Son Dakika Haberleri: 29. Avrupa Film Ödülleri İçin Geri Sayım Başladı

29. Avrupa Film Ödülleri İçin Geri Sayım Başladı

3 yıl önce

29. Avrupa Film Ödülleri adayları açıklandı.

">


29. Avrupa Film Ödülleri adayları açıklandı. En İyi Film kategorisinde beş film kıyasıya mücadele edecek.

Toni Erdmann:

Maren Ade'nin 'Toni Erdmann' isimli yapımı en iyi film ve yönetmen dahil altı dalda en iyi olmak için yarışıyor. Boşanmış bir öğretmenin mizah dolu hikayesini anlatan 'Toni Erdmann' Alman yönetmenin üçüncü uzun metrajlı filmi.

I Daniel Blake:

En İyi Avrupa Filmi başta olmak üzere dört dalda ödül yarışan bir diğer yapım Ken Loach'ın yeni yapımı 'I Daniel Blake'. Locarno ve San Sebastian Film Festivalleri'nden ödülle dönen yapım 59 yaşındaki bir marangozun sağlık sorunları nedeniyle hastaneye düşüp, sistemin olumsuz yanlarını iki çocuk annesi bir kadınla haykırışını anlatıyor.

Elle:

Paul Verhoeven'ın yetenekli ellerinden çıkan 'Elle' ise üç kategoride en iyi olmak için mücadele edecek. Fransız aktris Isabelle Huppert'ın başrolünü canlandırdığı film tecavüze uğrayan bir iş kadınının hikayesini anlatıyor.

Julieta:

Pedro Almodovar'ın yeni filmi 'Julieta' en iyi film, yönetmen ve aktris dallarında Avrupa Film Ödülleri'nde aday gösterildi. Film 12 yıldır kayıp olan kızını arayan bir anneyi anlatıyor.

Room:

Yönetmen Lenny Abrahamson'ın aynı isimli romandan uyarladığı 'Room/ Gizli Dünya' isimli film ise 5 yaşındaki çocuğu ile küçük bir odaya hapsedilen annenin dramını ve kaçış hikayelerini konu alıyor.

Avrupa Film Ödülleri 10 Aralık'ta Polonya Wrocklaw'da sahiplerini bulacak.

Auteur:

Tags:Gepost: 07 november 2016
Kaynak: Euronews.com

Haber Yayın Tarihi : 07.11.2016 09:22 İBB'de Dikkat Çeken Detay! Ekrem İmamoğlu Mazbatayı Alır Almaz Kapatıldı Ekrem İmamoğlu, "Erdoğan'ı Karşılamaya Gidecek misiniz" Sorusuna Yanıt Verdi Dilek İmamoğlu, Eşinin Mazbatasını Almasından Sonra İlk Kez Konuştu