AK Parti Karaman Aday Tanıtım Toplantısı - Son Dakika

AK Parti Karaman Aday Tanıtım Toplantısı

13.01.2019 16:25
AK Parti Karaman Aday Tanıtım Toplantısı, System.String[]

AK Parti'nin Karaman belediye başkan adayı ile ilçe belediye başkan adayları törenle tanıtıldı.

AK Parti'nin Karaman belediye başkan adayı ile ilçe belediye başkan adayları törenle tanıtıldı.

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) 15 Temmuz Konferans Salonu'ndaki törende, vatandaşlarla tarih yazdıklarını, bu tarihin başlangıcının ise 14 Ağustos 2001 olduğunu söyledi.

AK Parti'nin adını milletin koyduğunu, daha bir yaşını doldurmadan Türkiye'nin tek başına iktidara gelen partisi olduğunu ifade eden Çalık, "Bu, milletimizin sayesinde, milletimizin ferasetiyle oldu. Yüce Rabb'im nasip eyledi, milletimiz sandıkları doldurdu. Ak oylarla 16 yıldır iktidarımızda yürüyoruz. 16 yıldır yürüdük bu yolda." diye konuştu.

Çalık, 16 yılda 13 seçim geçirdiklerini vurgulayarak şunları kaydetti:

"Bu süreçte üç tane yerel, altı tane genel, üç tane referandum, bir cumhurbaşkanlığı seçiminin tamamında milletimiz 'AK Parti' dedi. 16 yıl boyunca girdiğimiz seçimde milletimiz AK Parti dedi. 16 yıl boyunca bu seçimleri alırken, en önemli vesile milletimizin sesine kulaklarımızı kapamadık. Hiçbir zaman milletimizin sesine kulaklarımızı kapamadık ve kapamayacağız. 16 yılda 13 seçim yaparken birçok vesayet odağı ülkemizin, milletimizin başına musallat oldu. Bir taraftan vesayet odaklarıyla, terör örgütleriyle mücadele ettik. Terör örgütleriyle, vesayet odaklarıyla mücadele ederken aynı zamanda milletimize hizmet ettik. Çok yollar katettik. Eğitimden, ekonomiye, sağlıktan ulaşıma kadar birçok hizmeti milletimizle buluşturduk."

Konuşmasında, 31 Mart seçimlerinin çok önemli olduğunu anlatan Çalık, 2023'e kadar 4,5 yıl kesintisiz seçimin olmayacağını, bu süreçte millete hizmet edeceklerini bildirdi.

Çalık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"2023'e kadar olağanüstü bir durum olmazsa ne genel, ne ara seçim ne de yerel seçim olmadan yolumuza devam edeceğiz. 31 Mart seçimlerinde sandıklara odaklanmalı ve o sandıklardan ak oyları çıkarmalıyız. Kapı kapı dolaştınız, 16 Nisan'da hükümet değişikliğine gittiniz. 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne devam' dediniz. 'Parlamenter sisteme bir son verelim' dediniz. Parlamenter sisteme son verdik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne devam dedik. 24 Haziran'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanını Recep Tayyip Erdoğan'ı seçtiniz. Cumhurbaşkanını seçtik, arkasından milletvekillerimizi seçtik. Sırada yerel yönetimler var. Biz yerel yönetimlerde 31 Mart'ta Cumhurbaşkanımızla, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla yola devam etmek istiyorsak 3 ay boyunca gece gündüz uyumadan çalışacağız."

Çalık, konuşmasının ardından merkez ile 5 ilçe ve 5 beldenin belediye başkan adaylarını kürsüye davet etti.

Karaman merkezden Mahmut Sami Şahin, Ayrancı'dan Yavuz Candan, Kazımkarabekir'den Ali İhsan Alanlı, Ermenek'ten Uğur Sözkesen, Sarıveliler'den Hayri Samur ve Başyayla'dan Ahmet İpek aday gösterildi.

Merkeze bağlı Akçaşehir beldesinde Hikmet Yirşen ve Sudurağı beldesinde Mehmet Derviş Ceyhan, Ermenek'e bağlı Güneyyurt beldesinde Ali Zeybek, Kazancı beldesinde Muhittin Tuncel, Sarıveliler'ın Göktepe beldesinde ise Bayram Şahin AK Parti'nin adayları oldu.

Programa AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser, AK Parti İl Başkanı Mehmet Er, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, partililer ile davetliler katıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AK Parti Karaman Aday Tanıtım Toplantısı - Son Dakika


Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü ABD'li ilaç devi Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Seçimlere günler kala ABD, kıtalararası balistik füze testi yaptı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı