM Pentatlon Dünya Şampiyonası, System.String[]

Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlenen Uluslararası Modern Pentatlon Birliği (UIPM) Pentatlon Dünya Şampiyonası'nda erkekler kategorisi sıralama yarışları tamamlandı.

Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlenen Uluslararası Modern Pentatlon Birliği (UIPM) Pentatlon Dünya Şampiyonası'nda erkekler kategorisi sıralama yarışları tamamlandı.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Tokyo Olimpiyatları'na puan veren 2021 yılının son organizasyonunda Türkiye'yi Arda Selçuk, Buğra Ünal, Dora Nusretoğlu ve Canberk Hulusi Ekin temsil etti.

Şampiyonada milli sporcu Dora Nusretoğlu 1026, Canberk Hulusi Ekin 1008, Arda Selçuk ise 1004 puan ile tamamladı.

Milli sporculardan Buğra Ünal ise laser run etabında yaşadığı bir sorun nedeniyle yarışı bırakmak zorunda kaldı ve toplam 559 puan aldı.

Böylece organizasyonda finale kalamayan İpek Akşin, Sıdal Aslan, Yaren Nur Polat, Arda Selçuk, Buğra Ünal, Canberk Hulusi Ekin ve Dora Nusretoğlu'nun olimpiyatlara gidebilme şansı kalmadı.

UIPM Pentatlon Dünya Şampiyonası yarın kadınlar kategorisinde yapılacak final müsabakalarıyla devam edecek.

Kadınlar kategorisi finallerinde ise Türkiye'yi İlke Özyüksel temsil edecek. İlke Özyüksel finalde sıralamadaki yerini koruması halinde, Tokyo'ya bu kategoride kota alan ilk ve tek sporcu olacak.

Organizasyonun son günü olan 14 Haziran'da da milli sporcular Buğra Ünal ile İpek Akşin karışık bayrak yarışlarında mücadele edecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor 2021 UIPM Pentatlon Dünya Şampiyonası - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500

Son Dakika

'Altay mı, Uğurcan mı?' tartışması sosyal medyayı birbirine düşürdü 13:51 'Altay mı, Uğurcan mı?' tartışması sosyal medyayı birbirine düşürdü Son Dakika: Bu yıl sadece Suudi vatandaşlar ve oturma izni olanlar hacca gidebilecek 13:14 Son Dakika: Bu yıl sadece Suudi vatandaşlar ve oturma izni olanlar hacca gidebilecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12:55 Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tayyip dede" diye seslenerek konvoyunu durduran çocuklara oyuncak dağıttı
Yıllar önce uygunsuz görüntüleriyle gündem olan Murat Başoğlu, aylar sonra ortaya çıktı 12:31 Yıllar önce uygunsuz görüntüleriyle gündem olan Murat Başoğlu, aylar sonra ortaya çıktı Erman Toroğlu TRT spikerlerine patladı: İki tane adam bizi aptal yerine koydu 12:16 Erman Toroğlu TRT spikerlerine patladı: İki tane adam bizi aptal yerine koydu ''Birini öldürdükten sonraki 3. gün'' sözleriyle başladı, babasını nasıl öldürdüğünü Youtube'da anlattı 12:05 ''Birini öldürdükten sonraki 3. gün'' sözleriyle başladı, babasını nasıl öldürdüğünü Youtube'da anlattı
Murat Dalkılıç, kendisiyle ilgili soruya cevap vermeyen Merve Boluğur'a karşılık verdi 11:40 Murat Dalkılıç, kendisiyle ilgili soruya cevap vermeyen Merve Boluğur'a karşılık verdi Henüz 24 yaşındaydı! En büyük tutkusu Songül öğretmeni hayattan kopardı 10:50 Henüz 24 yaşındaydı! En büyük tutkusu Songül öğretmeni hayattan kopardı
Advertisement