Son Dakika Haberleri: ABD - Türkiye Ortak Yapımı Osmanlı Filmi Oscar İçin Yarışacak

ABD - Türkiye Ortak Yapımı Osmanlı Filmi Oscar İçin Yarışacak

12 ay önce

Kadrosunda Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem'in de yer aldığı 'The Ottoman Lieutenant' (Osmanlı Askeri) filmi, Osmanlı İmparatorluğu'nu tüm dünyaya izletecek.

Türk ve  ABD'li yapımcıların birlikte gerçekleştirdikleri yüksek bütçeli  Hollywood prodüksiyonu olan "The Ottoman Lieutenant", Oscar aday adayı olacak. Osmanlı İmparatorluğunu konu alacak filmin oyuncu kadrosunda Amerikalı oyuncuların yanı sıra,  Haluk Bilginer ve  Selçuk Yöntem de yer alıyor.

ÇEKİMLERİ İSTANBUL VE KAPADOKYA'DA

Adaletsizliğe uğradığı ülkesini terk eden Amerikalı bir hemşirenin, Osmanlı askeri İsmail'e aşık olmasını konu alan film, Birinci Dünya Savaşı yıllarında geçiyor. Filmin çekimleri,  Avrupa'nın en büyük platolarından biri olan Prag – Barrandov Stüdyoları'nda,  Çek Cumhuriyeti,  İstanbul ve  Kapadokya'da gerçekleşti. Merakla beklenen film, Aralık ayı içerisinde tüm dünyada vizyona girecek.

HOLLANDALI AKTÖR 'İSMAİL' OLUYOR

Yönetmenliğini Jeff Stockwell'in yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Oscar ödüllü aktör  Ben Kingsley,  Josh Hartnett, Hera Hilmar ve  Game of Thrones dizisinde 'Daario Naharis' karakteriyle tanınan  Michiel Huisman bulunuyor. Hollandalı aktör  Michiel Huisman bu filmde Osmanlı askeri İsmail'i canlandıracak.

HALİL BEY VE MELİH PAŞA İLE KARŞIMIZA ÇIKIYORLAR

Filmde ayrıca Halil Bey rolünde  Haluk Bilginer, Melih Paşa rolünde ise ilk defa bir  Hollywood filminde rol alan  Selçuk Yöntem yer alıyor.

Kaynak: T24

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Şeyma Subaşı, İnsanlara Ekmek Kapısı Sağlamak İçin Kolları Sıvadı Demet Akalın, Skandal Sözlerinden Sonra Nur Yerlitaş'ı Takipten Çıkardı
Melih Gökçek Ateş Püskürdü: Onur Yoksunları, İspat Etmezseniz Şerefsizsiniz