27 Yıl Sonra Gelen Nikah - Son Dakika

27 Yıl Sonra Gelen Nikah

15.02.2012 13:08
27 Yıl Sonra Gelen Nikah

Bahçelievler Belediyesi, Sevgililer Günü'nde 57 çiftin nikahını kıydı.

Sevgililer Günü'nde Nikah Kıydılar …

Bahçelievler Belediyesinin 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle gerçekleştirdiği "Bahçelievler'de nikahsız çift kalmasın" çağrısına uyan 57 çift, düzenlenen törenle resmi evlilik cüzdanlarına kavuştu.

Kuyumcukent'deki nikah salonunda düzenlenen törende, 57 çifti temsilen, 27 yıldır nikahları bulunmayan Hüseyin (52) ve Zübeyde Ürek (48) çiftinin resmi nikahı, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu tarafından kıyıldı. Başkan Develioğlu, daha sonra, resmi nikahlar kıyılan diğer çiftlere de evlilik cüzdanlarını dağıttı.

Belediye Başkanı Develioğlu nikah töreninin 14 Şubat Sevgililer Günü'nde gerçekleşmesinin çok anlamlı olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Evlilik, anlamlı ve çok güzel bir müessesedir. Bilmeliyiz ki birbirini seven topluluklar başarıya ulaşırlar. Biz toplum olarak, ister iş yaşamı olsun ister aile yaşamı olsun, birbirimizi sevmeliyiz ki işimizde ve ailemizde mutluluğu yakalayalım. Unutulmamalıdır ki yaşamın temeli sevgidir. Nikahını kıydığımız çiftlere bir yastıkta kocamaları dileğiyle ömür boyu mutluluklar dilerim."

Evlenen çiftin nikah şahitliğini de yapan, Bahçelievler Kaymakamı Şevket Cinbir de yaptığı konuşmada evlenen çiftlere mutluluk dileyerek, sosyal güvencesi olmayan çiftlere, sosyal yardımlaşma vakfına başvurdukları takdirde belirli miktarda maddi yardım yapacaklarını ve okuyan çocukları varsa, ihtiyaç duyulduğu sürece sosyal yardımlaşma vakfından burs vereceklerini" söyledi.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Bahçelievler'de son 3 yılda 18 bin 600 ton atık geri dönüşüme kazandırıldı Bahçelievler'de son 3 yılda 18 bin 600 ton atık geri dönüşüme kazandırıldı Kahramanmaraş'ta vakıfların depremzedelere desteği sürüyor Kahramanmaraş'ta vakıfların depremzedelere desteği sürüyor İSTANBUL-?HERHANGİ BİR YERDE DENİZE ATILAN ÇÖP TÜM DENİZLERİ ETKİLİYOR? İSTANBUL-?HERHANGİ BİR YERDE DENİZE ATILAN ÇÖP TÜM DENİZLERİ ETKİLİYOR?

Son Dakika Güncel 27 Yıl Sonra Gelen Nikah - Son Dakika


Advertisement