400 Öğrenciyle Afrin Koreografisi - Son Dakika

400 Öğrenciyle Afrin Koreografisi

27.02.2018 14:23
400 Öğrenciyle Afrin Koreografisi, System.String[]

BURSA'nın İnegöl ilçesindeki 19 Mayıs Ortaokulu öğrencileri, 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçiğe destek vermek için mektup yazdı.

BURSA'nın İnegöl ilçesindeki 19 Mayıs Ortaokulu öğrencileri, 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçiğe destek vermek için mektup yazdı. Yazılan mektuplar, okul müdürü Cafer Yozgat tarafından İlçe Jandarma Komutanı Uğur Baş'a teslim edilirken, öğrenciler ayrıca bedenleriyle 'Afrin' yazısı oluşturdu.

Okul Müdürü Cafer Yozgat, "Sadece mektup yazmak ile yetinmeyen öğrencilerimiz görsel bir çalışma da hazırlayarak duygularını daha coşkulu bir şekilde aktardı. 400 kişilik bir öğrenci grubuyla güzel bir koreografiyle birlikte İstiklal Marşımızı ve Komando Marşını tek bir ağızdan söylediler. Ruhumuzu titreten, meydanları inleten o marşlarla 'Bir olma, birlik olma, tek bayrakta bütünleşme' mesajı vererek askerlerimizin yanında olduklarını ifade ettiler. Böylesi bir koreografi için günlerce hazırlık yapmak gerekirken, öğrencilerimizin Mehmetçiklerimize bir an önce destek vermeleri için sabırsızlanmaları ve azimleri sonucu yaklaşık olarak iki gün süren hazırlıklarımız profesyonel çekimlerle son halini buldu. Öğretmen ve öğrencilerimiz yılmadan usanmadan gerçekleştirdikleri bu başarılı etkinlikle Afrin'deki askerlerimizin yanında olamasalar da onların yüreklerine dokunmaya çalıştılar" dedi.

Müdür Yozgat, "Küçük neferlerimiz meydanları inleterek Türk ordusuna desteklerini dile getirdi. Bu anlamlı görevi üstlenirken; Mehmet Akif Ersoy'un 'Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır' sözünü de Türk milletine hatırlatarak vatanımıza sahip çıkalım mesajı verdiler. Gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğimizin askerlerimize güç, kuvvet ve moral vermesini temenni ediyorum. Operasyonlarda şehit olan Mehmetçiklerin ailelerine ve Türk milletine başsağlığı diliyorum" dedi.

- Bursa

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 400 Öğrenciyle Afrin Koreografisi - Son Dakika


Son Dakika

Pato'nun aslan paylaşımı, Galatasaray'a transfer olacağı dedikodularını artırdı Bahar Candan, ablası Nihal Candan ile dudak dudağa poz verdi Ukrayna önce Türk SİHA'sı satın aldı sonra SİHA'ları yok edecek silah geliştirdi: Cobra-AntiDrone Çukur'un 113. bölüm fragmanı yayınlandı! Saldırıya uğrayan Akın Koçavalı yaşam mücadelesi veriyor Türk bilim insanlarından dikkat çeken araştırma: Koronavirüs gözden beyne giden sinirlerde kalıcı hasara yol açıyor Meteoroloji uyardı: Kar yağışı İstanbul'a geri dönüyor Tarım ve Orman Bakanlığı: Bakanlığın, İBB'nin mobil büfeler ile ekmek satışını yasaklayan talimatı yoktur Prof. Dr. Hakan Oğuztürk: Aşı yaptıranlar hemen ertesi gün kısıtlamalardan muaf edilmemeli, en az 40 günlük bir süreç olabilir