ABD Başkanı Trump ve eşi, cenazede yuhalandı - Son Dakika

ABD Başkanı Trump ve eşi, cenazede yuhalandı

25.09.2020 09:15

Geçen hafta yaşamını yitiren Yüksek Mahkeme Yargıcı Ruth Bader Ginsburg için düzenlenen cenaze töreninde ABD Başkanı Trump ve eşi Melania Trump alandakiler tarafından yuhalandı.

ABD Başkanı Bill Clinton'ın 1993'te Yüksek Mahkeme yargıçlığına atamasının ardından geçen 27 yılı aşkın süredir görev yapan Ruth Bader Ginsburg, kanserle mücadelesini kaybetti. Ölümüyle birçok ABD'liyi ve insan hakları savunucusunu derinden yaralayan Ginsburg'ün cenazesine katılan ABD Başkanı Trump ve eşi Melania Trump, beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştı.

Mahkemenin liberal seslerinden biri olan Ginsburg geçen hafta kanserle mücadelesini kaybetti ve 87 yaşında yaşama veda etti. Sadece ABD yargı sisteminde değil, ABD siyasetinde ve popüler kültürde de çok önemli bir yere sahip olan Ginsburg'ün naaşı dün Yüksek Mahkeme'ye çıkarıldı. ABD bayrağına sarılı tabut basamakların en üst tepesine yerleştirilirken birçok insan Ginsburg'e saygısını ve sevgisini sunmak için ziyaret etti.

ABD Başkanı Trump ve eşi, cenazede yuhalandı

TRUMP VE EŞİNE BÜYÜK ŞOK

Ziyaretçiler arasında ABD Başkanı Trump ve eşi Melania Trump da vardı. Siyah yüz maskeleriyle Ginsburg'e saygı duruşunda bulunan Trumplar, beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştı.

KALABALIK HEP BİR AĞIZDAN YUHALADI

O sırada Ginsburg'e ziyarete gelen ABD'liler önce Trump'ı yuhaladı ve daha sonra kalabalık hep bir ağızdan "Seçimle onu gönderin" sloganı attı. Bu tepki karşısında bir şey yapmayan Trump ve eşi hemen alandan uzaklaştı.

ABD Başkanı Trump ve eşi, cenazede yuhalandı

Son Dakika Dünya ABD Başkanı Trump ve eşi, cenazede yuhalandı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (9)
  • snraa: Daha iyisini yaparım diyen herkese meydanlar, seçim yatırımları açık. Merakla saygıyla ve ümitle dinlerim. Daha iyisini yapamıyorsan; seçilerek gelen kişiye onu seçen komşun arkadaşın yada akrabanın hakkı için saygı göstermek zorundasın. Beğenmiyorsan buyur, seçim yakın. Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı değiliz İngiliz golcü Welbeck, F.Bahçe'nin 1,5 milyon liralık teklifini reddetti Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Polis, intihara kalkışan genci bir anlık dalgınlığından yararlanarak kurtardı Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı