Aylık gelir için 16 bin TL şartı olan TOKİ kampanyasından AK Partili vekile arsa çıktı - Son Dakika
Politika

Aylık gelir için 16 bin TL şartı olan TOKİ kampanyasından AK Partili vekile arsa çıktı

Aylık gelir için 16 bin TL şartı olan TOKİ kampanyasından AK Partili vekile arsa çıktı

Kampanya şartlarına göre aylık gelirinin 16 bin TL'nin altında olması gereken TOKİ'nin "İlk Evim Arsa Projesi" kampanyasında AK Parti Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi'ye arsa çıktı. Çelebi, Ankara'da kirada oturduğunu ve kampanyaya milletvekili olmadan önce başvurduğunu söyledi.

25.02.2024 07:28  Güncelleme: 07:38
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) 'İlk Evim Arsa Projesi' kampanyası kapsamındaki çekilişi önceki gün yapıldı. AK Parti Ankara Milletvekili ve Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Kurtcan Çelebi'ye Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki Bezirhane - Cimşit Mahallesi'nden arsa çıktı.

AYLIK GELİRİN 16 BİN TL ALTINDA OLMASI GEREKİYOR

'İlk Evim Arsa Projesi' kampanyasından yararlanmak için aylık 16 bin TL'nin altında gelirinin bulunması; kendisinin, eşinin ve çocuklarının üzerine ev ya da ev yapılabilecek arsa ve arsa payının olmaması gerekiyor.

TARTIŞMALAR SONRASI SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Çelebi, Ankara'da kirada oturduğunu ve milletvekili olmadan önce kampanya için başvurduğunu söyledi. Çelebi "Vekil olmadan önce başvurum vardı. Çıkıp çıkmadığını bilmiyorum" dedi.

AK Parti Milletvekili Kurtcan Çelebi, TOKİ'nin 'İlk Evim Arsa Projesi' Kampanyasından Arsa Sahibi Oldu
AK Parti Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi.

"ŞU ANDA KİRADA OTURUYORUM"

Başvuru için 16 bin TL'nin altında aylık gelire sahip olmak gerektiği hatırlatılan Çelebi "Milletvekili seçilmenizden önce aylık geliriniz 16 bin TL'nin altında mıydı?" sorusuna şu yanıtı verdi: "Kendi şirketimde sigortalı olarak çalışıyorum. Şirket ortağımın üzerine. Ben sigortalı görünüyorum. Muhtemelen öyle, şartlar uyuyordur. Şu an kirada oturuyorum. Üzerimde herhangi bir şey yok" dedi.

ARAYIP FERAGAT ETMİŞ

Sözcü'den İsmail Saymaz'ın haberine göre TOKİ'den çıkan arsa için nasıl bir tasarrufta bulunacağı sorusuna AK Partili Çelebi "Şu anda böyle bir ihtiyacımız yok" yanıtı verdi. TOKİ'yi aradığını belirten Çelebi "TOKİ'den ilgili kişiler bana arsanın çıktığını söylediler. Bu haktan feragat ettiğimi kendilerine söyledim" diye konuştu.

Son Dakika Politika Aylık gelir için 16 bin TL şartı olan TOKİ kampanyasından AK Partili vekile arsa çıktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (46)

 • Anazarbus : Özrü kabahatinden büyük.... Kendi şirketinde sigortalı çalışıyormuş.... Yani kendi şirketinde kendini asgari ücretli göstermiş. Vergi kaçırmış 886 29 Yanıtla XYZ: Azarbus, ben bunlarla uyuşamiyorum ve muhalefetim ama yanlis yorum yapmayin. Sahis sirketi kurarken tüzükte bir mudur, en az bir calisan olmak zorunda. Mudur ayni zamanda sirketin sahibi oluyor. Iki ortaksa biri calisan gorunuyorsa bu yasa yuzunden boyle yani vergi kacirmayla ne ilgisi var ortakligin? Calisanin maliyeti daha fazla ayrica. Vergi kacirmak tuzukle ilgili degil, muhasebeyle alakalidir. 29 97 Sami Göksu: Bu normal bir durum ortaklı şirketlerde bağkur yerine sgk ödemesi mevcut sgk müfredatında mevzut yazılı vergi kaçırmıyor bilinçsizce yorum yapmayın bütün herkesi zan altında bırakırsınız ayrıca şirket asgari ücret olarak gösterebilir bağkurdada en alt sıradan olabilir kaar payı alabilir onuda yıl sonu gelir beyanı verebilirsiniz 9 35
 • Ömer Özen: bunlari okumaktan tiksiniyorum artik 592 23 Yanıtla Abuzer Kadayıf: Onlarda sana can atıyordu sanki aynı tiksintiyi fazlası ile onlar da senin için düşünüyor ve yaşıyor dayı 47 363 sahin ozdemir: Ya herşeyi savundun anladım da böyle bir olayı bari savunma be. 171 11 Hüseyin Taşkın GÜLER: Abuzer de nasıl bir canlısın birader. Gerçekten senden kaldı mı kardeş. Olum bitmişsiniz 102 5
 • fatih aydın: Bunları görünce, Şener Şen'in Namuslu filminde"Ben hırsızım" derken yüzündeki mutluluk ifadesi aklıma geliyor. Memleketin hali de bu oldu, maalesef... 502 22 Yanıtla
 • Mahmut Gün: Gelir vergisini ödememek için yapılan bu sahtecilik için maliye müfettişleri işlem yaparmi bilemem ama Devlete gidecek vergiyi düşürmek biraz hainlik olmuyormu fakirin fukaranın hakkı eğer yasa vergi kanunu varsa müdahale edilmeli 359 7 Yanıtla Abuzer Kadayıf: Bu durum ülkemizde suç değil kendisi işçi ortağı patron muş serbest adam bakkal açıyor bilmem kimin üzerine sigorta pirimi doldurmak için normal bir iş yeri açarsın iflas edersin süreç aynı tarihte kapanır ama AŞ Ltd gibi bir iş yeri açarsan ve iflas edersen kapanıştan sonra 3 yıl daha masraf ödersin kapanma işlemi 3 yıl devam ediyor emmi bunları iyice okuyun da harici yorum yapın inanalım 21 160
 • Tüm yorumlar için tıklayınız
 • Hakan Peker, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi
  01:09 Hakan Peker, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

  Ünlü şarkıcı Hakan Peker, İYİ Parti çatısı altında Safranbolu Belediye Başkan adayı olarak seçimlere katıldı ancak kazanamadı. Peker, seçim sürecinden sonra yaptığı açıklamada siyasetin herkesin hakkı olduğunu ve kaybetmekten çekinmediğini belirtti. Aday olduğu takdirde Safranbolu'yu kültür kenti yapmayı hedeflediğini söyleyen Peker, her zaman kazanmanın mümkün olmadığını ifade etti.

 • DEB Partisi ve EFA Gümülcine'de ortak etkinlik düzenledi
  00:48 DEB Partisi ve EFA Gümülcine'de ortak etkinlik düzenledi

  Batı Trakya'daki Dostluk, Eşitlik, Barış (DEB) Partisi ile Avrupa Hür İttifakı (EFA) Gümülcine'de ortak bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte, DEB Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve diğer konuşmacılar, Batı Trakya Türk azınlığının sorunlarına dikkat çekti ve Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılacaklarını belirtti. DEB'in kurulma amacının azınlık haklarına çözüm bulmak olduğunu vurgulayan Asafoğlu, EFA'nın desteğiyle Yunanistan'daki haksızlıkları tüm Avrupa'ya duyurabildiklerini ifade etti.

 • Manisa Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay: Belediyenin hiçbir geliri olmamış
  00:46 Manisa Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay: Belediyenin hiçbir geliri olmamış

  Manisa'nın Şehzadeler ilçesi Belediye Başkanı Gülşah Durbay, belediyenin hiçbir geliri olmadığını ve borçlarının büyük olduğunu açıkladı. Durbay, kreş çalışmalarına başladıklarını da belirtti.

 • Yine Diyarbakır Belediyesi, yine aynı görüntü! Makam odasında da Türk bayrağını kaldırmışlar
  00:09 Yine Diyarbakır Belediyesi, yine aynı görüntü! Makam odasında da Türk bayrağını kaldırmışlar

  31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye meclisinde Türk bayrağının kaldırılmasıyla tepkilerin odağına oturan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin makam odasında da benzer görüntülerle karşılaşıldı.


Advertisement