23. ETUDOSD Dağcılık Şenliği sona erdi - Son Dakika

23. ETUDOSD Dağcılık Şenliği sona erdi

Eğirdir Turizm Tanıtma ve Doğa Sporları Derneği (ETUDOSD) Kulübü tarafından düzenlenen 23. ETUDOSD Dağcılık Şenliği, 14-16 Haziran tarihleri arasında Dedegöl Dağı Melikler Yaylası'nda gerçekleştirildi.

Eğirdir Turizm Tanıtma ve Doğa Sporları Derneği (ETUDOSD) Kulübü tarafından düzenlenen 23. ETUDOSD Dağcılık Şenliği, 14-16 Haziran tarihleri arasında Dedegöl Dağı Melikler Yaylası'nda gerçekleştirildi.


Isparta Valiliği, İl Özel İdaresi, Eğirdir, Aksu ve Yenişarbademli Kaymakamlıkları ve Belediyelerinin destekleriyle ETUDOSD tarafından düzenlenen 23. ETUDOSD Dağcılık Şenliğinde, 15 Haziran Cumartesi günü ana sponsor Eğirdir Belediyesi tarafından katılımcılara şenlik yemeği ikram edildi. Şenlik yemeğinin ilk dağıtımlarını Yenişarbademli Kaymakamı Cuma Kılınç ve Yenişarbademli Belediye Başkanı Mehmet Özata ikram ederken Beyşehir Belediye Başkanlığı da çay ikramında bulundu.


Yemek sonrası yapılan toplantıda bir konuşma yapan ETUDOSD Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Meydan, katılımcılara teşekkür ederken, Dernek Başkanı Durmuş Uçgun'da yapılacak tırmanış ile ilgili bilgiler verdi. 14 Haziran Cuma günü Şenlik alanına gelmeye başlayan katılımcılar, Pınargözü Mağarası'nı, Yaka Kanyonu'nu, Zindan Mağarası'nı gezdi.


Birinci yaş gününü kutlayan en küçük katılımcı Artun Değer de katılımcıların ilgi odağı olurken, İkiz ağabeyleri ile birlikte Şenliğe ayrı bir renk kattı.


Saat 23.00'de tamamen sessizliğe bürünen Melikler Yaylası'nda geceyi geçiren dağcılar, Pazar günü sabahı çorbalarını içtikten sonra saat 05.00'te Dedegöl Dağı zirvesine tırmanışa geçti. Zirve yapan dağcılara ve doğasever katılımcılara gözleme-ayran ikramından sonra, ETUDOSD 23. Dağcılık Şenliğine katılanlar önümüzdeki sene buluşmak dileğiyle veda etti.


23 yıldır geleneksel olarak düzenlenen Dağcılık Şenliği ile Türkiye'mizin hemen her ilinden yıllar itibarıyla giderek artan sayıda sporcu ve doğaseveri İlimiz Dedegöl Dağı eteklerinde toplayarak hem doğa sevgisi ve çevre bilincinin gelişmesine katkı sağlayan hem de İlimizde Dağcılığın gelişimine öncülük yapan Eğirdir Turizm Tanıtma ve Doğa Sporları Derneği (ETUDOSD) Kulübümüzün yöneticilerini ve gönüllülerini kutluyor, bir daha ki şenlikte buluşmak üzere teşekkür ediyoruz.


23'üncü ETUDOSD Dağcılık Şenliği'ne Yenişarbademli Kaymakamı Cuma Kılınç, Yenişarbademli Belediye Başkanı Mehmet Akif Özata, Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Göçer, ülke genelindeki 40'a yakın Kulüp, yaklaşık 2 bin dağcı ve doğasever katıldı. - ISPARTA

Son Dakika

18:35 Küçükbaş hayvan çalan zanlı, pişkinliğiyle pes dedirtti 17:44 Hercai'nin yıldızı Ebru Şahin, bikinili pozlarıyla nefes kesti 16:44 Vaka sayısı arttığı için Bakan Koca'nın uyardığı Gaziantep'te düğünlerde kolluk kuvvetleri görev alacak 16:42 Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs salgını açısından en riskli meslek gruplarını paylaştı 16:08 65 yaşındaki adam hayvan otlatırken yorgun merminin isabet etmesi sonucu öldü 15:18 Hindistanlı iş adamı koronavirüse karşı altın maske takıyor 15:12 Erdoğan canlı yayında Bakan Dönmez'e çıkıştı: Müsaade edin de konuşmamı yapayım 14:58 Gaziantep'in Islahiye ilçesinde son 3 günde vaka sayısı yüzde 50 arttı 14:43 Polise ihbar edilen maganda, güvenlik görevlisini darp etti! O anlar güvenlik kamerasına yansıdı 14:29 ABD'de "Black Panther" isimli grup silahlanıp sokağa indi: Savaş meydanında karşımıza çıkın 13:50 Sıla'nın Karanfil şarkısına "sigara" yasağı! Klip yayından kaldırıldı 13:47 Canlı yayına girdikten 6 saniye sonra gelen feci kazada, kadın kendi ölümünü kaydetti 13:35 Altın rekor kırarken uzman isimden net mesaj: Bu dönemlerde gümüşün kazancı altından daha fazla 11:02 Salgın sürecinde vatandaşın en başarılı bulduğu bakan, Koca oldu! İkinci sırada sürpriz var 09:34 Trabzon'da şehrin farklı noktalarında görülen yılanlar halkı korkuya sevk etti