Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, Oslo'da - Son Dakika

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, Oslo'da

7 yıl önce

Şahin, Norveç Meclis Başkanı ve bazı bakanlarla görüştü.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, Oslo'da, System.String[]

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, aile, kadın, çocuk ve yaşlılarla ilgili hizmetlerin iyileştirilmesi konularında temaslarda bulunmak amacıyla Norveç'in başkenti Oslo'ya geldi. Şahin, Norveç Meclis Başkanı ve bazı bakanlarla görüştü.


Şahin ve beraberindeki heyeti, Gardermoen Havaalanı'nda Türkiye'nin Oslo Büyükelçisi Şanıvar Olgun, Büyükelçilik çalışanları ile  Norveç Çocuk,  Eşitlik ve Sosyal Kapsama Bakanlığı Genel Müdürü Björn Magne Bredesen karşıladı.


İlk görüşmesini Norveç meclisinde Çocuk, Eşitlik ve Sosyal Kapsama Bakanı İnga Marte Thorkildsen ile yapan Şahin, ardından Çalışma Bakanı Anniken Huitfeldt ile bir araya geldi. Şahin daha sonra, Norveç Parlamento Başkanı Dag Terje Andersen tarafından kabul edildi.


Meclisteki temasları sırasında Bakan Şahin, Aile ve Kültür Komitesi Başkanı Gunn Karin Gju ve  Çalışma ve Sosyal İşler Komitesi Başkan Yardımcısı Karin Andersen ve komite üyeleri ile de birer görüşme gerçekleştirdi.


Şahin, bu akşam Türkiye'nin Oslo Büyükelçisi Şanıvar Olgun tarafından verilecek akşam yemeğine katılacak.


Oslo'daki temaslarda Bakan Şahin'e, AK Parti İstanbul Milletvekili Sevim Savaşer, CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Abdulkadir Kaya, Kadının Statüsü Genel Müdürü Özlem Bozkurt Gevrek ile AB ve Dış İlişkiler Daire Birim Yöneticisi Abdülbaki Çakmak eşlik ediyor.


Şahin'in Norveç'teki temasları 7 Haziran'da sona erecek. -

Haber Yayın Tarihi: 05.06.2013 06:41 Kaynak: AASon Dakika

Libyalı komutandan Türkiye'ye küstah tehdit: Gemilerini batıracağım
Kahramanmaraşlı esnaf 50 lirayı, 50 bin liraya satışa çıkardı "Birader sen öğretmen misin?" çıkışıyla tepki çeken Konya Valisi, camiye ayakkabıyla girdi