4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü - Son Dakika

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

05.10.2020 10:01
4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, System.String[]

Mardin'in Midyat ilçesinde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Mardin'in Midyat ilçesinde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Midyat Belediyesi ile Midyat Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği, Cevat Paşa Barış ve Kardeşlik Parkında düzenlediği programda konuşan Midyat Kaymakamı Tekin Dündar sokak hayvanlarının korunmasının önemine işaret ederek, şöyle konuştu:

"Belediyemizin ve derneğimizin bu konuda güzel çalışmaları var. Bu hayvanlar Allah'ın yaratıkları mahlukatlar, bunları bizim sahiplenmemiz, sahip çıkmamız onları yaşatmamız yaradılışın gereğidir. Her canlının bu dünya üzerinde bir yaşama hakkı var, nefes alma hakkı var. Bizim hiç birini hakir görme, hor görme yok sayma gibi bir durumumuz olamaz."

Belediye Başkanı Veysi Şahin, sokak hayvanlarının korunmasına katkı sunan derneklere maddi manevi her türlü konuda destek olacaklarını söyledi.

Midyat Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Zeynel Abidin Erdem'e sokak hayvanları için yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür eden Şahin, "Bu canlar da Allah'ın yarattığı canlar. Onun için onlara biz insanlara gösterdiğiniz ilgi ihtimamı gösteremezsek bile onlara değer vermeliyiz." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Komşuların kötü koku ihbarı yaptığı dairede yaşlı adamın cansız bedeni bulundu Sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeyip ormana giden alkollü şahsın başına gelmeyen kalmadı Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi Yüzde 95 etkili olduğu söylenen koronavirüs aşısının ABD'ye sevkiyatına başlandığı iddia edildi Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı