22 yıldır cinayetten aranan zanlı, evinin salonunda kazdığı kuyuda yakalandı - Son Dakika

22 yıldır cinayetten aranan zanlı, evinin salonunda kazdığı kuyuda yakalandı

8 gün önce

Diyarbakır'da 1998 yılında işlenen cinayetin faili olan K.İ., evinin oturma odasında üzeri karyola ile kapatılmış kuyuda yakalandı.

Diyarbakır'da 22 yıl önce, kan davası nedeniyle işlenen 13 cinayetin faillerinden biri olan K.İ., evinin salonunda kazdığı ve üzerini karyola ile kapattığı kuyuda yakalandı.

Diyarbakır ve Şanlıurfa'da yaşayan İpek ile Yüksekkaya Aileleri arasında, 1987 yılında Abbas İpek'in ölümüyle başlayan kan davasında çeşitli tarihlerde 12 kişi daha öldürüldü. 1998 yılında işlenen cinayetin faili olan K.İ., aradan geçen süreye rağmen yakalanamadı.

22 YILDIR YAKALANAMIYORDU

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de zanlının yakalanması için soruşturma başlattı. Jandarma, yürüttüğü istihbari çalışmalar sonunda, 22 yıldır aranan K.İ.'nin ailesiyle birlikte Çınar ilçesine bağlı Çalıtepe Mahallesi'nde yaşadığını belirledi.

ODANIN İÇERİSİNDEKİ KUYUDA YAKALANDI

Hemen harekete geçen jandarma, tespit edilen adrese operasyon düzenledi. Operasyonda İ.K., evin oturma odasında, üzeri karyola ile kapatılmış, 2 metre derinliği, 6 metrekare genişliği olan özel yapılmış kuyuda yakalandı.

22 yıldır cinayetten aranan zanlı, evinin salonunda kazdığı kuyuda yakalandı
Haber Yayın Tarihi: 15.01.2020 11:44 Kaynak: DHA

YORUMLAR (15)
Tüm yorumlar için tıklayınız


Son Dakika

Planörle ormana atılan uyuşturucunun Bulgaristan'dan getirildiği değerlendiriliyor
Metruk binada yaralı bulunan 8 yaşındaki Muhammed öldü! Dayısı ve bir köylüsü gözaltına alındı Öğrencinin sınav kaygısı için aldığı ilaç vücudunu yakıp görme yetisini kaybettirdi Pizzaya tüküren kurye hakkında 18 yıla kadar hapis cezası istendi

Son Dakika Haberleri