Açık havada tiyatro "Buzlar Çözülmeden" oyunuyla devam ediyor - Son Dakika

Açık havada tiyatro "Buzlar Çözülmeden" oyunuyla devam ediyor

22.07.2020 11:11
Açık havada tiyatro

Devlet Tiyatrolarının (DT), Açık Hava Yaz Oyunları Projesi kapsamında bu hafta Ankara'da "Buzlar Çözülmeden" oyunu sahnelenecek.

Devlet Tiyatrolarının (DT), Açık Hava Yaz Oyunları Projesi kapsamında bu hafta Ankara'da "Buzlar Çözülmeden" oyunu sahnelenecek.

DT'den yapılan yazılı açıklamaya göre, koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde kapalı kalan Devlet Tiyatroları, sanatsal faaliyetlerden yaz aylarında yararlanılması için hayata geçirdiği projeyle 2 Temmuz Perşembe günü perdelerini açmış ve sahnelediği oyunlar sanatseverler tarafından yoğun ilgi görmüştü.

Projenin üçüncü haftasında ise Antalya Devlet Tiyatrosunca sahnelenen "Buzlar Çözülmeden", İrfan Şahinbaş Sahnesi Macunköy Yerleşkesi'nde tiyatroseverlerin beğenisine sunacak.

Cevat Fehmi Başkurt'un yazdığı ve Antalya DT Müdürü Alpay Aksum'un yönettiği oyun, Anadolu'nun bir kasabasında, karla kaplı yollar nedeniyle görevine başlayamayan kaymakamın yerine geçen, deliler hastanesinden kaçan bir akıl hastasının kendini kaymakam olarak tanıtmasıyla yaşanan trajikomik olayları anlatıyor.

Dekor tasarımının Gürcan Kubilay'a, kostüm tasarımın Özlem Karabay'a, ışık tasarımının Barbaros Gülaçtı'ya ve müziklerinin Gürkan Çakıcı'ya ait olduğu oyun 23, 24 ve 25 Temmuz tarihlerinde akşam saat 21.00'de İrfan Şahinbaş Sahnesi'nde açık havada izlenebilecek.

Ağustos oyunları, "Anna Karenina" ile başlayacak

Antalya Devlet Tiyatrosunun ardından Ankara Devlet Tiyatrosu 6, 7 ve 8 Ağustos'ta "Anna Karenina" oyunu ile Açık Hava Yaz Oyunları kapsamında Ankara'da tiyatroseverlerin karşısında olacak.

Açık Hava Yaz Oyunları, ağustos ayında da birçok oyunu sanatseverlerle buluşturmaya devam edecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Açık havada tiyatro 'Buzlar Çözülmeden' oyunuyla devam ediyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Resmen kemikleri sayılıyor! Seren Serengil'in son paylaşımı sosyal medyada olay oldu 15:11 Resmen kemikleri sayılıyor! Seren Serengil'in son paylaşımı sosyal medyada olay oldu Dağa çıktıktan sonra haber alınmayan adamı arayan ekipler, parçalanmış bir erkek cesedi buldu 15:04 Dağa çıktıktan sonra haber alınmayan adamı arayan ekipler, parçalanmış bir erkek cesedi buldu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sorulan 14:41 Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sorulan "İkinci bir babanız var mıydı?" soru beklenmedik bir cevap aldı: Annem bana babalık yaptı
Gülümseten yanıt! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sağlığını soran genç kıza: Yıkılmadık, ayaktayız 14:25 Gülümseten yanıt! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sağlığını soran genç kıza: Yıkılmadık, ayaktayız Bakan Varank paçalarını sıyırıp dereye girdi! Paylaştığı fotoğrafa sosyal medyada gündem oldu 13:54 Bakan Varank paçalarını sıyırıp dereye girdi! Paylaştığı fotoğrafa sosyal medyada gündem oldu Genç kızın hayatını, özel görüntüleriyle tehdit ederek kabusa çevirdi! 50'ye yakın ankesörlü telefon kullanmış 13:34 Genç kızın hayatını, özel görüntüleriyle tehdit ederek kabusa çevirdi! 50'ye yakın ankesörlü telefon kullanmış
Polis katillerinin sevkinde dikkatlerden kaçmayan ayrıntı! Meslektaşları, şehidin fotoğrafını yakalarında taşıdı 13:33 Polis katillerinin sevkinde dikkatlerden kaçmayan ayrıntı! Meslektaşları, şehidin fotoğrafını yakalarında taşıdı Milli gemi Atmaca'ya özel amblem! Erdoğan ''Hedefi tam isabetten vurdu'' demişti 11:52 Milli gemi Atmaca'ya özel amblem! Erdoğan ''Hedefi tam isabetten vurdu'' demişti
Advertisement