6 yaşındaki YouTuber, 8 milyon dolara 5 katlı mülk satın aldı - Son Dakika

6 yaşındaki YouTuber, 8 milyon dolara 5 katlı mülk satın aldı

27.07.2019 08:46

Güney Kore'de, 30 milyondan fazla takipçisi olan 6 yaşındaki "Boram" isimli YouTuber, başkent Seul'de 8 milyon dolar değerinde 5 katlı mülk satın aldı. Boram'ın aylık gelirinin 3 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

Güney Koreli 6 yaşındaki YouTuber "Boram", başkent Seul'de 8 milyon dolar değerinde 5 katlı mülk satın aldı.

CNN'de yer alan habere göre, iki farklı YouTube kanalında 30 milyondan fazla takipçisi bulunan kız çocuğu Boram, ailesi tarafından kurulan Boram aile şirketi aracılığıyla Seul'de 8 milyon dolarlık 5 katlı mülkün yeni sahibi oldu.

VİDEOLARI 350 MİLYONUN ÜZERİNDE İZLENDİ

İçeriklerini paylaştığı YouTube kanallarının birisinde 13,6 milyon, diğerinde ise 17,6 milyon takipçiye sahip Boram'ın bazı videoları 350 milyonun üzerinde izlendi.

AYLIK 3 MİLYON DOLAR GELİRİ VAR

Boram'ın aylık gelirinin 3 milyon dolar olduğu belirtiliyor. Forbes'a göre geçen sene en çok gelir elde eden YouTuber, 22 milyon dolarlık kazancıyla 7 yaşındaki ABD vatandaşı Ryan Kaji olmuştu.

BAZI VİDEOLARI ŞİKAYET EDİLMİŞTİ

Çocukları Koruyun (Save the Children) adlı sivil toplum örgütü, 2017 yılında Boram'ın videolarının çocuk izleyicilerin duygusal ve ahlaki gelişimini olumsuz yönde etkileyebileceğine dair şikayetler almıştı.Örgüt, Boram'ın babasının cüzdanından para çaldığı ve otomobil sürdüğü bir videoyu polise bildirmişti.

Seul Aile Mahkemesi, Boram'ın ebeveynine, çocuk istismarını önlemek amacıyla oluşturulan danışmanlık kursunu tamamlaması cezası vermişti.

6 yaşındaki YouTuber, 8 milyon dolara 5 katlı mülk satın aldı
6 yaşındaki YouTuber, 8 milyon dolara 5 katlı mülk satın aldı

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi 6 yaşındaki YouTuber, 8 milyon dolara 5 katlı mülk satın aldı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (3)
  • Sömürgecilik Anlayışı: Anneler Babalar bu haberde de gördügünüz gibi 1 çocuk fenomen milyonlarca büyük küçük izleyicisinin saatlerini alarak bu kadar gelir elde ediyor. Giden zaman geri gelmeyecek . Lütfen çocuklarımızı böyle şeylerden uzak tutalım daha faydalı görsel işitsel hafızayı güçlendiren içerikler öğretelim Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Sefirin Kızı'nda yaprak dökümü sürüyor! Uraz Kaygılaroğlu da diziye veda etti Biden, Trump'ın kaldırdığı Kovid-19 seyahat yasağını geri getirdi Sosyal medyadan Peygamberimize çirkin sözler sarf eden Yakup Deniz'e soruşturma Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti Yavru köpeklere cinsel istismarda bulunan sapık gözaltına alındı Rıdvan Dilmen: İrfan Can Marsilya'ya gitmek istiyor Cumhurbaşkanı Erdoğan ile TESK arasında çarpıcı gıda fırsatçıları diyalogu: Gerekirse her dükkana kolluk kuvveti koyarız FETÖ'cü Enes Kanter'in Rockefeller'ın torunu Ariana ile ilişki yaşadığı ortaya çıktı