AK Parti Kongresinde Gaziantep Damgası - Son Dakika

AK Parti Kongresinde Gaziantep Damgası

21.05.2017 14:44

AK Parti Kongresinde Gaziantep Damgası Abdülhamit Gül A takıma, Fatma Şahin Divan üyeliğine seçildiGAZİANTEP - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Genel Başkan olacağı AK Parti 3.

AK Parti Kongresinde Gaziantep Damgası

Abdülhamit Gül A takıma, Fatma Şahin Divan üyeliğine seçildi

GAZİANTEP - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Genel Başkan olacağı AK Parti 3. Olağanüstü Kongresinde, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, Ak Parti Merkez Karar ve Yürütme Kurulu listesine girerken, kongrenin divan üyeleri arasında Gaziantep Büyükşehir belediye Başkanı Fatma Şahin de yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kongre salonuna gelişiyle başlayan kongrede, ilk olarak divan heyeti seçildi. Divan Başkanlığına Hayati Yazıcı seçilirken, divan heyetinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de yer aldı. Aile ve Sosyal Politikalar Kurucu Bakanı da olan Fatma Şahin, sosyal medya hesabından attı paylaşımlarla divan üyeliğini duyurdu. Şahin attığı resimlerin yanı sıra, "Cumhurbaşkanımızın sevdası @Akparti ile tekrar buluşacağı Kongreye Divan Kurulu üyeliği ile katkıda bulunmak kısmet oluyor" ifadelerini kullandı.

Fatma Şahin 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Ak Parti 2. Olağan Kongresinde de divan üyeliğine seçilmiş, kongredeki Divan Başkanlığını ise Bekir Bozdağ üstlenmişti. AK Parti'yi Cumhurbaşkanlığı seçimine hazırlayacak yönetim kadrosu da belirlendi. AK Parti'yi Cumhurbaşkanlığı seçimine hazırlayacak olan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 50 kişilik MKYK listesinde, Ak Parti Genel sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül de yer aldı. MHYK'nın yedek listesine 24. Dönem Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, birinci sıradan girdi.

Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın listesinde Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu'nda bulunacak 3 asil üye arasında yer aldı. Milletvekili Tayyar, Nevzat Pakdil'in yerine kurul listesine yazıldı. Tayyar, önceki dönemde de kurulda yer alan Aziz Pabuşcu ve Vedat Bilgin ile birlikte yeni dönemde görev yapacak.

AK Parti Kongresinde Gaziantep Damgası
AK Parti Kongresinde Gaziantep Damgası
AK Parti Kongresinde Gaziantep Damgası
AK Parti Kongresinde Gaziantep Damgası

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika AK Parti Kongresinde Gaziantep Damgası - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun koronavirüs testi pozitif çıktı Koronavirüs tedavisi gören ünlü iş insanı Rahmi Koç taburcu oldu Yasak Elma'dan 5 oyuncu birden ayrılıyor! Başrol Şevval Sam'dan ilk yorum geldi Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasının detayları belli oldu! Peşin ödeyen büyük indirimi kapar Türkiye'nin Libya'ya verdiği sahil güvenlik eğitimine İtalyan basınından ilginç yorum: Anahtar Erdoğan'ın elinde Dert dinleme başı 10 TL alan genç gezgin, derdiyle kendisini ağlatana da 100 TL veriyor Bir adama saldırıp pantolonunu indirmişti! Meğer 'Azman' yavrularını korumak için saldırmış Azerbaycan ordusu, Turan taktiğini uygulayarak Ermenistan'ın belini kırdı