AK Parti Kırklareli Milletvekili Minsolmaz, Fatih Dökümhanesi'ni ziyaret etti - Son Dakika

AK Parti Kırklareli Milletvekili Minsolmaz, Fatih Dökümhanesi'ni ziyaret etti

02.09.2020 12:45
AK Parti Kırklareli Milletvekili Minsolmaz, Fatih Dökümhanesi'ni ziyaret etti, System.String[]

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Demirköy ilçesinde, İstanbul'un fethinde kullanılan top ve güllelerin döküldüğü Fatih Dökümhanesi ve yerleşke içindeki tarihi camiyi ziyaret etti.

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Demirköy ilçesinde, İstanbul'un fethinde kullanılan top ve güllelerin döküldüğü Fatih Dökümhanesi ve yerleşke içindeki tarihi camiyi ziyaret etti.

Turizme kazandırılması için düzenleme çalışmaları yapılan dökümhaneyi gezen Minsolmaz, camideki restorasyona ilişkin de yetkililerden bilgi aldı.

Minsolmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada dökümhanenin turizme kazandırılması için gayret gösterdiklerini söyledi.

Tarihi caminin Valilik ve Vakıflar Genel Müdürlüğünce restore edildiğini belirten Minsolmaz, dökümhanenin Osmanlı'nın ilk savaş endüstrisi merkezi olduğunu ifade etti.

Tarihi Fatih Dökümhanesi

Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethinde kullandığı toplar ve gülleler, tarihi Demirköy Fatih Dökümhanesi'nde yapıldı. Dönemin ileri teknolojisi kullanılan dökümhanede, 15. yüzyıl ortalarından 19. yüzyıl sonlarına kadar aralıksız üretim gerçekleştirildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AK Parti Kırklareli Milletvekili Minsolmaz, Fatih Dökümhanesi'ni ziyaret etti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Boyunluk takan Hande Erçel hayranlarını korkuttu Yasak Elma'nın müstehcen sahnesi Fox'un başını yaktı ABD Başkanı Biden ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki ilk görüşme gergin geçti YSK, toplam 17 partinin seçime girebileceğine karar verdi! DEVA ve Gelecek partisi listede yer almadı Kılıçdaroğlu, İnce'nin kuracağı partiye katılacağı iddia edilen 3 vekil ile görüştü 7 binden fazla kişiyi 150 milyon TL dolandıran çete üyelerinden 19'u tutuklandı Cumhurbaşkanlığı'ndan makam aracı kararı! Türkiye yatırımından vazgeçen Volkswagen dönemi bitiyor Saadet Partisi'nde ittifak çatlağı! Erdoğan'la görüşen Asiltürk'ün açıklaması kriz çıkardı