Adatepe'nin Cenazesi Teşvikiye Camii'ne Getirildi - Son Dakika

Adatepe'nin Cenazesi Teşvikiye Camii'ne Getirildi

Adatepe\'nin Cenazesi Teşvikiye Camii\'ne Getirildi
Son Güncelleme: 03.08.2012 17:53

Sakarya'nın Akyazı İlçesi'nde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe'nin cenazesi Teşvikiye Cami'ne getirildi.80 yaşında talihsiz bir kaza sonucu hayatını kaybeden Ülkü Adatepe'nin cenazesi polis ve...

Sakarya'nın Akyazı İlçesi'nde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe'nin cenazesi Teşvikiye Cami'ne getirildi.

80 yaşında talihsiz bir kaza sonucu hayatını kaybeden Ülkü Adatepe'nin cenazesi polis ve zabıta ekipleri eşliğinde Teşvikiye Cami'ne getirildi. Adatepe'nin Türk bayrağına sarılı tabutu cenaze aracından alınarak musalla taşına konuldu. Ülkü Adatepe'nin sevenleri tabutun başına gelerek dua etti. Adatepe'nin oğulları Ahmet Doğançay ile Ali Doğançay cami bahçesinde taziyeleri kabul etti. Taziye kabulu sırasında Ali Doğançay ve Ülkü Adatepe'nin bir çok seveni göz yaşlarına boğuldu. Adatepe'nin cenazesi ikindi namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecek.

"O BİZE YADİGARDI"

Ülkü Adatepe ile sık sık görüştüğünü belirten Tiyatrocu Müjdat Gezen, "Üzgünüm çok iyi bir dostumdu. Sık sık görüşürdük. Eşi Emin Öke ile görüştüm o da kötü. O bize yadigardı ama kaybettik" dedi.

"EMANET BİR ARABADA KAYBETTİK"

Türkiye'nin önemli bir ismi kaybettiğini söyleyen Atatürk Vakfı Başkanı Gül Karyaldız, "Çok üzgünüm. Değerli bir insanı kaybettik. Ancak emanet bir arabada kaybettik biz Ülkü Hanımı. Bu toplumsal bir acı. Biz tarihimize ve değerlerimize ne kadar sahip çıkan bir ülkeyiz bunu sorgulamak zorundayız. Burda kimseyi suçlamıyorum. Atatürk'ün emanetlerine ne kadar sahip çıktğımıza dair düşünmemiz gereken bir olaydır bu. Avrupa ülkeleri tarihlerine sahip çıkıyor. Biz neden sahip çıkamıyoruz? Bu toplumsal bir yara" diye konuştu.

(BB) - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Adatepe'nin Cenazesi Teşvikiye Camii'ne Getirildi - Son Dakika


Advertisement