Adalet Bakanı Bozdağ: "Diyarbakır'da 244 konteyner tamamen kullanıma hazır edilmiş durumdadır" - Son Dakika

Adalet Bakanı Bozdağ: "Diyarbakır'da 244 konteyner tamamen kullanıma hazır edilmiş durumdadır"

01.04.2023 17:43

Adalet Bakanı Bozdağ: "Diyarbakır'da 244 konteyner tamamen kullanıma hazır edilmiş durumdadır" Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, konteyner kent alanında incelemelerde bulundu Deprem bölgesi Diyarbakır'da olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, konteyner kent kurulumu yapılan alanda incelemelerde bulundu.

Adalet Bakanı Bozdağ: " Diyarbakır'da 244 konteyner tamamen kullanıma hazır edilmiş durumdadır"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, konteyner kent alanında incelemelerde bulundu

DİYARBAKIR - Deprem bölgesi Diyarbakır'da olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, konteyner kent kurulumu yapılan alanda incelemelerde bulundu. Bakan Bozdağ, "244 konteyner tamamen kullanıma hazır edilmiş durumdadır" dedi.

AFAD koordinasyonunda merkez Kayapınar ilçesinde 621 konteynerin kurulacağı alanda altyapı çalışmaları tamamlandı. Alana ilk etapta getirilen konteynerlerden 200'ün kurulumu yapıldı. Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ekiplerince alanda içme suyu ve kanalizasyon hizmeti sunulmasıyla ilgili son hazırlıklar yapılıyor. Diğer konteynerlerin kurulması için alanda çalışmalar devam ediyor.

Çalışmaların devam ettiği alanda incelemelerde bulunup bilgi alan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır'da depremzede vatandaşların geçici barınma sorunlarını çözmek ve herhangi bir sıkıntı yaşamadan geçici barınma alanları oluşturmak maksadıyla konteyner kent kurma çalışmasını başlattıklarını hatırlattı.

Şu anda çalışmanın ete kemiğe büründüğünü söyleyen Bakan Bozdağ, "Arkada da gördüğünüz gibi konteyner kentte 200'den fazla konteyner kurulmuş durumda. İhtiyaç olduğu kadarda kurulmaya devam edecektir. Diyarbakır'da şu anda konteyner kenttin kurulmasından sonra geçici herhangi bir barınma sorunu olmayacaktır. Şu anda da geçici barınma sorunu yok. Yurtların boşalma ihtimali karşısında böyle bir ihtiyaç doğa bilir düşüncesi var. Onun için biz bu konteyner kentti ileri de doğacak ihtiyaca göre hazır ediyoruz" dedi.

"244 konteyner tamamen kullanıma hazır edilmiş durumdadır"

Vatandaşların konteyner kentte, konteynerlerde kalma talepleri olduğunu belirten Bakan Bozdağ, "Buna dair alınan müracaatlar var. Şimdi bu müracaatlarda değerlendirilecek. Valiliğimiz burada kalmak isteyen vatandaşlarımızın iskanına açacaktır. 244 konteyner tamamen kullanıma hazır edilmiş durumdadır. Kalan konteynerlerde süratli bir şekilde kurulacak ve depremzede hemşehrilerimizin kullanımına açılacaktır" ifadelerinde bulundu.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Adalet Bakanı Bozdağ: 'Diyarbakır'da 244 konteyner tamamen kullanıma hazır edilmiş durumdadır' - Son Dakika


Advertisement