Afganistan'da Çatışmalar: 14 Ölü - Son Dakika

Afganistan'da Çatışmalar: 14 Ölü

22.07.2015 10:01
Afganistan'da Çatışmalar: 14 Ölü, System.String[]

I Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab vilayetinin Almar ve Kaysar ilçelerinde Taliban militanlarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda 14 militan öldürüldü.

MEZAR-I Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab vilayetinin Almar ve Kaysar ilçelerinde Taliban militanlarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda 14 militan öldürüldü.

Afganistan'ın kuzeyindeki 209. Şahin Kolordu Komutanlığı Birinci Tabur Komutanı General Şirin Şah Kohbendi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin, Almar'ın Türbet bölgesinde düzenlenen operasyon sırasında militanlarla çatışmaya girdiğini belirtti. Yaklaşık 12 saat süren çatışmada 10 militanın öldürüldüğünü ifade eden Kohbendi, ölenlerin arasında 2 Özbekistan vatandaşının da bulunduğunu söyledi.

Kohbendi, operasyon sırasında yol kenarına yerleştirilen 30 mayının da etkisiz hale getirildiğini kaydetti.

Öte yandan Faryab Milletvekili Fethullah Kaysari, militanların, Kaysar'ın Tarakçı bölgesindeki polis karakoluna saldırmasının ardından çatışma çıktığını bildirdi. Çatışmada 4 militanın öldürüldüğünü belirten Kaysari, olayda 4 militanla 2 sivil polisin yaralandığını ifade etti.

Taliban ise yaptığı yazılı açıklamada, Almar'daki çatışmada 9 güvenlik görevlisinin öldürüldüğünü, 9'unun yaralandığını, 12 polis karakolunu ele geçirdiklerini ileri sürdü.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afganistan'da Çatışmalar: 14 Ölü - Son Dakika


Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Selçuk Bayraktar, Akıncı PT-3 ile yuvadan uçmadan önce son selfiesini çekti Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan İBB'nin mobil ekmek büfelerine yasak Meteoroloji'den 28 Ocak'ta İstanbul için kar uyarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun adı bulvardan silindi Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu Bulgaristan'daki taşkın Edirne'ye su maymunlarını getirdi